Дата и час: Съб Апр 20, 2024 4:10 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Благодаря Ви предварително - разчитам на вашия опит..... 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Юли 19, 2007 11:16 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST Благодаря Ви предварително - разчитам на вашия опит.....
Здравейте на всички :D Бих искал да ви попитам за следното:
Купих на девойката Пунто 1.2 60кончета има серво и климатиче, 5врати, произведена е 07.1999 моно с метални колектори дават я на 113000км- според мен е стегната колица:))Дайте моля Ви мнение - 1)Има ли смисъл от Газова? 2)Ако ДА - каква ме съветвате? и кой сервиз бихте ми препоръчали 3)Каде да я монтирам - на мястото на резервната или отстрани?? Предполагам, че на година повече от 12 000км едва ли ще се навъртат. Казват, че същия двигател го слагат и на Пунто 2000г - и аз лично не съм сигурен дали няма да скапя и спъна колицата с 1на евентуална Газова уредба!!

Благодаря Ви предварително - разчитам на вашия опит.....


Съб Юли 21, 2007 11:07 am
Профил
UNREAD_POST 
Лично моето мнение е, че на тази кола, която така или иначе само го "диша" бензина ако не я пришпорваш прекалено много, е адски излишно да и съсипваш двигателя с монтирането на газова уредба.


Съб Юли 21, 2007 2:22 pm

Регистриран на: Чет Юли 19, 2007 11:16 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Като цяло съм съгласен - прав си, ама като се позамисли човек за 10тина -12 000км човек си избива разходчето. На мен по-скоро не ми е ясно доколко газта се отразява кофти на тези "двигателченца". Иначе човек ако чак пък толкоз го закъса, може да си направи основен на двигателя, а той е около 800лв :))


Съб Юли 21, 2007 2:44 pm
Профил
UNREAD_POST 
Виж, реално на самия двигател газта не му прави кажи речи нищо. Но съсипва свещите значително по-бързо, трябва да подменяш въздушния филтър два пъти по-често, ако не ти настроят газовата като хората бая ядове ще береш. Просто не си заслужава да правиш гимнастики по колата, която така или иначе харчи много малко.


Съб Юли 21, 2007 3:04 pm

Регистриран на: Чет Юли 19, 2007 11:16 pm
Мнения: 3
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Има резон:)) Ще помисля.... може би всичко зависи от това колко ще се кара. Искаше ми се да видя и мнение на някой който кара пунто и се е решил на тази стъпка, ама явно пичовете почиват:)) - все пак е събота - нормално ))((...


Съб Юли 21, 2007 3:33 pm
Профил
UNREAD_POST 
Първо, честито на девойчето новата придобивка. Със здраве и много безаварийни километри. Колкото до монтирането на газ, имай в предвид, че при включен климатик, колата ще стана доста тромава, на газ пък още повече. Принципно аз съм бил винаги против газта и никога не бих си монтирал такава уредба. Количката е достатъчно икономична и не виждам смисъл. Попрочети някой от темите в този раздел (ако вече не си го направил), за да добиеш повече впечатления. Лично аз мисля, че автомобилите на газ създават повече ядове на собствениците си.


Пон Юли 23, 2007 4:24 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 2:33 pm
Мнения: 17
Местоположение: БГ засега
UNREAD_POST 
Ако инвестираш в един газов инжекцион 1100-1200 лв. парите му се избиват за 14-15 000 км. при тези цени.
Вървежа и динамиката на колата остават същите, но текущите разходи за гориво - двойно по-малки.
Пазиш и природата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
One Shot! One Head! One Dead! [MT]
В България нещата винаги са по две обаче!


Пон Юли 23, 2007 4:32 pm
Профил
UNREAD_POST 
LORDAJAX написа:
...
Пазиш и природата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Виж, това за природата е абсолютно вярно и необходимо.


Пон Юли 23, 2007 4:47 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 2:33 pm
Мнения: 17
Местоположение: БГ засега
UNREAD_POST 
Rokambol написа:
LORDAJAX написа:
...
Пазиш и природата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Виж, това за природата е абсолютно вярно и необходимо.

И другото не е лъжа...

_________________
One Shot! One Head! One Dead! [MT]
В България нещата винаги са по две обаче!


Пон Юли 23, 2007 4:58 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
LORDAJAX написа:
Ако инвестираш в един газов инжекцион 1100-1200 лв. парите му се избиват за 14-15 000 км. при тези цени.
Вървежа и динамиката на колата остават същите, но текущите разходи за гориво - двойно по-малки.
Пазиш и природата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Що за глупости на тази кола газ инжекция! Става перфекно обикноведна и не знам за какво му пълните главата с глупости. Слагай обикноведна и не се претиснявай ще си я кара колата без проблеми девойчето.


Вто Юли 24, 2007 2:24 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
qnisZ написа:
LORDAJAX написа:
Ако инвестираш в един газов инжекцион 1100-1200 лв. парите му се избиват за 14-15 000 км. при тези цени.
Вървежа и динамиката на колата остават същите, но текущите разходи за гориво - двойно по-малки.
Пазиш и природата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Що за глупости на тази кола газ инжекция! Става перфекно обикноведна и не знам за какво му пълните главата с глупости. Слагай обикноведна и не се претиснявай ще си я кара колата без проблеми девойчето.


Определено по-добре ще стане с газов инжекцион , но няма да има проблеми при кадърен и качествен монтаж и с обикновена уредба.

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Вто Юли 24, 2007 11:45 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 2:33 pm
Мнения: 17
Местоположение: БГ засега
UNREAD_POST 
qnisZ написа:
LORDAJAX написа:
Ако инвестираш в един газов инжекцион 1100-1200 лв. парите му се избиват за 14-15 000 км. при тези цени.
Вървежа и динамиката на колата остават същите, но текущите разходи за гориво - двойно по-малки.
Пазиш и природата! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Що за глупости на тази кола газ инжекция! Става перфекно обикноведна и не знам за какво му пълните главата с глупости. Слагай обикноведна и не се претиснявай ще си я кара колата без проблеми девойчето.


Аре по - спокойно ако обичаш А?
Защото ще отиде при някой "газаджия" със завряни в г...зъ две леви ръце, ще му сложи "обикноведна" газова,
ще си остави ръцете в нея и после като почнат проблемите, човека ще псува "италианските кочини",
а не некадърниците, които са за бой. Ето затова!

_________________
One Shot! One Head! One Dead! [MT]
В България нещата винаги са по две обаче!


Сря Юли 25, 2007 9:07 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
Да определено е така. На чуш груб и 100 тояги са малко! Тази година са се произвеждали два типа двигатели и понеже не се знае кой тип е аз ще покажа и двете схеми за обикноведни газови.
Ако някой смята че разбира повече от иследователския екип на ЛОВАТО :shock: да се обади мога да го уредя там като *шеф*! :D :D :D
Ако схемите са ви малко мога да добавя и на *БРС* *ЛАНДИ* *ЛО ГАЗ* и там мога да го уредя като *шеф*!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Сря Юли 25, 2007 12:07 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg