Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:22 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Градско 16 извън градско 8????? 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 09, 2006 3:26 pm
Мнения: 32
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST Градско 16 извън градско 8?????
Здравейте,значи изкам да ви питам следното принципно фятката ми харчи газ градско към 16 ходих на центровки по газаджйи ама без резолтат и се примирих,та миналата седмица заминавам на море надявах се да падне до към 12 разхода та горе доло да се ядва,и пълна ботилката до горе излизам от софия и газ 130 по магистралата минавам 90 киометра викам си дай да видя къв е разхода,целия треперещ в очакване колко ли е изхарчила и изненада сипах 7,5 ,после пак минах още 100 киометра и беше изхарчила 8,и така извън градско ми даде 8 ,вчера се прибрах в София свърши ми гаста сипах за 5 лева викам си тя вече харчи добре и бам минах 30 киометра и до тама значи пак 16.Как става таяа работа незнам???Извън градско 8 градско 16.Колаата е браво 14 12


Вто Юли 17, 2007 1:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
На първо време смени газ станцията и пак я засечи.


Сря Юли 18, 2007 12:02 am
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 11:54 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Колега нормално е не си базикай колата някой ако ти каже че харчи неговата по малко може би ходи само до магазина,движението в София е АД и то голям.
Моя познат газаджия последния път ме изгони - колата ми е наред задкормилното у-во не е наред това е самата истина.

_________________
Диагностика на коли (чистене на грешки) не с е ангажирам 100% за отстраняване на повредата,засега връзка с ЛС.


Сря Юли 18, 2007 11:04 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
Аз пък предполагам богата смес на празен ход :)

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Вто Юли 24, 2007 11:24 pm
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Чет Фев 09, 2006 3:26 pm
Мнения: 32
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST 
Ми принципно имам проблеми със стъпковия мотор ,но той се проявява само на бензин държи ми високи обороти колата от време на време, или започва да се форсира сама,а на газ си е перфектна,и затова не го сменям защото карам на газ, но дали е възможно високия разхон в градски условя на газ да е от него?


Пет Юли 27, 2007 1:10 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 8:16 pm
Мнения: 149
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
kikoto написа:
Ми принципно имам проблеми със стъпковия мотор ,но той се проявява само на бензин държи ми високи обороти колата от време на време, или започва да се форсира сама,а на газ си е перфектна,и затова не го сменям защото карам на газ, но дали е възможно високия разхон в градски условя на газ да е от него?


Колега ти сам си си отговорил! ам може ли да е от моторчето за празния ход ам може Я!
Незнам дали си запознат с устроиството му но само да те информирам че въпросното моторче не регулира бензина( както си мислят повечето хора ) то регулира въздуха в смукателния колектор!!! Така че първо започни с него! Ако не е изгоряло диагностиката няма да го хване! Обикновено клеясват вътре и започват да не реагират нормално на командите на ЕКУто. Първата стъпка е да го извадиш и почистиш с ВД 40!!! но само с такова не с кореселин или вензин както казват някои ! Също въпросното моторче няма нужда от смазване после след почистването! Ако и тогава не помогне виж някои приятел с такъв мотор като твоя да сложите неговото на твоита кола и да пробвате! Ако се окаже че е от него те съветвам да си купиш ново не втора ръка! То работи на индукционен принцип.

За да работи една кола на Газ добре и да гори нормално трябва на бензин всичко да и е ОК!!!

_________________
Lancia Delta II 1.6 16V / 98г.
Garelli 150 T-Rex Freelander/италиянка на две колела с японска душа!


Пет Юли 27, 2007 1:52 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Пет Юни 08, 2007 9:06 am
Мнения: 42
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
аз съм със същия мотор 1.4 12v SX брава.градско карам рядко и не съм засичал нито на газ нито на бензин.но извънградско ми гори 5.7 на 100 бензин при 100 110км/ч при 120 130км/ч вече минава 6л до 7.0лпри140 всичко това е десетки пъти засичано и то без климатик.с клима 110км точно 6л на 100.
на газ карам винаги с 120км около 9 до 10л на 100 зависи от коя газстанция.с клима при 120 10л газ.
имай в придвид че изпарителят ми е стар,подарък ми е и не му знам километрите.вакумен е без никви електроники по колата.
но на бензин колата е пушка,върви като изтребител.ако нещо не ти е в ред на бензин очаквай изненади в разхода на газ.

_________________
първо чети,после разглобявай!!!!!


Съб Юли 28, 2007 12:00 am
Профил YIM
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 12:24 pm
Мнения: 287
Местоположение: София, жк Дървеница
UNREAD_POST Re: Градско 16 извън градско 8?????
kikoto написа:
Здравейте,значи изкам да ви питам следното принципно фятката ми харчи газ градско към 16 ходих на центровки по газаджйи ама без резолтат и се примирих,та миналата седмица заминавам на море надявах се да падне до към 12 разхода та горе доло да се ядва,и пълна ботилката до горе излизам от софия и газ 130 по магистралата минавам 90 киометра викам си дай да видя къв е разхода,целия треперещ в очакване колко ли е изхарчила и изненада сипах 7,5 ,после пак минах още 100 киометра и беше изхарчила 8,и така извън градско ми даде 8 ,вчера се прибрах в София свърши ми гаста сипах за 5 лева викам си тя вече харчи добре и бам минах 30 киометра и до тама значи пак 16.Как става таяа работа незнам???Извън градско 8 градско 16.Колаата е браво 14 12


Има ли промяна в разхода!?!? Някаво движение :roll:

_________________
Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046


Съб Сеп 15, 2007 5:51 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 2:37 pm
Мнения: 32
Местоположение: Гълъбово
UNREAD_POST 
Зависи и от стила на шофиране ,ако намяляш с превключване на предавки ще гори повече .Ако каращ така пробвай като намаляш само със спирачка и разхода ще се намали драстично.

_________________
Лесно дай се ,хайде мацко 220 по Цариградско!!!


Съб Сеп 15, 2007 8:51 pm
Профил
UNREAD_POST 
lorddred написа:
Зависи и от стила на шофиране ,ако намяляш с превключване на предавки ще гори повече .Ако каращ така пробвай като намаляш само със спирачка и разхода ще се намали драстично.


Казаното важи само при каране на газ. При каране на бензин не е така, нали си наясно? Карането на включена четвърта с над 1800 оборота, да речем, по наклон е в пъти по икономично от карането по инерция на свободен ход. Е, при ладите не важи :mrgreen:


Съб Сеп 15, 2007 9:15 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 2:37 pm
Мнения: 32
Местоположение: Гълъбово
UNREAD_POST 
Нали сме в подфорума за АГУ 8)

_________________
Лесно дай се ,хайде мацко 220 по Цариградско!!!


Съб Сеп 15, 2007 10:05 pm
Профил
UNREAD_POST 
lorddred написа:
Нали сме в подфорума за АГУ 8)


ОК, факт :mrgreen: .


Съб Сеп 15, 2007 10:06 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg