Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:07 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Грижи по газовата уредба ??? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Грижи по газовата уредба ???

Имам Фиат Браво 1.6 16V. От две годинки съм с обикновена газова уредба......срам обаче от тогава не съм ходила на никакви доброволни и недоброволни прегледи на газовата.....разбираемо е защото съм жена :36_2_11: и нищо не разбирам (докато някой не ми го обясни). Въпроса ми е какво и колко регулярно трябва да правя за поддръжка на уребдата? Знам, че трябва да отида на годишен преглед. Четейки из форумите видях, че се ходи на настройка на газовата на компютър, слага се Ламбда контрол...до колкото знам и на газов контрол за вредни емисии се прави.
Аз съм от Пловдив и ще съм ви благодарна ако ми кажете къде могат:
- да ми проверят колко е разхода на газ
- свестен газаджия, които да види дали има необходимите джуфки по уредбата - ламбда, ТАР, емулатор на дюзите
- бутилката ми е олюпена на места и е поръждясала...знам, че е от температурните разлики, но предполагам може да се тегли някаква устойчива боя....А къде в Пловдив могат?
Благодаря предварително на отзовалите се за помощ :36_2_11:


Вто Май 22, 2007 1:52 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2005 11:23 pm
Мнения: 202
Местоположение: Белене
UNREAD_POST 
Колежке, ако колата ти върви нормално, нямаш оплаквания, доволна си от разхода и т.н. моля те не прави нищо от горепосочените неща :wink: .
Има едно такова правило: Ако нещо работи -> ТО НЕ СЕ ПИПА :!:
Послушай съвета ми и ще си доволна...и не се занимавай с прегледи, регистрации и други глупости - никой /за сега/ няма да те глоби за това че не си минавала на преглед АГУ-то си :wink:

_________________
Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
Uno 75 1.5i.e. 88`


Вто Май 22, 2007 9:52 pm
Профил
UNREAD_POST 
До Crusader: Малко още ме е шубе шофирането на газ и за това ми се щеше да ми я проверат някъде...да се види поне, че е вред. Иначе съм доволна от газовата...само дето датчика в колата ми показва грешно колко газ имам в бутилката.....даже в един момент колата въвеше по добре на газ, отколкото с бензин. Обаче какво да правя с ръждясалата бутилка...тая ръжда ще съсипе бутилката и рано или късно ще сдаде багажа.


Сря Май 23, 2007 12:53 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
aми малко грунд и боица и бутилката ще спре да ръждясва шреди това почистваш с шкурка и готово

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Чет Май 24, 2007 12:09 am
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Май 24, 2007 10:58 am
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
taka zna4i pregleda stryva 25 lv.A za boiadisvane na botilkata triabva da se svali.6te ti stryva okolo 15lv svaliane i ka4vane na botilkata i o6te 20lv za podgotviane i praskane.pregleda e bezplaten :)

ПИШИ НА КИРИЛИЦА


Чет Май 24, 2007 2:34 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 11:48 am
Мнения: 315
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Колежке, на рогошко шосе след глухия прелез свиваш надясно по пътя на рейс №27 на 100 метра след завоя в ляво е сервиза.аз лично съм много доволен от тяхната работа.успех

_________________
BRAVA 1,6 16V ELX-


Съб Май 26, 2007 12:37 am
Профил
UNREAD_POST 
Благодаря Ви, момчета 8) ....ще изпълня заръките.....газаджията на Рогошко шосе го знам като местоположение.....преди две години работеше заедно с този, който ми е слагал газовата.


Пон Май 28, 2007 11:19 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg