Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:46 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Съвет за монтиране на газ на Типо 1.4 карбуратор... 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 12:39 pm
Мнения: 79
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Mitko написа:
bebop написа:
Някой може ли да постне снимка на плочка от която е доволен. И как се смята колко отвора да има и по колко мм да е?

Живи, здрави.

ПС. Митко я направи една тема само за газ... да има :-)


Правя я и нали знаете, че аз там няма да пиша Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Ще се правя на баровец на бензин.


Хахахахахахха :-) Държелив си :-) Около мен знаеш ли колко "гъзара" чакат на опашка за посещение при газаджиите :-)

Със здраве.

ПС. Таман направих фиата да върви както трябва на бензин и виж ко стана с цената :-(

_________________
Tipo DGT, 1.6 DOHC


Пет Юли 22, 2005 4:47 pm
Профил ICQ
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST Газова BRC
Както обещах - ще споделя впечатления от BRC газовата дето си я сложих.
Резултата:
След първите 234км заредих 28 литра газ. Това прави 12 на сто градско каране, без да съм пипал нищо по колата при преминаването от бензин на газ.
На бензин ми гореше 10 на сто градско.
Палил съм винаги само на газ.
Карал съм я предимно (както и преди на бензин) на къси разстояния по около 12км, след което цял ден си стои спокойно на паркинга до бачкането и вечерта обратно 12км.

Подобрения:
Недоволен от разхода направих следните промени:
1. Смених кабелите на свещите - не усетих промяна в поведението на колата.
2. Завъртях делкото на око, на около 5 градуса по-рано от положението в което беше на бензин (запалих двигателя и на свободен ход въртях делкото напред-назад докато намеря положението малко преди постигане на най-високите обороти).
Резултати след подобренията:
1. С осезаемо по-малко натискане на газта постигам по-високи обороти.
2. Мощността нарастна

Ами това е. Сега нека останалите споделят впечатления.
Аз пак ще пиша при следващото зареждане.

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Чет Юли 28, 2005 12:55 pm
Профил ICQ WWW
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST резултати
Както обещах по-горе давам резултати:
10 на сто градско на газ. Само че вероятно не е много коректно, защото този път не съм висял толкова много по светофари, като предния път. Все пак си мисля че дори и да бях на същия режим на каране като предния път, сигурно щеше да е паднал разхода с около литър.
Извод:
Изпреварването на зпалването явно е доста важно за карането на газ.
Ами това е от мен. Нека другите също да споделят наблюденията си. Странно, никой не е писал в периода 28 Юли - 5 Август!!! Сигурно всички са на почивка.

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Пет Авг 05, 2005 10:46 am
Профил ICQ WWW
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 11:25 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Да обобща и аз резултата от това, че сложих газова уредба. Сложиха ми ЛОВАТО, изминах около 1000 км. за 2 седмици и половина, градско ми даде разход точно 9,56 на 100, извънградско не можах да я засеча точно, но около 7,5, а при едно ходене до Долна баня през Боровец, го засякох на планинско с общо трима човека товар около 8,5. В началото като загрееше оборотите ми падаха доста, бяха нестабилни и дори гаснеше. Посъветвах се с колеги от форума и със сервиза където ми я сложиха (много сум доволен от тях), и ми казаха, че това е нормално, да дойда като мина около 1000 км да ми направят реглаж (който ми се полагаше безплатно). Вчера се обадих и отидох, и ми направиха реглаж (като вече клиент минах с предимство) след който оборотите заспаха и сам много доволен сега (да чукна на дърво). Предстои ми ходене на море, така че сте я засека след реглажа и ще споделя впечатления. За динамиката от слагането до момента бих казал, че не е голяма и в града почти не се усеща (може би защото не я настъпвам толкова). Когато я понатоваря малко и по баир се мъчи малко, но то и на бензин беше горе долу така, както се казва то този двгател в комбинация с това купе толкова си може.
Очаквах, имаики в предвид впечатленията на познати, че разликата м/у газ и бензин ще е огромна, но за моя изненада не така. Общо взето съм много доволен (за сега), Типо-то ми служи много вярно вече близо година.

_________________
Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор


Пет Авг 05, 2005 2:29 pm
Профил
UNREAD_POST 
Слушайте момчета какво ще ви каже един стар изпечен газаджия (газар) -( все пак през ръцете ми са миали 4-5 коли на газ и последните 8 години личните ми коли са все на газ):
Двигателите на италианските коли работят много по-добре на газ отколкото на немските или френските. Най малкото Италия е държава където се кара много на газ и инженерите имат това нещо предвид като правят мотора. Аз лично си харесвам колата на газ - работи по-балансирано, с по малки детонации поради бавното горене на газта, по-тиха е исе държи като дефорсирана - имам мощост достатъчно в съвсем ниските обороти - където бензина обикновено му трябва 'понапомпване'. Иначе като цяло колата е малко по тромава но не се използва за драгове така че това не е проблем.


Пет Авг 05, 2005 3:25 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg