Дата и час: Пет Мар 29, 2024 5:27 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Съвет за монтиране на газ на Типо 1.4 карбуратор... 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 11:25 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST Съвет за монтиране на газ на Типо 1.4 карбуратор...
Здравейте колеги,
след поредния скок на цените на бензина започвам и аз да се чудя дали да не сложа газ на мойто Типо. Моля ако има някой колега с газова уредба на същия двигател да сподели впечатления и да даде съвети, за какво траябва да внимавам като ми слагата газова уредба, какво е хубаво да се сложи и какво не е необходимо. Много ще съм благодарен на всички които се отзоват.

П.П. Ако може да ми препоръчате сервиз за слагане на газова уредба,

_________________
Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор


Пон Юли 04, 2005 11:54 am
Профил
UNREAD_POST 
:!:


Последна промяна mariobg на Вто Мар 14, 2006 5:21 pm, променена общо 1 път



Пон Юли 04, 2005 3:26 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 11:40 am
Мнения: 126
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочка
разход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100
и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин
дано съм помогнал.....

_________________
типо 1.4 карбуратор на газ


Чет Юли 07, 2005 2:27 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 11:25 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST 
dan4o написа:
аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочка
разход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100
и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин
дано съм помогнал.....


Благодаря ти за информацията. Нещо относно изпарителя да ме посъветваш. Също така се чудя каква бутилка да сложа и как да я сложа за да не ми се намали много багажника, а пък не искам да си местя резервната гума. Мисля ако е възможно да я сложа напречно. А как се отрази газта на динамиката на Типо-то(и без това не сме от най-мощните)?

_________________
Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор


Чет Юли 07, 2005 2:41 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
silazarov написа:
dan4o написа:
аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочка
разход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100
и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин
дано съм помогнал.....


Благодаря ти за информацията. Нещо относно изпарителя да ме посъветваш. Също така се чудя каква бутилка да сложа и как да я сложа за да не ми се намали много багажника, а пък не искам да си местя резервната гума. Мисля ако е възможно да я сложа напречно. А как се отрази газта на динамиката на Типо-то(и без това не сме от най-мощните)?


По повод на бутилката виж този адрес http://olimpic.hit.bg/bg/indexbg.htm Там произвеждат голяма гама бутилки тип "Резервна гума", а и цените им са много прилични. Лично аз се обаждах да питам за мойто Типо (1.4 моно инжекцион) и предложиха уредба OMVL за 380лв. с бутилката, монтажа и узаконяването. А колкото до динамиката - няма начин да не падне тъй като скоростта на горене на газта е по-малка от тази на бензина т.е. гори по-бавно. Тук във форума имаше едно разискване по въпроса как да не се загуби динамиката на автомобила на газ и там имаше линк към едно устройство (че му забравих името), което компенсира точно това. Както беше обяснено то дава по-голямо предварение отколкото може да се даде с делкото. А на нашите автомобили двигателя идва "слабичък" за това купе :cry: но това имаме, това ще караме :wink:
Успех

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Юли 07, 2005 3:43 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Намерих линка http://jethrosoft.centrum-group.com/bgver.html

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Юли 07, 2005 4:03 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 11:40 am
Мнения: 126
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
какъв то и да е ел изпарител с метално разделяне на газта и охлаждащата течност(не съм виждал , ама съм чувал за такива с гумена мембрана...)бутилката е на мястото на резервната гума но това е личен избор, за да мога ако се наложи да мога да свалям седалките и да натоваря нещо да използвам пространсто , а резервната гума винаги мога да я преместя дори и в краката на пътника до шофьора ако се налага,отоплението на изпарителя го хванах от един паразитен маркуч от смукателните колектори до тръбата която отива в помпата,изпарителя го монтирах на една шпилка между мотора и усилвателя на спирачките,имах чувстото че затова са я сложили,не става за автоматичен ключ
аз съм с обикновен цк ключ, ама ти си сложи нормално копче дето като не работи мотора да ти спира тока към изпарителя,после иди на елкон да ти направят 3 градуса повече от бензин аванса,важно е за разхода и вървенето,
иначе за година и половина и 20 000 км само дето един път ми заседна газовия клапан отворен и го смених и едно чистене на клапана на изпарителя ,че се беше затлачил с някакви боклуци и като подам напрежение не включваше.научи се да си го настойваш поне празния ход от изпарителя, защото като сипваш от различни места
газта е с различно качество и тябва да се донастрои празния ход малко-въртиш винта на изпарителя при загрял мотор
докато намериш максимални обороти на празен ход,това се налага и докато изпарителя е нов и докато улегнат гумените мембрани и клапани
дано съм помогнал

_________________
типо 1.4 карбуратор на газ


Чет Юли 07, 2005 4:07 pm
Профил
UNREAD_POST 
аз съм с ловато и нямам ядове 11-12 градско като я "настъпвам",преди това бях с некав волтрон или нещо такова,електронен,нещо му стана на 1-вия месец и почна да ми надува системата с газ и смених 3 радиатора заради това.Та катослгаш гледай да е марково.Ако не си намерил още сервиз,знам един в младост,много хубаво работят.


Пет Юли 08, 2005 11:49 am
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 6:56 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
UNREAD_POST 
dan4o написа:
аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочка
разход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100
и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин
дано съм помогнал.....


Искам да те питам знаеш ли от къде мога да си намеря свястна плочка за мойто типо?

_________________
Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000


Пет Юли 08, 2005 5:12 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 11:40 am
Мнения: 126
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
плочката и тройника ги купих от тоя дето ги пройзвежда в пловдив, ама ти от къде си?
плочката струваше 13лв а тройника 2-3лв с ситна резба за по-фин реглаж,иначе ги има и по магазините за агута,ама внимавай,че има едни турски с пласмасови дифузори и троойници пласмасови дето имат голяма стъпка на резбата и трудно се регулират добре

_________________
типо 1.4 карбуратор на газ


Пет Юли 08, 2005 5:24 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 02, 2005 11:25 am
Мнения: 55
Местоположение: София
UNREAD_POST 
pugsy написа:
аз съм с ловато и нямам ядове 11-12 градско като я "настъпвам",преди това бях с некав волтрон или нещо такова,електронен,нещо му стана на 1-вия месец и почна да ми надува системата с газ и смених 3 радиатора заради това.Та катослгаш гледай да е марково.Ако не си намерил още сервиз,знам един в младост,много хубаво работят.


Записал сам се в един сервиз в Лозенец-Бул Автосервиз, препоръчаха ми го, записаха ме за другия вторник. Обаче ще сам ти благодарен ако ми дадеш адреса и телефона, ако го имаш, на този в Младост, тъи като и аз съм от Младост, най-малкото да проверя там как стоят нещата.

_________________
Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор


Пон Юли 11, 2005 8:43 am
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 2:31 pm
Мнения: 206
Местоположение: София + Кройдън (в Лондон)
UNREAD_POST 
silazarov написа:
Здравейте колеги,
след поредния скок на цените на бензина започвам и аз да се чудя дали да не сложа газ на мойто Типо. Моля ако има някой колега с газова уредба на същия двигател да сподели впечатления и да даде съвети, за какво траябва да внимавам като ми слагата газова уредба, какво е хубаво да се сложи и какво не е необходимо. Много ще съм благодарен на всички които се отзоват.

П.П. Ако може да ми препоръчате сервиз за слагане на газова уредба,


silazarov написа:
Благодаря ти за информацията. Нещо относно изпарителя да ме посъветваш. Също така се чудя каква бутилка да сложа и как да я сложа за да не ми се намали много багажника, а пък не искам да си местя резервната гума. Мисля ако е възможно да я сложа напречно. А как се отрази газта на динамиката на Типо-то(и без това не сме от най-мощните)?

Аз си сложих BRC от www.brc.hit.bg. Все още нямам много впечатления, но наистина в началото ми изглеждаше ужасно зле динамиката, но си мисля че малко по малко започва да се оправя. Минал съм около 200км и или аз свикнах да не ми върви колата или наистина почва да си върви както преди вървеше на бензин. Не съм си играл да правя донастройка на изпреварването на запалването, но искам да изхабя бутилката до край, да заредя догоре и да видя колко километра съм минал с колко литра газ. Ако разхода е приличен - нищо няма да пипам по системата. Ако нещо ми се стори недобре, ще си играя да побутна тук-там. Ще се постарая да пиша тук какво е положението, като имам повече впечатления.
Малко офтопик:
В BRC ми сесториха много свестни и приятелски настроени и изглежда си разбират от работата (но това ще го потвърдя по-късно, като се убедя че всичко е ОК).

_________________
Минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения.
(Безвъзвратно изгубено) Tipo 1.4 карбуратор 250 000km без ремонт на двигателя (значи скоро му беше време).


Пет Юли 22, 2005 12:36 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 12:39 pm
Мнения: 79
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Някой може ли да постне снимка на плочка от която е доволен. И как се смята колко отвора да има и по колко мм да е?

Живи, здрави.

ПС. Митко я направи една тема само за газ... да има :-)

_________________
Tipo DGT, 1.6 DOHC


Пет Юли 22, 2005 1:30 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
bebop написа:
Някой може ли да постне снимка на плочка от която е доволен. И как се смята колко отвора да има и по колко мм да е?

Живи, здрави.

ПС. Митко я направи една тема само за газ... да има :-)


Правя я и нали знаете, че аз там няма да пиша Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Ще се правя на баровец на бензин.


Пет Юли 22, 2005 1:59 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
Mitko написа:
bebop написа:
Някой може ли да постне снимка на плочка от която е доволен. И как се смята колко отвора да има и по колко мм да е?

Живи, здрави.

ПС. Митко я направи една тема само за газ... да има :-)


Правя я и нали знаете, че аз там няма да пиша Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Ще се правя на баровец на бензин.


абе то и аз така или иначе карам на бензин, май е по-добре и аз да се понаправя на газар... Yellow_Flash_Colorz_PDT_04

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пет Юли 22, 2005 2:09 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg