Дата и час: Чет Апр 18, 2024 11:29 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Сложих газова с ламда контрол на Бравото-описание и тестове 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:05 pm
Мнения: 15
Местоположение: София
UNREAD_POST Сложих газова с ламда контрол на Бравото-описание и тестове
Здравейте колеги,

От доста време оглеждах форумите за мненя за и против газта и Фиатките. До сега карах почити две години на бензин и бях против газта, но с тая цена на бензина и съответно газта в момента просто няма място за коментар...
След извстни размисли и събиране на информация стигнах до решението да сложа конвенционална газова с ламда контрол на Бравото (1.6 16v).
Сред възможните варианти - обикновенна газова, ламда контрол и газов инжекцион стигнах до извода, че най- доброт съотношение цена/качество е ламда контрола, тъй като поне според мен не си струва на кола дето струва 4000 лв да и се слага газова за 1300-2000лв, а от друга страна не е добре да се осакатява хубавото двигателче пълно с управляваща електроника с газова като на Жигули... :roll:

Та днеска сложиха газовата и реших да пусна тая тема, за да опиша как ще върви колата и как ще се държи след известно каране, за да могат колегите които са все още в процес на размисъл, да видят още едно мнение по въпроса :)

Газовата е Ловато, с ламда контрол, бутилка на мястото на резервната гума, засега е без симулатор на ижекторитте, защото майстора каза че ако не ми прави проблем, няма смисъл да ми взема парите :36_2_25: . Каза че досега на някои е слагал, на други не, в зависимост от желанията на човека и досега не е имало оплаквания. Нищо не свети по таблото и не знам дали трупа грешки компютъра, но като покарам малко ако реша може да се сложи без проблем за няколко минути.

Сложих си бутилка на мястото на резервната гума, защото ако ми трябва багажник резервната вианги може да се премести пък и не заема много място в багажника. Бутилката е бякаква българска, 35л и пасва точно на мястото което има в Бравото, без да издува кората или да хлътва.

Монтажът ми се струва добър - всичко е прикрепено добре и изолирано - няма стърчащи жици и прочее.

Всичко което съм платил до момента е 675 лв - от които 15лв преглед и регистрация и 10лв газ :)

Досега съм карал малко и не мога да усетя добре всичко, но ми се струва, че колата си върви доста прилично, може би малко по-слабо от колкото на бензин, а за разхода не знам още. Предстои ми извънградско тия дни и ще видя на дълъг път как е, после ще пиша.

Така, че очаквайте продължение... 8)


Пет Апр 27, 2007 2:14 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
Колега каква е ламбда контрола марка и модел?


Пет Апр 27, 2007 6:19 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:05 pm
Мнения: 15
Местоположение: София
UNREAD_POST Първи впечатления
Колеги здравейте отново.

Вече покарах на газ и трябва да ви кажа, че съм доволен. Изминах 250 км извънградско, с още двама пътници и багаж, само за 22 лв :D. Колата е изгорила 24,7 литра газ, което е малко под 10/100. Според мен не е зле, като се има в предвид товара и, че през 80% от времето се движех със скорост 120-140км в час. Ако трябва да бъда честен, досега не съм засичал абсолютно точно колко гори на бензин, защото винаги варира според товара и скоростта, но като пари едно 40-45 лв за същото разстояние си отиват.

Иначе колата засега върви на газ почти като на бензин, естествено е малко по-спъната, но не съм видял някакви проблеми при изпреварване или стръмни участъци. Другото, което ми прави впечатление, е че при каране на газ, колата е по-динамична в областта на 3000-4000 оборота, а не както сега над 4000, което можеби зависи и от настройките, на ламда контрола, които правят чрез компютъра в сервиза. От там ми казаха да покарам около 1000км и да изчакам да се разработят механичните части, пък и да посвикна да карам на газ и да ида след това да ми я донастроят, ако имам някакви забележки.
:36_2_25:

За колегата Qni3 : Ламда контрола е на Ловато - нещо си Лов-Еко 4 или подобно, не съм сигурен, понеже сервиза е на официалния представител на Ловато.


Съб Апр 28, 2007 8:35 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 6:17 pm
Мнения: 39
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Колега и аз съм на същото положение като теб,доста умувах и се чудех дали да е инжекцион или обикновенна с там всичките му електронни истории за 600-700 лева,мисля че си прав че не си заслужава на кола за 3-4 бона газова за 1.5 К. Но не става вече с тоя бензин 2 лева няма на къде и аз ще слагам.
Но много се чудя куде? Дали да е в сф,или в плевен щото съм от там а пък гледам тука във форума има хора които са слагали на ФОБОС в плевен
Как ти е разхода сега , и сложи ли си емулатор на дюзите? А ламбд контрола нов ли го взе или втора ръка?

_________________
Brava 1.6 16V 96 EL


Пет Май 11, 2007 12:06 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:05 pm
Мнения: 15
Местоположение: София
UNREAD_POST Няма емулатор
Засега все още нямам емулатор, но да чукан на дърво не ми прави проблеми. Нищо не ми свети и си върви като пусна на бензин. Всичко по газовата е ново от Ловато. Не мога да ти кажа точен разход, защото още не се разработила газовата, пък и аз не я щадя много колата, обаче мога да ти кажа, че ми се отразява много добре финансово :D Знаеш ли какво е готино усещането на газстанцията като гледаш как литрите вървят по-бързо от левчетата :) Последно сложих газ преди 10-тина дена за 20 лв. и досега съм минал около 130-140 км градско и сега чакам да видя кога ще свърши газта, да засека. Не се чуди ами слагай газова, сега е времето да се кара на газ на далавера. Той бензина няма да падне скоро, вервай ми засега тенденциите са поне до края на лятото да е скъпо... Иначе според мен няма голямо значение каква ще е газовата, само да е читав майстора! И най добре да е от вносителя, че да се избегне препродажбата.


Вто Май 15, 2007 8:10 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Апр 22, 2007 9:32 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Didodd не е ли висок разхода 10/100 извънградско? Би трябвало да свали още. Аз с типото при 130км/h получавах разход 8.2
а при пенсионерско каране само по магистрала ми свали на 7.3. Имайки предвид че тъпото беше моно,
си мисля че е множко разхода ти, дори и с двама човека. Сега се сдобих Маrea и се чудя с какво да я обзаведа
с метан или газчица. Колебаех се за метана заради тежината на бутилките, но един колега ми каза тази сутрин че в
Севлиево монтирали карбонови бутилки :idea: с тежина около 15кг. което e супер.

_________________
FIAT Marea 1.8/16v '96 HLX
FIAT Tipo 1.6ie '92


Пон Май 28, 2007 11:47 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 11:05 pm
Мнения: 15
Местоположение: София
UNREAD_POST За рвазхода
Не мога да твърдя, че разхода е съвсем точен, защото имам чувството, че различните колонки зареждат до различно налягане, така че разлика от 1-2 литра е трудна да се хване. От тогава смених въздушния филтър и имам чувството, че гори по-малко :roll:
Според мен зависи и от настройката на самата газова. Според мен разходя може да се намали, но колата ще върви по-малко...


Вто Май 29, 2007 2:54 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg