Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:13 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Какво трябва да има газовта уредба за да работи добре ДВГ-то 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 11:17 pm
Мнения: 7
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST Какво трябва да има газовта уредба за да работи добре ДВГ-то
Здравейте , взех си Брава 1.6 и сам много доволен от нея . Но цената от 1.90 за литър ми дойде много и искам да си сложа газова уредба . Четох много из форума и от това което прочетох разбрах , че газова уредба без някакви емуатори не работи добре . Моля ако някои знае нещо повече по тази тема да ми обясни , какво още трябва да се сложи при монтажа на газовата уредба за да работи добре колата . Благодаря


Пон Апр 02, 2007 9:04 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST Re: Какво трябва да има газовта уредба за да работи добре ДВ
bobsancho написа:
Четох много из форума и от това което прочетох разбрах , че газова уредба без някакви емуатори не работи добре.


Уточнение: Кола без емулатори (на дюзите и/или ламбда сондата) не работи добре на бензин. На газовата уредба емулатори не и трябват.


Пон Апр 02, 2007 1:32 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
ако питаш за обикновенна газова, добре е да се сложи т. нр. аванс процесор. той променя аванса на запалването при работа на газ.

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Пон Апр 02, 2007 1:57 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 5:24 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST Газова Уредба FIAT BRAVA 1.6
До bobsancho!Аз също имам FIAT BRAVA 1.6!I.Сложих си газова уредба и съм много доволен!Това не е реклама на сервиза! Давам ти един телефон на Веско-шеф на сервиза -0898 49 09 02!Много е добър!Тои ще ти обясни къде се намира!Ще останеш доволен?И не взема скъпо!!! А иначе относно разхода на гориво на извън граско ако не натискам много педала т.е. 120-130km/h - 6.5л. -7л.!В Градски условия е 9л.-11л.А иначе колата пак си има ряз -дет се вика!При включен климатик разликата не е много голяма стига да не се правиш на Шумахер! Цена е 350лв.Поне такава беше преди година и половина!Което за пълна инжекция се и приемлива цена! А ми казваха,че за газови уредби за пълна инжекция цената е около 900-1000 лв.Има си и гаранция 1година или година и половина не момня колко точно беше!

_________________
BRAVA 1,6 бегачка шъ знайш!!!!


Пет Апр 13, 2007 11:14 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Според мен си се заблудил - имаш си нормална газова уредба, с един или няколко емулатора, монтирана на двигател който е с многоточково впръскване, на бензин :о)
Ще бъде много учуден ако имаш газови инжектори на тръбите на колекторите и допълнителен компютър за газовия инжекцион на цена от 350 лева.

При мен положението е точно както при тебе - предполагам че газта ти се впръсква през плочка с два маркуча преди металния колектор, инжектопритъе ги гасиш с емулатора и на колата не и дреме дали си с пълна или частична инжекция, щото тя си дърпа смеската на въздух и газ по чисто атмосферен принцип :о)
Прав ли съм?

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Пон Апр 16, 2007 5:36 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 21, 2005 5:24 pm
Мнения: 8
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST Газова Уреддба BRAVA 1.6
Кейн,напълно си прав!Имам плочка и два мъркуча за впръскване на горивото!Не съм много запознат,но според мен ти имаш впредвид за впръскване на газ на всеки иден целиндър поотделно с отделна дюза или нещо подобно!Е да при мен не е така!Но пък пак е пушка!Предполагам,че тази уредба за която говориш е доста по скъпа!Някаква представа колко струва и къкъв и е точно принципа на работа?Благодаря предварително!

_________________
BRAVA 1,6 бегачка шъ знайш!!!!


Пон Апр 16, 2007 6:05 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз не съм точно човека който може да ти отговори изчерпателно :о)
Въпреки това мога да ти кажа че става дума за отделна горивна система със собствен комп, който управлява собствени инжектори които впръскват газ, като самия той се ръководи от показанията на ламбда сондата.
Все едно имаш нещо като бензинов инжекцион, само че без помпата, защото газта си идва под налагане.
ДУпчат се дупки за допълнителните инжектори, в близост до цилиндрите.

Колата става по пъргава и по малко харчи, отколкото с обикновена уредба, но и цената е сериозна - около 1800 лв.
НАпиши "газов инжекцион" в гугъла и чети на воля :о)

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Вто Апр 17, 2007 3:32 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg