Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:50 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Сложих си Газова Уредба! 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 12:39 pm
Мнения: 95
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST Сложих си Газова Уредба!
Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?
Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)


Пет Юни 24, 2005 11:30 am
Профил ICQ WWW
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 9:40 am
Мнения: 260
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Дали са ти сложили емулатора на сондата? Може би компютъра се жалва точно с код за сондата. Ама нали знаеш, че най-лесното да се прочете кода. Газовата ти с емулатор ли е?

_________________
Lancia Lybra - италиянската S класа.
Lybra 1.9 JTD 105 HP


Пет Юни 24, 2005 11:37 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 24, 2005 11:46 am
Мнения: 323
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Един колега имаше същия проблем с ТЕМПРА 1,6 и като сложи емулатор се оправи. Мисля също, че компютъра трупа грешките.


Пет Юни 24, 2005 11:48 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 12:39 pm
Мнения: 95
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST 
Мисля че няма емулатор- нужно ли е да го има и проблем ли е ако си карам така?


Пет Юни 24, 2005 11:52 am
Профил ICQ WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: Сложих си Газова Уредба!
TEMPRIERI написа:
Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?
Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)

малко извън темата темпра 1,8 91г има ли такава лампа на инжекциона как мога да проверя дали има защото на мен за 1,5г не ми е светвала такава и аз карам на газ и чак пък да ми е толкова безпроблемна колата не ми се вярва къде се намира на таблото да се вгледам хубаво че може и крушка да е изгоряла

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Юни 24, 2005 12:31 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 12:39 pm
Мнения: 95
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST Re: Сложих си Газова Уредба!
stef написа:
TEMPRIERI написа:
Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?
Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)

малко извън темата темпра 1,8 91г има ли такава лампа на инжекциона как мога да проверя дали има защото на мен за 1,5г не ми е светвала такава и аз карам на газ и чак пък да ми е толкова безпроблемна колата не ми се вярва къде се намира на таблото да се вгледам хубаво че може и крушка да е изгоряла


Ами ако с карбуратор- нямаш иначе имаш :lol:


Пет Юни 24, 2005 12:59 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
:!:


Последна промяна mariobg на Вто Мар 14, 2006 5:12 pm, променена общо 1 път



Пет Юни 24, 2005 1:39 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST Re: Сложих си Газова Уредба!
TEMPRIERI написа:
stef написа:
TEMPRIERI написа:
Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?
Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)

малко извън темата темпра 1,8 91г има ли такава лампа на инжекциона как мога да проверя дали има защото на мен за 1,5г не ми е светвала такава и аз карам на газ и чак пък да ми е толкова безпроблемна колата не ми се вярва къде се намира на таблото да се вгледам хубаво че може и крушка да е изгоряла


Ами ако с карбуратор- нямаш иначе имаш :lol:

не е карбуратор 1,8 пълна ижекция 2 вала дигиталното табло абе с две думи самолет :lol: :lol: сега ще ми кажеш ли къде се намира :D

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Юни 24, 2005 1:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 12:39 pm
Мнения: 95
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST 
Mariobg: Привет! Когато свети инжекциона, знам със сигурност че не се подава бензин, защото имам скрито ключе, което спира захранването на бензиновата помпа. В такъв "авариен" режим, изключвам захранването на бензиновата помпа-т.е. бензин със сигурност не се подава, колата си върви-засега нямам забележки (ама съм минал само 50 км на газ, де :)), но лампата си свети гадно ЧЕРВЕНО !!! От тук да не вкарва пък и много газ, и разхода да стане голям....?

stef: Да, ти си със самолетен двигател :lol: Ами като ти е изгасена колата и дадеш "на ключ" трябва да ти светат поне 3 червени лампи- "масло" (двигателят е изключен и не върти маслената помпа), "акумулатор"-(не върти алтернатора) и "ИНЖЕКЦИОННАТА"-тя е като една дюза и има около нея точици. Ако не си я виждал- свалй таблото и си смени крушката....


Пет Юни 24, 2005 2:51 pm
Профил ICQ WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
TEMPRIERI написа:
Mariobg: Привет! Когато свети инжекциона, знам със сигурност че не се подава бензин, защото имам скрито ключе, което спира захранването на бензиновата помпа. В такъв "авариен" режим, изключвам захранването на бензиновата помпа-т.е. бензин със сигурност не се подава, колата си върви-засега нямам забележки (ама съм минал само 50 км на газ, де :)), но лампата си свети гадно ЧЕРВЕНО !!! От тук да не вкарва пък и много газ, и разхода да стане голям....?

stef: Да, ти си със самолетен двигател :lol: Ами като ти е изгасена колата и дадеш "на ключ" трябва да ти светат поне 3 червени лампи- "масло" (двигателят е изключен и не върти маслената помпа), "акумулатор"-(не върти алтернатора) и "ИНЖЕКЦИОННАТА"-тя е като една дюза и има около нея точици. Ако не си я виждал- свалй таблото и си смени крушката....

благодаря колега за изчерпателния отговор верно не съм я виждал тази лампа да свети някога нито на контакт нито във движение така че ще те послушам и ще си сменя крушката само да ми беше казал и коя е тя защото нямам картинка на таблото на която да е нарисувана дюза ако можеш да ми опишеш между кои лампи се намира или нищо подобно в ляво от ... или в дясно от ... нещо такова да мога да свия кръга на заподозрените крушки до минимум/предполагам че тази лампа е нещо като на колана когато колата не е на контакт не се разбира че има такава /извинявай май бая те изтормозих :D

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Юни 24, 2005 4:54 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Колега stef,не бързай да сваляш таблото!Моята кола е същата като твоята,само че SX.Вляво от волана горе има 4 бутона-за дневен километраж,нулиране, халогени и осветеност на таблото.Натисни едновременно горните два бутона/поне при мен е така/ и всички лампи на таблото ще светнат-тест-режим.Тогава ще определиш кои са за смяна.Аз също карам на газ,но нито един път до сега лампата на инжекциона не ми е светнала-нито при контакт,нито при преминаване от бензин на газ,макар ,че е наред!Успех :)

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Пет Юни 24, 2005 7:53 pm
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Лампата на инжекциона е ляво горе :)

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Пет Юни 24, 2005 7:55 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
lu40 написа:
Лампата на инжекциона е ляво горе :)

благодаря колега за полезната информация направих този тест с копчетата и верно цялото табло светна само лампа на инжекциона не светна :( значи или нямам лампа или е изгоряла крушката после ще свалям таблото да видя , а между другото горе в ляво до лампата за мигачите имам индикатор който показва дали съм си сложил колана или не, според мен ако имам лампа за инжекциона тя трябва да е под този индикатор в ляво от лампата за акумолатора

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Съб Юни 25, 2005 10:14 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 11:16 am
Мнения: 388
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
При мен няма индикация за коланите и не мога да ти помогна.А лампата на инжекциона е в ляво от силуета на колата най-горе.Под нея са индикацията за радиатора и казанчето на чистачките.Успех :)

_________________
Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC


Съб Юни 25, 2005 10:52 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
свалих таблото намерих къде е сектора със дюзата но се оказа че вместо крушка има тапа сложих кружка и нищо явно нямам ток до гнездото с две думи при мен не трябва да има такова чудо това добре но като сглобих тоблото се оказа че ми изчезна показанието на километража :( дава само някакви чертички хоризонтални в долния край на дисплея някой ако знае да помага че сега ми стои колата така разглобена и се чудя какво да правя

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Съб Юни 25, 2005 12:39 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg