Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:06 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Газова уредба за Браво 1.6 16V? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 1:18 am
Мнения: 4
Местоположение: София 16 Студентски/Кюстендил
UNREAD_POST Газова уредба за Браво 1.6 16V?
Значи имам гореспоменатото Браво - 1,6 16 клапана, пълен инжекцион и при сегашната разлика в цената бензин/газ се замислям дали да не мина на газ и искам да попитам към каква газова уредба да се насоча - обикновена или инжекцион? В момента разходът ми на бензин е 7-8/100 извънградско и 11-13 градско в София, което честно казано ми идва малко много. На година минавам около 15000 км, но в града се ограничавам точно поради големият разход, тоест на газ би трябвало да карам повече. Интересува ме колко ще се повиши разхода на гориво с обикновена уредба ( но направена с всички необходими неща ) и колко ще намалее приблизително мощността, както и същите работи с газов инжекцион. Ще съм благодарен на хора с опит да споделят, защото наистина се колебая дали да премина на газ, защото прочетох из форума доста и за проблемите, но пък и за разход от сорта на 7/100 газ, което би било идеално. Благодаря предварително за съветите и информацията


Съб Мар 17, 2007 1:41 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
с обикновена газова съм
градско около 12-13 зимата в София, падал съм 1-2 пъти и до 11
извънградско при 110-120 около 8,5
с ламбда контрол може би ще спаднат стойностите с около литър

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Съб Мар 17, 2007 10:28 am
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 11:29 pm
Мнения: 450
Местоположение: Хасково
UNREAD_POST 
Здрасти!

Най-доброто,както можеш да се сетиш е и най-скъпо - газов инжекцион!
Иначе слагаш обикновенна газова уредба с ламбда контрол и ТАР,сменяш кабели и свещи и си караш кола с добра динамика и икономична!
Не му мисли,а салгай газ!Колкото по-рано,толкова по-малко пари ще инвестираш в бензин.
Цените съответно са газов инжекцион 1200-1800 лева(зависи от марка и модел)
Газова с всичките му електроники-около 600 лева(доколото ми е известно),ако са чисто нови електрониките може да отидеш и към 800 лева.

П.С. Ако се спреш на газов инжекцион ти препоръчвам да сложиш уредба с Кейхин инжектори,макар да са малко по-скъпи и най-важното при читави майстори!!!!!


Съб Мар 17, 2007 2:23 pm
Профил

Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 1:18 am
Мнения: 4
Местоположение: София 16 Студентски/Кюстендил
UNREAD_POST 
Благодаря за отговорите! Аз вече горе-долу съм се насочил към газова уредба, но исках да видя и мнения на хора, които вече имат таква на този двигател. Питах на няколко места и с всичките електроники ми казаха такава сума - около 600лв, което е приемливо, защото по мои сметки ще ми се изплати за по-малко от години, а за година ще покрие и всички останали мизерии по ауспуси и другите неща, които може да изникнат.


Съб Мар 17, 2007 2:53 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
A само едно ще изкажа и аз моето мнение.Аз съм с нещо средно не съмс обикновена газова ама не съм и със италиански газов инжекцион а съм с български.Вече 7000км имам навъртени с него и съм доволен разхода ми е като на предишната кола само където тя беше с 30 к.с по-малко.Специално се интересувах доста преди да сложа защото имах същата дилема и аз.От значение е най-вече дали си с пластмасови колектори или не,ако си с пластмасови вече е почти задължително да си сложиш газов инжекцион (ако не искаш след време да имаш ядове).иначе както казват колегите е така ,че с изправни кабели и свещи гърмежи няма да имаш,но аз лично съм виждал последици от такива гърмежи на кола с двигател като моя иии повярвай ми човека после доста псуваше защо се е заскрънзил за парите.На мен лично ми дава разлика грубо бензи/газ около 7лв на 100км ,газовия инжекцион струва 1200 лв.Извод : след 20 000км почва да работи за теб .Сам можеш да се убедиш колко хора пишат какви лампи им светят ,емулатори и какво ли още не им прави проблем,стъпкови мотори се замърсяват от това че има чашка и т.н..Вярно е че се оправя ама никой от нас не купува кола за да я прави нали! всеки иска да налива и кара.Това са моите съвети вече човек сам решава какво ще сложи ,все пак кучето скача според тоягата ,но ако искаш да нямаш проблеми с колата си и възнамеряваш да я караш по-дълго време и можеш да си го позволиш сложи си газов инжекцион .Можеш да се поинтересуваш ,има още хора с такъв като моя ,нека те споделят мнение.Надявам се да съм от помощ.

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Чет Мар 22, 2007 12:25 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Колега Alex_RT наистина ли ти дава разлика 7 лв? В смисъл на 100км печелиш(спестяваш) 7лв?


Чет Мар 22, 2007 8:29 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
mentor написа:
Колега Alex_RT наистина ли ти дава разлика 7 лв? В смисъл на 100км печелиш(спестяваш) 7лв?


ами аз в града с обикновено газово "печеля" по 7-8 лева на 100 км
13 газ
11 бензин
извън града е по-малко

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Мар 22, 2007 9:53 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
Ами среден смесен разход 10 газ и около 8,5-9 бензин по това време на година толкова ми гори,при положение че моето извънградско се води Казанлък-Габрово.Цената на газта тук е 0.90лв а бензина 1,84.Иначе като пътувам на дълго ми даде с 20 лв 285 км при цена на газта 0,87(скорост 90-100).работата е там че незнам колко точно ми гори на бензин на дълго,карах колата само 2 седмици така и сложих газов инжекцион,дори и по-малка да ти е "далаверата" да кажем и 5лв да спестяваш само пак си заслужава,аз не карам много средно 20-25000 на година.И обикновена газова да сложиш пак ще си на печалба ,трудно е да се каже кога точно си и "избил" парите,защото цените и на бензина и на газта се менят-лятото падат ,зимата скачат...

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Чет Мар 22, 2007 9:57 am
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Alex_RT написа:
Иначе като пътувам на дълго ми даде с 20 лв 285 км при цена на газта 0,87(скорост 90-100).работата е там че незнам колко точно ми гори на бензин на дълго,карах колата само 2 седмици така и сложих газов инжекцион


ами малко множко е това за газов инжекцион
но щом не знаеш на бензин колко щеше да е...
на дълъг път при 90-100 ми даваше на бензин 5,6-5,8
а при теб е около 8

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Мар 22, 2007 10:10 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 8:16 pm
Мнения: 149
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Колега стига с тия надлъгвания аз съм сигурен че не може мотор 1,6 16кл на извънградско да ти гори 5,6/100.
може ама амо си на буксир :mrgreen: . Стига с тия надлъгвания тука сте шашкали хората че все нещо не им е наред по колиците има някои които не са много в час пък вземат нещата насериозно! и се почват едни разходи по разни некадърни маистори.
Сигурно пак ще кажеш че не съм прав нали?
Сигурно навремето не бях прав и за емулатора на Ланда сондата нали?

Колеги за мен твърдения че двигател 1,6 16кл. гори по- малко от 6,4..6,6 са несериозни!
:offtopic: сега знам ко ша стане тука едни реплики и изречения да ме прощава колегата Ugi че му осрахме темата!

Междудругото си мислех че основната идея на този форум е да си помагаме, а какво виждам по цял ден едни същи хора пишат какви ли не глупости и всеки гледа да направи максимален брои постове.

_________________
Lancia Delta II 1.6 16V / 98г.
Garelli 150 T-Rex Freelander/италиянка на две колела с японска душа!


Чет Мар 22, 2007 2:58 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 8:12 pm
Мнения: 294
Местоположение: Казанлък
UNREAD_POST 
Имах предвид 8 смесено писал съм за смесен разход и на безнин и на газ,то ясно че под 8 ще падне 287%,тя 2 литра Орел Вестра ми даваше 6,9,просто не съм засичал фиата изънградско на бензин.

_________________
Play Golf ,but not drive golf!!!
Brava 1,6 16V SX 1999


Чет Мар 22, 2007 2:59 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
idm написа:

Колеги за мен твърдения че двигател 1,6 16кл. гори по- малко от 6,4..6,6 са несериозни!
:offtopic: сега знам ко ша стане тука едни реплики и изречения да ме прощава колегата Ugi че му осрахме темата!

Междудругото си мислех че основната идея на този форум е да си помагаме, а какво виждам по цял ден едни същи хора пишат какви ли не глупости и всеки гледа да направи максимален брои постове.


правил съм го този разход поне 10 пъти - 5,6-5,8/100

за емулатора не беше много прав, защото и второ реле щеше да свърши тази работа
а и грешките не идват от ламбда сондата, а от дюзите :D

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Мар 22, 2007 3:39 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 8:16 pm
Мнения: 149
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
да ве да ве още двама трима кат напишат и ша почна да ви вярвам :twisted:

относно емулаторите тези специално които са за сондата Италиянците си ги спестяват тях като става на въпрос за обикновена газова уредба и няма Ланда контрол.просто си слагат едно реленце и като се превкл на газ сондата се вързва на маса. това съм го виждал на няколко автомобила с газови уредби пристигнали така от Италия. ха да видим ся ко ша кажат лаиците по темата?

_________________
Lancia Delta II 1.6 16V / 98г.
Garelli 150 T-Rex Freelander/италиянка на две колела с японска душа!


Чет Мар 22, 2007 4:31 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 10:27 pm
Мнения: 241
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Странно, но аз от Италия кола без ламбда контрол до сега несъм видял! А за разхода нали ти направих предложение :wink:

_________________
Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
Правило № 3- Винаги спазваи правило № 1
DEDRA 1.6ie 835A1000 90hp.Webber 1990г
BRAVO 1.6 16V 103hp 09.1999г


Чет Мар 22, 2007 7:29 pm
Профил ICQ

Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 1:18 am
Мнения: 4
Местоположение: София 16 Студентски/Кюстендил
UNREAD_POST 
Няма проблем за "омазването" на темата, нека има повече мнения - а иначе за спора за разхода - моята като ходих до морето ми даде разход около 8л/100км с 4 човека, багаж, на климатик през цялото време и на магистралата през цялото време с около 140км/ч, така че на дълъг път действително е сравнително икономичен двигател, но в града става страшно- отивам на 12-13, а си имам и личен рекорд от 7л за 10 км минати за 2,5 часа в най-дивите задръствания в София :). Като гледам за газта май работата опира до качественото изпълнение на уредбата - обикновена или инжекцион, защото гледам, а и познавам няколко човека, които са с обикновена газова уредба и колите им вървят напълно нормално и с нисък разход, а тук прочетох и за доста проблеми с инжекционите, а пък и при моето каране от около 15000 км годишно ще ми трябва над година, за да се изплати инжекциона и като гледам ще се ориентирам към обикновена уредба.
Така че ще помоля хората, ако знаят някои свестни места за поставяне на газова уредба, където наистина да свършат работа и да не се мръщят при връщане за донастройки нека ми пише адрес или телефон или ако има и интернет адрес. Не е задължително да са само от София, може и някъде в околните градове - не е проблем и да си направя една екскурзия до Пловдив, ако трябва :)


Чет Мар 22, 2007 9:17 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg