Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:55 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Газова уредба за Браво 1.6 16V? 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 11:12 pm
Мнения: 145
Местоположение: Пазарджик Област
UNREAD_POST 
Crusader написа:
Едно предизвикателсто: тоя дето ми свали Алфа-та под 12/100 газ градско ще му дам 1000 лв.

Колега ще ти вземем париците не се притиснявай.
А смятам че са малко париците за това.


Чет Апр 12, 2007 11:28 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 10:33 am
Мнения: 22
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
колеги-ами за фиат купе-1.8 16 вентилка-тоя мотор с бобинките-къде е наи-добре и изгодно и каква газова да си сложа? нещо подочувам че на тоя мотор ако кихне газовата-и аиде нов смукателен колектор-маи пластмасов е бил........


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
MANIAK-FIAT COUPE


Сря Апр 18, 2007 5:34 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Чет Май 03, 2007 2:18 pm
Мнения: 49
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Джани и Умберто Аниели ще се обърнат в гроба ако ви видят как осакатявате колите с тия газови уредби. Цели екипи инженери са умували месеци по тия двигатели, а вие ги побългарявате. Просто за живеещите в София препоръчвам да ползват градския транспорт в града, защото при тия задръствания разхода е чудовищен, а разлика във времето за пътуване е достатъчно малка (едва ли не сте ги съобразили тия неща де). И моята гори много, но хубавите коли са като хубавите жени - по-скъпи, по-капризни и с по-високи експлоатационни разходи :mrgreen: .

_________________
"I don't feel I have to wipe everybody out, Tom. Just my enemies." Michael Corleone


Пон Май 07, 2007 6:36 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Купе и газ?!?!?! Правилно ли прочетох? Колега недей бе. Не и на тази кола.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пон Май 07, 2007 11:14 pm
Профил ICQ YIM
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 11:48 am
Мнения: 315
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Di Kanio написа:
Джани и Умберто Аниели ще се обърнат в гроба ако ви видят как осакатявате колите с тия газови уредби. Цели екипи инженери са умували месеци по тия двигатели, а вие ги побългарявате. Просто за живеещите в София препоръчвам да ползват градския транспорт в града, защото при тия задръствания разхода е чудовищен, а разлика във времето за пътуване е достатъчно малка (едва ли не сте ги съобразили тия неща де). И моята гори много, но хубавите коли са като хубавите жени - по-скъпи, по-капризни и с по-високи експлоатационни разходи :mrgreen: .



колега то това с газта не сме го измислили ние :D половината коли внос от италия идват с газови уредби.В ноландия също карат на газ и то доста така че немисля че колите се осакатяват особено пък ако са с газов инжекцион.

_________________
BRAVA 1,6 16V ELX-


Сря Май 09, 2007 11:55 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 3:46 pm
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Прочетох повечето теми в раздела,но имам следния въпрос.Бравото от подписа ми е с PVC - колектори искам да попитам,някой слагал ли е обикнов. газова на такъв ДВГ,защото мненията да доста различни едни майстори казват- " ще го направим няма да се плашиш аз колкото таксита съм ги направил така",а други казват не може да стане само газов инжекцион.Разликата в цената между едното и другото е около 700-900 лв.
И още нещо тези руски и бълг. инжекциони как са в действителност,защото така по разни сайтове и от хора дето ги продават не става много ясно.От Бургас съм ходих в Славейков до Фулда там искат 1200 лв. за бг или руски беше,а в Комлука са от 1600-1900 лв. Италиянски Ренцо Ланди. :roll:

_________________
Bravo 1.6 16V SX 2001


Сря Сеп 26, 2007 4:05 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 4:00 pm
Мнения: 197
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Здравейте,засичах бравото и ми даде разход 11.3 смесено.Това е при положение че всеки ден минавам 20км от Е.Пелин до карулката(София-Пловдив) и от там до ул.Солунска.По дългата отсечка карам със 130-140до150.
Със 22л газ минах 195км.
BRAVO 14.4 12v


Сря Сеп 26, 2007 4:34 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
браво 1.6 16 в- многократно засичано извънградско 120-140 с климатик 8.5, 110-120 без климатик 7,5. гарадско досега само веднъж ми даде 12, иначе е под 12. засичанията съм ги правил и по 2-та начина пълна-пълна и зареждане за 10 леа и докато свърши. обикновенна газова с вакуумен изпарител, настройката е моя:)

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Сеп 27, 2007 9:03 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 3:46 pm
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Нека някой да каже как е решил "проблема" с поставянето на Газ на този двигател(с PVC колектори)?

_________________
Bravo 1.6 16V SX 2001


Чет Сеп 27, 2007 10:09 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
аз знам 2 начина или смяна с метални или кихалки, ама ал лично бих ги сменил венага с метални не са скъпи и е работа за 1 час. къде ще се занимваш с простотии и накрая пак може да ти ги прасне и пак ще отидеш и купиш метални, да не говорим, че ще останеш на пътя

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Сеп 27, 2007 10:57 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Аз пък не бих се замислил изобщо за газово ако колата ми е 2001-ва година.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Сеп 27, 2007 11:06 am
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
пак е дръта колкото света/да не се обижда колегата, моята е по-дърта/ вива ла газ :mrgreen:

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Сеп 27, 2007 12:47 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 3:46 pm
Мнения: 6
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Не се обиждам колега!!!И двете коли,които съм имал досега все са били на газ,та газта не ми е чужда.Наистина не бях се замислял за смяна на колекторите с метални.Казваш,че не са скъпи,но все пак,а и смяната като операция сложна ли е?Има ли значение коя година е мотора или просто трябва да е 1.6 16 ?Дори и да се сменят колекторите с метални,пак няма де е излишна една клапа иначе кутията на филтъра или гумения маркуч ще го отнесат :?

_________________
Bravo 1.6 16V SX 2001


Чет Сеп 27, 2007 2:22 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
bambucha написа:
Не се обиждам колега!!!И двете коли,които съм имал досега все са били на газ,та газта не ми е чужда.Наистина не бях се замислял за смяна на колекторите с метални.Казваш,че не са скъпи,но все пак,а и смяната като операция сложна ли е?Има ли значение коя година е мотора или просто трябва да е 1.6 16 ?Дори и да се сменят колекторите с метални,пак няма де е излишна една клапа иначе кутията на филтъра или гумения маркуч ще го отнесат :?


ами виж аз по този мотор още не съм пипал нищо, надявам се и скоро да не пипам, но не бих казал, че ми изглежда сложно. имаш да свалих и качиш датчиците си, отпред към двг-то не знам на колко болта се държи ама няма да са много и да го откачиш откъм маркуча. във всички случай едва ли е голямата философия. аз съм с метални колектори, откакто сложих газта ми гръмна 1 път при реглажа- нормално. за мое щастие нищо не стана, аз не съм сложил клапа. не ме кефят нещо. затова пък резнахме малко маркуча между колектора и възд филтър, така че него го изкара при детонацията и мисля тва да ми е клапата. просто не съм му стегнал скобата. мотора трябва да е преди 98 мисля 4е беше, тогава са с метални колектори. не знам колко може да струват, предполагам 60-70 лв макс ще те уредят. само да намериш чист колектор без датчиците и тпс-а! а така или иначе един ден ще се стигне до смяната им ако ще караш с обикновенна газова. а дори да сложиш инжекционна газова първо началното вложение е доста по-сериозно, второ ако чакаш откъм разхода да си наваксаш с парите забрави- потдръжката на инжектори компове и т.н. не може да се сравни с потдръжката на едни мембрани нали:)? освен това оставаш зависим от датчиците като ланди и тем подобни и ще си длъжен да ги сменяш и потдържаш, така че икономията на пари не знам дали ще я докараш. друг е въпроса с вървенето, но да ти кажа аз горе долу съм доволен, като се има предвид 2000 кубика от който слязох на 1,6 :)

_________________
Fiat Temprs'91 1,6 mono


Чет Сеп 27, 2007 3:35 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg