Дата и час: Сря Май 29, 2024 6:21 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Нека обобщим 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 11:42 am
Мнения: 64
Местоположение: София Витоша Бояна
UNREAD_POST Нека обобщим
На скоро си купих Punto производство 2002г. 7 месец 1.2, 65 коня. решил съм да го напрая още по икономично, тоест да му сложа газово. не че сега харчи много около 6 на 100. Това което разбрах от форума е че не трябва да се стискам и да му взема нещо качествено и скъпо за да мога да тръгвам на сфетофарите с включен климатик, и после да се силя в задръстванията :D. Благодаря за информацията форума е просто прекрасен! изключително полезен!

_________________
Punto 2002 - ако ма смачкано
ROVER 200 яка колица


Пон Дек 04, 2006 9:53 pm
Профил WWW
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Аз лично бих обобщил малко по-различно: Не е много важно колко скъпа е уредбата, а колко квалифицирано и качествено е поставена и настроена.


Пон Дек 04, 2006 10:05 pm
Профил
UNREAD_POST 
johnfound написа:
Аз лично бих обобщил малко по-различно: Не е много важно колко скъпа е уредбата, а колко квалифицирано и качествено е поставена и настроена.


Подписвам се изцяло!


Вто Дек 05, 2006 10:24 am
UNREAD_POST 
Но определено в случая трябва да е инжекцион, за да няма никакви проблеми в действителност. Колкото до качественото поставяне и монтажа - подписвам се с двете ръце!


Вто Дек 05, 2006 2:29 pm
UNREAD_POST Fobos Gas Injection
Виж ми постовете за Фобос-а, може да са ти полезни, цената е 1100 лева с монтажа, 1150 с тороидална бутилка.
Ти си решаваш


Вто Дек 05, 2006 3:29 pm
UNREAD_POST 
Извинявай за офтопика, ама да използвам случая - как е фобоса след толкова време и километри?


Вто Дек 05, 2006 4:27 pm
UNREAD_POST До колегата Згабровски
Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала :D .
Още не съм сложил Бриск свещи както ме посъветва собственика на Фобос-газ, скоро ще го направя.Честно казано съм много доволен.
Ако имаш някакви кокретни питания, насреща съм.
Поздрави!


Вто Дек 05, 2006 6:37 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 7:52 pm
Мнения: 431
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST Re: До колегата Згабровски
Richard Burns написа:
.
Още не съм сложил Бриск свещи както ме посъветва собственика на Фобос-газ, скоро ще го направя.

дай малко по-подробно че ми стана любопитно :roll:

_________________
Fiat Bravo GT
Изображение


Вто Дек 05, 2006 6:47 pm
Профил
UNREAD_POST Re: До колегата Згабровски
Richard Burns написа:
Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала :D .
Още не съм сложил Бриск свещи както ме посъветва собственика на Фобос-газ, скоро ще го направя.Честно казано съм много доволен.
Ако имаш някакви кокретни питания, насреща съм.
Поздрави!


И аз искам малко повече инфо за тия свещи, а иначе любопитствам щото тъста гледа едно пунто 1.2 и за газ ще трябва инжекцион, а той живее в Плевен при което нещата ще се подредят перфектно.


Сря Дек 06, 2006 1:45 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 11:29 pm
Мнения: 450
Местоположение: Хасково
UNREAD_POST 
Само едно питане:Имат ли покрити ИСО 9001?Не ми харесва,че уредбата е сбирщайн и ми е интересно как са покрили ИСО?


Сря Дек 06, 2006 2:28 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 9:53 am
Мнения: 155
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Re: До колегата Згабровски
Richard Burns написа:
Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала


Тези стойности от 11-13 градско и 9-10 извънградско с двигател 1,8 ги постигам и аз с обикновинна газова и върви много добре. Не виждам съществена разлика.

_________________
Tempra 1.8 i.e. SX SW 1995 г.
двигател 836А5.000 MPI-WEBER- MARELLI IAW 8F


Пон Дек 11, 2006 9:17 am
Профил
UNREAD_POST Re: До колегата Згабровски
Petko написа:
Richard Burns написа:
Общо взето резултатите са повече от задоволителни.Имах малко ядове в началото , за които съм писал преди, но след преинсталиране на новата версия на софта се оправи всичко.От тогава всичко е наред.Разхода , хмммм, различни стойности за градското в нормален режим на системата варират между 11.5 -13.5 .За извънградски режим - между 8.8-10.5 в зависимост от настъпването на педала


Тези стойности от 11-13 градско и 9-10 извънградско с двигател 1,8 ги постигам и аз с обикновинна газова и върви много добре. Не виждам съществена разлика.


Само за сведение колега мога да се хвана на бас за колкото пожелаеш , че горивната смес на който и да е газов инжекцион е в пъти по-оптимална спрямо горивната смес на една обикновена уредба дори накичена с емулатор и другите електроники.
Освен това рисковете които крие една обикновена уредба от backfire и съпровождащите го екстри са си една качествена инвестиция ако не дай си боже стане.
Така че аз залагам на ГИ.


Пон Дек 11, 2006 3:31 pm
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Чет Авг 31, 2006 7:31 pm
Мнения: 54
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Газова уредба за ФИАТ ПУНТО 1,2 SX /75/1996г
Да се вклуча и аз
Обикновенна газова за Пунто 1,2/75 пълен инжекцион..
Абсолютно няма проблеми..нито гърми ..колата върви по-добре от бензин..Не съм съгласен с колегите за газ-инжекцион..Колата на градско не ми пада под 9/100 бензин..на газ е около 10-11/100 в задръстваниата на Софиа..По-повод оптималната смес..съгласен съм с колегата с Фобос..обикновена газова не подържа оптимална смес..НО!!!

Аз на моита съм сложил ламбда монитор на Руен Тек..ламбда контрол-Заволи и АЕБ ламбда процесор (9гр съм го сложил на газ)..Ламбда контрола ми подържа-100% правилна смес(виждам го на ламбда монитора)точно както на бензин..Динамиката на колата е добра.
4 месеца я карам всичко е наред..С ламбда контрола и ламбда монитора съм спестил маса пари от ходенето по настроики при газадзии..Човек без особени познаня следваики инструкциите може сам да си настрои газовото.Само че нещо имам проблеми с компа маи..от време на време се багва или имам проблем с бензиновата част..нещо не ми достига гориво маи..
Краси


Чет Дек 14, 2006 7:40 am
Профил YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 23, 2006 11:42 am
Мнения: 64
Местоположение: София Витоша Бояна
UNREAD_POST 
добре де на пунтото в най-най-най- големите задръствания в софия харчи 7 и половина на извънградско под6 и то бензин... тва не е въобще много и има много дора тяга... препоръчайте ми някой гАзаджия дето и продава уредбите и ги монтира добре и въобще пълно обслужване .. по възможност в софия

_________________
Punto 2002 - ако ма смачкано
ROVER 200 яка колица


Пон Дек 25, 2006 11:22 pm
Профил WWW
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST Re: Газова уредба за ФИАТ ПУНТО 1,2 SX /75/1996г
Krasimir Kostov написа:
......Аз на моита съм сложил ламбда монитор на Руен Тек..ламбда контрол-Заволи и АЕБ ламбда процесор (9гр съм го сложил на газ)..Ламбда контрола ми подържа-100% правилна смес(виждам го на ламбда монитора)точно както на бензин..Динамиката на колата е добра.
4 месеца я карам всичко е наред..С ламбда контрола и ламбда монитора съм спестил маса пари от ходенето по настроики при газадзии..Човек без особени познаня следваики инструкциите може сам да си настрои газовото......Краси


Можеш ли да дадеш малко повече инфо за ламбда монитора и лабда контрола, а също и за аванспроцесора. Ако си писал нещо по въпроса пусни ми линк. Може и на ЛС.

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Сря Дек 27, 2006 12:20 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg