Дата и час: Чет Юни 06, 2024 3:59 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Заслужава ли си човек да си вземе газова уредба на старо? 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
The_Machine написа:
t_i_t_o написа:
Взимай я, най малкото защото на една газова само мембраните се "износват" - всичко друго просто си стои. По добре втора ръка нещо хубаво от колкото нов боклук!

Много ми беше смешно някой в форума беше като пита дали да си вземе бутилка на старо, и някой му беше отговорил нещо от сорта "по добре нова, недей да рискуваш, нам кво си нам що си"... баси това е парче желязо, ко ще на 100 години да е пак си е същата бутилка както както когато е била нова! (тук естествено изключвам варианта ако от бутилката падат люспи ръжда...)

П.С. Що винаги докато пиша отговор в тема форума ще вземе да забие и като натисна "Прати" ми казва че сървъра го няма... и аз подивявам щото съм писал 15 мин една педя текст който отива на м....а си... и естествено ме мерзи същото да го пиша пак... Ама му 'фанах цаката :) - копирам преди да пратя щото не се знае... ае със здраве!


Абе неслучайно производителите на съдове за течности/газове под налягане дават срок на годност (около 20 г.) , както и се изисква периодичен хидравличен тест... имаш умора на материала , корозия...

Нова турска уредба при нас е 310 лв , на уредба втора ръка обикновено какво се прави: газовия клапан трябва да се отвори и сърцевината му да се почисти и полира , защото най-вероятно вече заяжда , клапана в изпарителя също , нови мембрани на изпарителя, тръбата е хубаво да е нова , защото медта кородира , особено ако няма изолация отгоре.


Можеш ли да ми кажеш колко като цена излизат тези неща при вас, за информация, и колко излиза поставяне на нова газова като работа?
За сега съм на мнение че нова стара маркова газова е почти равна на нова турска газова и се чудя между двете.


Пет Сеп 01, 2006 3:57 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 6:58 pm
Мнения: 143
UNREAD_POST 
Да ако може да си я монтира сам :36_2_25:


Вто Сеп 05, 2006 12:34 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:16 pm
Мнения: 197
Местоположение: София, кв. Слатина
UNREAD_POST 
Работата по монтажа е 70 лв , мембраните са 40, тръбата е около 30 , зависи каква е колата.
Почистването и полирането го правя обикновено аз , защото се вманиачавам :) , но в краен случай , Т.Е. ако някой клапан не сработи, иначе няма кой да се занимава...

_________________
http://facebook.com/DeaMotors


Вто Сеп 05, 2006 6:18 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg