Дата и час: Чет Юни 06, 2024 1:09 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 151 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Новите цени на газта и бензина??? 
Автор Съобщение
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
zfa159 написа:
Ами добре де аз сега слушах като беше спора между русия и украйна говореха за цени от порядъка на 120 (194 лева) долара за 1000 литра газ.Е сметнете си тогава колко би струвал един литър - 0.20 лева.Е сега извинявайте ама да ни говорят че акцизът се покачвал и т.н. и да правят газта левче малко няма смисъл.Този акциз ако ще да е 2 пъти собствената стойност (200%) пак няма да стигне лев.Незнам какви са цените без акциз на газта за България обаче ми се вижда абсурдно просто крайната цена да е лев.Отделно че даже старата цена за украйна е била 55 долара....което значи оше по-малко.....

Нека уточним някои детайли: Цената не е за 1000 литра за за 1000 кубически метра, и не е за пропан-бутанът, за който говориш а за природен (природна, ха сега де) газ. Иначе за България цената в момента май чувах цифри от порядъка на 270 долара за 1000 куб. м.
П.С. - нямам представа при какво налягане се мери обема и дали е за втечнено или газообразно състояние. Само знам, че метана като е втечнен е под много високо налягане, ама тогава какъв ще да е този газопровод и то хиляди км... :dontknow:


Чет Яну 12, 2006 5:02 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ако питате мен цената на бензина/дизела като число не е висока (на база конюктурата в Европа), а качеството е много-много ниско! Аз се дразня повече от факта, че си разказвам играта на колицата с дизела, че пътищата са зле, че "майсторите" в сервизите са калпави...
Някой от по-паметливите може да си спомнят, че когато решавах какво да си купя избирах между бензинов двигател с задължително поставяне на газова след това или дизелов. Когато чух, че възнамеряват да вдигнат газта с 30%-на процента се отказах от идеята да слагам газ.. А обяснението за очакваните нови цени били защото цената на доставка на газта била обвързана в някаква формула, която включвала цената на суровия петрол.. и се очаква (до колко си спомням) цените да бъдат вдигнати някъде през лятото.. даже си мисля, че през лятото така ще се получи, че в момента в който би трябвало цената на газта да падне с 30%.. до цитирнатите около 70 ст.. тя ще си остане след увеличението пак на около 1-1.10.. за да бъдем "приспани" без да разберем...

_________________
FIAT Marea


Чет Яну 12, 2006 5:14 pm
Профил
UNREAD_POST 
zfa159 написа:
Ами добре де аз сега слушах като беше спора между русия и украйна говореха за цени от порядъка на 120 (194 лева) долара за 1000 литра газ.Е сметнете си тогава колко би струвал един литър - 0.20 лева.Е сега извинявайте ама да ни говорят че акцизът се покачвал и т.н. и да правят газта левче малко няма смисъл.Този акциз ако ще да е 2 пъти собствената стойност (200%) пак няма да стигне лев.Незнам какви са цените без акциз на газта за България обаче ми се вижда абсурдно просто крайната цена да е лев.Отделно че даже старата цена за украйна е била 55 долара....което значи оше по-малко.....
..............................................................................................................................................................................
Ка бензин градско разхода трябва да е 8 (по принцип е ама в момвнта ми е висок заради някои проблеми - термостат,лоша центровка и т.н.) и на газ дава 12.5 въпреки гласене на газов анализатор и тем подобни.
Извънградско колата харчи 5 бензин а за газ незнам (не доживя да я засека).
Слес проста сметка получаваме 8*1.77 (цената на 95 в момента) = 14.16 и го сравняваме с 12.5*1.01 (цената на газта в момента) = 12.70 следователно за 100км аз спестявам 1.5 лева.Следователно за 24000 км на година (по 2000 на месец ако карам т.е. 66км на ден) излиза че аз за година спестявам 360 лева ако карам всеки ден.
Да обаче като погледнем за тези 24000 два пъти се сменят мембрани (на 10 000км) за по 45 лева (уж оригинални на


Колега, колега, те заради такива балъци като тебе ни вдигат газта по бензиностанциите. Ти изобщо наясно ли си, че газът, за който спореха Русия и Украйна, НЯМА НИЩО ОБЩО С ПРОПАН-БУТАН, с който си караме колите. Иде реч за ПРИРОДЕН ГАЗ, който НЯМА НИЩО ОБЩО. Обаче понеже по всички медии здраво разтръбиха, че видите ли, газта се вдига и такива като теб чули-недочули веднага правят криви сметки. Те заради таквиз балъци сега бензинът е по-евтин спрямо пропан-бутана, сравнено с времето преди Нова година, когато дори акцизът за бензина беше по-нисък.

Второ, АКО колата ти гори 8 на сто на бензин, то на ГАЗ ще гори максимум 10 при всичко наред. Ти сам пишеш, че ти е лоша центровката и не ти е в ред термостата и Типото ти гори 12.5 газ. Та...за какви 8 на 100 бенц си говорим тогава. На бенц ще си минимум 10...та...недей си прави сметките без кръчмар зорлем да се самоуспокоиш, че на бенц едва ли не ти е по-добре.


Пет Яну 13, 2006 10:51 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
Цитат:
Колега, колега, те заради такива балъци като тебе ни вдигат газта по бензиностанциите.

Доста толерантно. Мисля и аз да се включа с предложение да линчуваме колегата, белким спаднат цените...


Пет Яну 13, 2006 1:28 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 5:19 am
Мнения: 712
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Да, къде и кога? Нещо христов кръст ще му правим ли? Поне да му го закараме с някоя фиатка, че да не се мъчи чак толкова колегата :wink:

_________________
FIAT Marea


Пет Яну 13, 2006 3:21 pm
Профил
UNREAD_POST 
vesko написа:
Цитат:
Колега, колега, те заради такива балъци като тебе ни вдигат газта по бензиностанциите.

Доста толерантно. Мисля и аз да се включа с предложение да линчуваме колегата, белким спаднат цените...


Налииии :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :dance:


Пет Яну 13, 2006 5:49 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:36 pm
Мнения: 626
UNREAD_POST 
:offtopic:
Само да отбележа, че поста ми трябваше да се разглежда като упрек към paparac за "добрия" тон. Ама вие го обърнахте на сеир, срамота! :ranting2:


Пет Яну 13, 2006 9:08 pm
Профил
UNREAD_POST 
vesko написа:
:offtopic:
Само да отбележа, че поста ми трябваше да се разглежда като упрек към paparac за "добрия" тон. Ама вие го обърнахте на сеир, срамота! :ranting2:


Стига бе, пошегувах се...то и бенца скочи на 1.77 А95, а газ зареждам за 0.98 ст., тва е вече нещо друго.... :mrgreen:


Сря Яну 18, 2006 12:13 pm
Фиат маниак
Фиат маниак

Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 7:42 pm
Мнения: 671
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Снощи през нощта отидох да заредя но не работеха, защото сменяха цените. Казаха че днес ще зареждаме на 0.96лв


Сря Яну 18, 2006 12:16 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:55 pm
Мнения: 120
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
johnfound написа:
Снощи през нощта отидох да заредя но не работеха, защото сменяха цените. Казаха че днес ще зареждаме на 0.96лв

А в Ловеч от събота цената на газта е "само" 1,02 лв при бензин А95 за 1,78 лв. Това е на "Лукойл".
За бензина разбирам, че това е горе-долу нормалната цена в страната. Но газта защо ли е толкова скъпа при нас?

_________________
FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г.


Сря Яну 18, 2006 6:49 pm
Профил
UNREAD_POST 
В Благоевград цената на газта също падна на 96 ст., има я и на 95 дори.


Чет Яну 19, 2006 12:28 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
paparac написа:
В Благоевград цената на газта също падна на 96 ст., има я и на 95 дори.


в София има и по 94 - OMV

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Яну 19, 2006 1:56 pm
Профил ICQ
Фиат фанатик
Фиат фанатик
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 18, 2004 7:09 pm
Мнения: 961
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
Пак убихме рибата - днес сутринта 08.00 на OMV - 0.92 - газта ! :mrgreen:

_________________
Tempra 1.6 i.e. Lybra 1.8 vvt Lybra 1.8 vvt Delta III 1.9 mjett 088 9 242 369


Чет Яну 19, 2006 2:02 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Днеска OMV и Shell - 0.87!!!
Само така яко надолу!


Чет Яну 26, 2006 8:38 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 5:14 pm
Мнения: 733
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
zgabrovski написа:
Днеска OMV и Shell - 0.87!!!
Само така яко надолу!


При вас е по скъпичко! Тази сутрин на OMV 85стотинки :dance: Вечерта минах покрай Лукойл и там 85 стотинки :money:

_________________
FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC


Чет Яну 26, 2006 10:18 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 151 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg