Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:58 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Да направим правилния и навременен избор на зимни гуми 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
charlie написа:
ето ви не скъпа алтернатива, на незаслужено прехвалените в бг дебици, ласси и тем подобни: http://autodostavka.ru/catalog/bigphoto ... arving.jpg - Пирели с цена 105 лв за 185х60/14. които са много добри, особено на заснежени и кишави пътища.

И къде се продават в БГ въпросните гуми http://www.avtogumi.com/bg/php/tires/fu ... ing&id=302 за 105 лв :roll: ? А те не са ли специално за сняг :roll: т.е. добре е някой от Смолян да си ги купи и сложи на колата, но за София ... :wink: ?


Сря Дек 13, 2006 10:56 pm
UNREAD_POST 
Аз си взех Yokohama AVS Winter V901, ама нещо не ме кефят и май ще станат задни.
Така като гледам, най-голямо доверие ми вдъхват Kumho KW17, и май предните ще са тези.


Чет Дек 14, 2006 12:17 am
UNREAD_POST 
хораааа, аз си взех 4 корморанки за по 60 лв. бройката 175/70 R13. сложил съм ги на 02.11.
значи вече 40 дена ги търкалям. много са добри. колата не е мръднала в завой, на дъжд, на сняг! стига сте си купували гуми за по 100-200 лв. бройката!

някой тук беше казал 1 голяма истина, че големите фирми правят едни и същи гуми, ама им слагат различни марки / корморана е поделение на мишелин / и цени за да могат да покриват всички сегменти на пазара. гумите с утвърдени марки - мишелинки, гудиар и т.н. им плащаш само името, иначе са същите...


Чет Дек 14, 2006 9:27 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
donnna написа:
хораааа, аз си взех 4 корморанки за по 60 лв. бройката 175/70 R13. сложил съм ги на 02.11.
значи вече 40 дена ги търкалям. много са добри. колата не е мръднала в завой, на дъжд, на сняг! стига сте си купували гуми за по 100-200 лв. бройката!

някой тук беше казал 1 голяма истина, че големите фирми правят едни и същи гуми, ама им слагат различни марки / корморана е поделение на мишелин / и цени за да могат да покриват всички сегменти на пазара. гумите с утвърдени марки - мишелинки, гудиар и т.н. им плащаш само името, иначе са същите...


има доза истина в това
част от цената е заради марката
между Мишилин и Корморан има разлика
и сигурно е голяма
но любител шофьор не може да я усети

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Дек 14, 2006 9:38 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
masterkar написа:
charlie написа:
ето ви не скъпа алтернатива, на незаслужено прехвалените в бг дебици, ласси и тем подобни: http://autodostavka.ru/catalog/bigphoto ... arving.jpg - Пирели с цена 105 лв за 185х60/14. които са много добри, особено на заснежени и кишави пътища.

И къде се продават в БГ въпросните гуми http://www.avtogumi.com/bg/php/tires/fu ... ing&id=302 за 105 лв :roll: ? А те не са ли специално за сняг :roll: т.е. добре е някой от Смолян да си ги купи и сложи на колата, но за София ... :wink: ?

и аз мисля че са предимно за сняг - материала е много мек. иначе ги взех от диана на ботевградско. цената им е 110, но правят в момента намаление от 5% и излизат 104.50.

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Чет Дек 14, 2006 10:32 am
Профил ICQ
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Сря Май 18, 2005 9:22 pm
Мнения: 371
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
donnna написа:
хораааа, аз си взех 4 корморанки за по 60 лв. бройката 175/70 R13. сложил съм ги на 02.11.
значи вече 40 дена ги търкалям. много са добри. колата не е мръднала в завой, на дъжд, на сняг! стига сте си купували гуми за по 100-200 лв. бройката!

някой тук беше казал 1 голяма истина, че големите фирми правят едни и същи гуми, ама им слагат различни марки / корморана е поделение на мишелин / и цени за да могат да покриват всички сегменти на пазара. гумите с утвърдени марки - мишелинки, гудиар и т.н. им плащаш само името, иначе са същите...


и аз съм супер доволен от корморана, но мишлена си е TOP.

_________________
UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E
ИзображениеИзображение


Чет Дек 14, 2006 9:49 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 10:19 pm
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Да ви кажа честно едни от наи-хубавите зимни гуми са Continental-180lv;Pirelli-135lv(изгодно) и Vredestein.Не включвам Michelin,Goodyear,Dunlop и Bridgestone,защото тяхното качество е по-ниско от първте три вида,а и цената им е малко по-висока.Те са добри производители на всякакъв вид гуми,но не и ЗИМНИ!!!Пирели са наи-евтини от "отличниците",но са наи-сигурни(чао на веригите).стабилността им е изключителна.За зимни гуми на втора ръка не съм на ясно,но ако не си на вътре в тея неща със сигурност ще те излъжат.Аз имам Tipo и нямам възможност да си купя нови гуми а за стари ме е страх.Но купуването на зимни гуми си е ваш избор.


Чет Дек 14, 2006 10:38 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 2:12 pm
Мнения: 29
Местоположение: Созопол
UNREAD_POST 
Korun написа:
Аз си взех Yokohama AVS Winter V901, ама нещо не ме кефят и май ще станат задни.
Така като гледам, най-голямо доверие ми вдъхват Kumho KW17, и май предните ще са тези.


На кумото каналите за вода/киша са затворени. Това не е добре за шофиране в киша. Докато на йокохама са отворени канали. Идеална гума за сняг и киша. Средна ръка за лед. Аз исках такива, но моя размер 205/65/15 го нямат. Затова взех снежните пирели winter carving.

_________________
Citroen C8 2.2 HDI-FAP 16V 94kW 130HP;
Toyota Carina II 2.0D 54kW 75HP

Изображение


Съб Дек 16, 2006 11:36 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:40 pm
Мнения: 112
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Аз съм с Максис 175/70/13. Колата е Рено 19 Шамад. Засега съм доволен- на мокро се държи перфектно. Ще ги видим и като паднат снеговете. Някой друг да е бил с такива?


Пон Дек 18, 2006 12:22 am
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Чет Дек 14, 2006 10:19 pm
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Карах една Ладуна с такива.Не съм очарован,ама ко да се прави. :| :| :|

_________________
Типо 1.6Тi


Пон Дек 18, 2006 12:23 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:40 pm
Мнения: 112
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Tipo_89 написа:
Карах една Ладуна с такива.Не съм очарован,ама ко да се прави. :| :| :|

Що така? Какво не ти хареса? Стават ли за сняг?


Вто Дек 19, 2006 8:30 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Май 05, 2005 8:54 am
Мнения: 266
Местоположение: Белене
UNREAD_POST 
moni74 написа:
Korun написа:
Аз си взех Yokohama AVS Winter V901, ама нещо не ме кефят и май ще станат задни.
Така като гледам, най-голямо доверие ми вдъхват Kumho KW17, и май предните ще са тези.


На кумото каналите за вода/киша са затворени. Това не е добре за шофиране в киша. Докато на йокохама са отворени канали. Идеална гума за сняг и киша. Средна ръка за лед. Аз исках такива, но моя размер 205/65/15 го нямат. Затова взех снежните пирели winter carving.


Не съм имал проблеми с моите зимни Kumho. Нито в киша нито по лед. Щом гумата е зимна, а скоростта - съобразнеа с настилката... :mrgreen:
Летните ми също са Kumho.

_________________
FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103hp
KAWASAKI ZL600B Eliminator 600cc 16v 61hp
-----------------------------------------------------
Хора, не газете животните с колите си по пътищата!


Сря Дек 20, 2006 9:38 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Проблемата с Yokohama-та е, че ако пътя е леко мокър, просто няма потегляне. Буксува като за световно.
За това се надявам тоя проблем да се реши с Kumho-то.


Сря Дек 20, 2006 10:40 am
UNREAD_POST 
Вчера се обзаведох с две чисто нови (DOT 4606) Debica Frigo Directional за по 65 лева.
От Фриго 2 не се произвежда моя размер 165/70/13. Като придобия впечатления - ще докладвам.
Засега ми прави впечатление много лекото въртене на волана, дори и на място (едва ли си внушавам).
Трима гумаджии ми препоръчваха тази гума пред Lassa Snoways ІІ plus, която беше с 5 лева на бройка по-скъпа.


Сря Дек 27, 2006 10:22 am
UNREAD_POST 
moni74 написа:
Korun написа:
Аз си взех Yokohama AVS Winter V901, ама нещо не ме кефят и май ще станат задни.
Така като гледам, най-голямо доверие ми вдъхват Kumho KW17, и май предните ще са тези.


На кумото каналите за вода/киша са затворени. Това не е добре за шофиране в киша. Докато на йокохама са отворени канали. Идеална гума за сняг и киша. Средна ръка за лед. Аз исках такива, но моя размер 205/65/15 го нямат. Затова взех снежните пирели winter carving.

Първи впечатления от Kumho KW17 след 1200км - супер са, няма проблеми с тях на мокро и лек сняг! :D
moni74 - каква е разликата в каналите "затворени" - "отворени" между тези двете :arrow: http://www.avtogumi.com/bg/php/tires/fu ... KW17&id=40
http://www.avtogumi.com/bg/php/tires/fu ... ing&id=302
Не съм специалист и моля някой да обясни? И дали да съжалявам, че си взех Kumho, а не Pirelli??? :roll:


Пет Дек 29, 2006 9:04 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg