Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:59 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Да направим правилния и навременен избор на зимни гуми 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Изборът съм го направил - Michelin Pilot ALPIN 185/55R15, въпросът е дали ще намеря отново такива. Като гледам на сайта на Michelin - няма такъв размер, а на джантите имам :mrgreen:


Пон Окт 02, 2006 3:41 pm
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
от този размер има Aplin A2
но за Бургас може да се прежалиш за нещо по-евтино :D
освен ако не пътуваш много из страната

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Пон Окт 02, 2006 3:59 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 6:58 pm
Мнения: 143
UNREAD_POST 
LASSA SNOWAYS II големи дървета едвам държат пътя. Пълен турски боклук. Миналата година си купих 4бр. нови това са най-скапаните зимни гуми които съм карал. :angry: :angry: :angry: Продадох ги :P :P :P


Сря Окт 04, 2006 10:20 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 9:24 am
Мнения: 123
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Писах и в други теми за зимните гуми и сигурно ще се повторя, но съм много доволен от BF Goodrich Winter 2
Тази зима мисля да се доверя отново на тях!

_________________
FIAT Brava 1.4 12V
Изображение


Сря Окт 04, 2006 11:26 pm
Профил
UNREAD_POST 
вчера постнах 1 сайт, който намерих случайно, с цени на гуми, ама май не беше в правилната тема...

с риск да се повторя - www.vktyres.com

цените са качени на екселски файлове и се свалят бързо. има барум, матадор, сава, симперит, бриджстоун, континентал и т.н. - демек гуми за всеки джоб...

аз май ще взема 4 барума, щото сега съм с барум брилянтис /летни/ и не съм имал проблеми, пък са и тънки като цифра...

а, добро утро на всички :mrgreen:


Чет Окт 05, 2006 8:14 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
sstanchev написа:
LASSA SNOWAYS II големи дървета едвам държат пътя. Пълен турски боклук. Миналата година си купих 4бр. нови това са най-скапаните зимни гуми които съм карал. :angry: :angry: :angry: Продадох ги :P :P :P


аз пък имам голега, който е много доволен от този модел
и почти всяка седмица зимата ходи с тях в Рила

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Чет Окт 05, 2006 8:27 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
chukov написа:
Бих ти отговорил, но не си дал конкретен размер. .............


размерите са следните : 185х60 (65)х14; 175х65х14

интересувам се за цените на Кумхото и Йокохамата. За Кумхо отзсивите са много добри. В сравнителните тестове бие Пирели и Йокохама с няколко пункта.


Чет Окт 05, 2006 9:51 am
UNREAD_POST 
sstanchev написа:
LASSA SNOWAYS II големи дървета едвам държат пътя. Пълен турски боклук. Миналата година си купих 4бр. нови това са най-скапаните зимни гуми които съм карал. :angry: :angry: :angry: Продадох ги :P :P :P


Сгрешил си, че си ги продал. Нито са боклук, нито пък са турски - само производството е в Турция, а технологията е на Бриджстоун :evil: Това не ги прави турски. Вече много писах за LASSA, ако потърсиш ще видиш, че аз от личен опит и много изминати километри си правя извода за качеството им - определено са добри. Ти не знам какво разбираш под зимна гума, ама ако си очаквал да е вседеход, ще те разочаровам - няма все още такава гума.
Успех, колега, все пак не може да има само една марка гуми! Дано намериш подходящата за теб! :D


Чет Окт 05, 2006 11:10 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 6:58 pm
Мнения: 143
UNREAD_POST 
doofiat написа:
sstanchev написа:
LASSA SNOWAYS II големи дървета едвам държат пътя. Пълен турски боклук. Миналата година си купих 4бр. нови това са най-скапаните зимни гуми които съм карал. :angry: :angry: :angry: Продадох ги :P :P :P


Сгрешил си, че си ги продал. Нито са боклук, нито пък са турски - само производството е в Турция, а технологията е на Бриджстоун :evil: Това не ги прави турски. Вече много писах за LASSA, ако потърсиш ще видиш, че аз от личен опит и много изминати километри си правя извода за качеството им - определено са добри. Ти не знам какво разбираш под зимна гума, ама ако си очаквал да е вседеход, ще те разочаровам - няма все още такава гума.
Успех, колега, все пак не може да има само една марка гуми! Дано намериш подходящата за теб! :D


Младежо първо натрупай малко опит зад волана пък тогава ме учи кои гуми стават и кои не. Просто ти казвам личните си впечетления от тях ,а пък ти си ги харесвай колкото си искаш. С тях за една зима минах към 10000 км и направо ми идеше да ги нарежа на парчета.


Чет Окт 05, 2006 11:50 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 08, 2005 1:25 pm
Мнения: 679
Местоположение: Кюстендил
UNREAD_POST 
пичове, мноо ми е интересно, как исказвате категорични мнения за качествата на гумитер, като едва ли сте имали възможност да карате различни марки и модели гуми достатъчно дълго, за да прецените разликите....
според мен е не е коректно да се обобщава, че едни гуми са "супер", а други не стават, при условие, че едва ли има човек във форума който да е тествал повече от 2-3 вида гуми в сравнително еднакви условия и на еднакви автомобили, за да усети разликите...
според мен единствено ни остава да се доверим на публикувани тестове и на собствените си предпочитания и инстинкти.

_________________
Безизходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
(Bravo 1.6 16V, 76 kW)


Чет Окт 05, 2006 11:55 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
sstanchev написа:
doofiat написа:
sstanchev написа:
LASSA SNOWAYS II големи дървета едвам държат пътя. Пълен турски боклук. Миналата година си купих 4бр. нови това са най-скапаните зимни гуми които съм карал. :angry: :angry: :angry: Продадох ги :P :P :P


Сгрешил си, че си ги продал. Нито са боклук, нито пък са турски - само производството е в Турция, а технологията е на Бриджстоун :evil: Това не ги прави турски. Вече много писах за LASSA, ако потърсиш ще видиш, че аз от личен опит и много изминати километри си правя извода за качеството им - определено са добри. Ти не знам какво разбираш под зимна гума, ама ако си очаквал да е вседеход, ще те разочаровам - няма все още такава гума.
Успех, колега, все пак не може да има само една марка гуми! Дано намериш подходящата за теб! :D


Младежо първо натрупай малко опит зад волана пък тогава ме учи кои гуми стават и кои не. Просто ти казвам личните си впечетления от тях ,а пък ти си ги харесвай колкото си искаш. С тях за една зима минах към 10000 км и направо ми идеше да ги нарежа на парчета.


Пич, ти ако на 33 години се смяташ за стар, проблема си е твой!
Иначе аз с тия гуми съм изминал над 22 000 км на две различни коли (виж подписа) и не съм се съобразявал с времето по никакъв начин и с тях не съм закъсвал никъде. Ще те помоля да не си толкова категоричен в преценката на гумите. Това само и единствено твое мнение. Моето е друго и е базирано изцяло на опита. На най-различни терени съм ги тествал.
Що се отнася до опита, твоите 10000 км ги изминах от декември (тогава взех Бравата) само до февруари - зимата не свършва през февруари. Освен това на Сузуки-то е със зимната LASSA от две зими.
Вече са ми около 30000 км от декември досега, без карането ми да е свързано с работата. Очаквам докрая на годината да станат 40 000 км. Прави си сам изводите и карай по-кротко!


Чет Окт 05, 2006 12:15 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 11:23 am
Мнения: 81
Местоположение: София
UNREAD_POST 
И аз с едно въпросче????
Карам с лети джанти летни гуми 185/55/14
е за зимата какво да правя??? същият размер гуми зимни или метални джанти с по - тесни гуми???

_________________
Punto HGT


Чет Окт 05, 2006 12:54 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 10:05 am
Мнения: 21
Местоположение: Дряново
UNREAD_POST 
x 1/9 написа:
chukov написа:
Бих ти отговорил, но не си дал конкретен размер. .............


размерите са следните : 185х60 (65)х14; 175х65х14

интересувам се за цените на Кумхото и Йокохамата. За Кумхо отзсивите са много добри. В сравнителните тестове бие Пирели и Йокохама с няколко пункта.


185/65 R14 86T KUMHO KW17 100 лв
175/65 R14 82T KUMHO KW17 95 лв
185/60 R14 82T KUMHO KW17 102 лв

175/65 R14 82T YOKOHAMA F601 Winter*T 110 лв
185/65 R14 86T YOKOHAMA AVS Winter V901 117 лв

Гумите можеш да видиш тук http://www.avtogumi.com

_________________
http://www.avtogumi.com


Чет Окт 05, 2006 1:04 pm
Профил WWW
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 10:05 am
Мнения: 21
Местоположение: Дряново
UNREAD_POST 
sstanchev написа:
LASSA SNOWAYS II големи дървета едвам държат пътя. Пълен турски боклук. Миналата година си купих 4бр. нови това са най-скапаните зимни гуми които съм карал. :angry: :angry: :angry: Продадох ги :P :P :P


Не може да си карал нови гуми Ласа (зимни) и да твърдиш това.
Това са пълни глупости.
Аз карам в момента на 3 коли с такива и съм много доволен
Всичките ни служебни автомобили са с такива и никой не е казал лоша дума за тях.

Освен това LASSA SNOWAYS II е най-продаваната зимна гума през последните 3 години в България
Направи си сам сметката.
Не казвам, че това е най-добрата зимна гума, но определено в съотношение цена-качество е много добър продукт, освен това е и много здрава като структура.

_________________
http://www.avtogumi.com


Чет Окт 05, 2006 1:08 pm
Профил WWW
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 10:05 am
Мнения: 21
Местоположение: Дряново
UNREAD_POST 
SIII написа:
И аз с едно въпросче????
Карам с лети джанти летни гуми 185/55/14
е за зимата какво да правя??? същият размер гуми зимни или метални джанти с по - тесни гуми???


Слагаш задължително железни джанти и гуми 165/65R14 и ти си човекът.
Колата ще се вдигне с 5 мм, което е напълно в рамките на допустимото

_________________
http://www.avtogumi.com


Чет Окт 05, 2006 1:10 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg