Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:51 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Да направим правилния и навременен избор на зимни гуми 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 12:45 am
Мнения: 6
Местоположение: Варна 05 Аспарухово
UNREAD_POST 
Моите предни гуми са Fulda Cristall Montero 2 по около 125лв бройката и според мен са най-добрите от всички марки за зимни гуми(изключвам само Goodyear понеже те не са лоши също).Имат най-дълбоки грайфери и не се спират пред нищо.Задните ми са едни 4 годишни Goodyear Ultra Grip 3.Мога спокойно да кажа, че като отидем зимата да се въртим никой от останалите ми приятели не може толкова лесно да контролира колата си и да я кара там където си иска.Иначе карам едно лекичко Уно което в зимата с тези Fulda гуми е като танк!


Сря Яну 03, 2007 3:36 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 11:05 pm
Мнения: 9
Местоположение: Дряново
UNREAD_POST 
Значи от 19.10.2006 карам с четири нови Kumho KW17 и сняг валя и се заледява не мърдат и съм много доволен от тях.

_________________
Tipo 1.6 i.e DOHC


Пет Яну 19, 2007 8:02 pm
Профил
UNREAD_POST 
kiro_of_the_day написа:
Вчера се обзаведох с две чисто нови (DOT 4606) Debica Frigo Directional за по 65 лева.
От Фриго 2 не се произвежда моя размер 165/70/13. Като придобия впечатления - ще докладвам.
Засега ми прави впечатление много лекото въртене на волана, дори и на място (едва ли си внушавам).
Трима гумаджии ми препоръчваха тази гума пред Lassa Snoways ІІ plus, която беше с 5 лева на бройка по-скъпа.


Чак вчера и днес направих "сефтето" на Дебицата. Типото с двете нови гуми на предните колела Ни качи и смъкна до и от х. Пионерска (Рила, над к. Паничище) без
абсолютно никакъв проблем. Няма хлъзване, няма подхлъзване, няма буксуване.
Който е ходил там знае какъв е терена. Доволен съм много ог гумите.
Може би на мокро и с по-висока скорост в завой ми се струва, че са леко
неустойчиви, но може и да си внушавам.
Иначе се качвахме до Седемте рилски езера - неземна зимна красота.
Нощта имаше и снежна буря, но това си е част от цялото.


Нед Яну 28, 2007 5:25 pm
UNREAD_POST 
Sergo написа:
Значи от 19.10.2006 карам с четири нови Kumho KW17 и сняг валя и се заледява не мърдат и съм много доволен от тях.


Аз карам със същите гуми и смело мога да кажа, че гумите са превъзходни! Корейците са свършили много добра работа. За лятото съм решил да пробвам Yokohama... за тях също има много добри отзиви. Въпреки, че са малко познати в България и двата производителя печелят все повече клиенти с перфектното качество на гумите си. А и до сега май-няма ментета :))


Пон Яну 29, 2007 10:09 am
UNREAD_POST 
:D тази зима сефте слагам Lassa Snoways,много добри гуми,а отзад Michelin Alpin.за мен наи-добрата гума си е мишелинката! И новата гума,а не разни втори употреби! :D


Пон Яну 29, 2007 11:02 am
UNREAD_POST 
x 1/9 написа:
Sergo написа:
Значи от 19.10.2006 карам с четири нови Kumho KW17 и сняг валя и се заледява не мърдат и съм много доволен от тях.


Аз карам със същите гуми и смело мога да кажа, че гумите са превъзходни! Корейците са свършили много добра работа. За лятото съм решил да пробвам Yokohama... за тях също има много добри отзиви. Въпреки, че са малко познати в България и двата производителя печелят все повече клиенти с перфектното качество на гумите си. А и до сега май-няма ментета :))

:36_2_25: :36_2_41:


Пон Яну 29, 2007 8:49 pm
Кара балканче
Кара балканче

Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 2:05 pm
Мнения: 40
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
изчетох цялата тема макар и да е доста старичка, но ми се налага да си купя гуми...и понеже за първи път ще правя това - цял ден чета и чета...
Бюджета разбира се ми е ограничен затова ви моля за съвет - става въпрос за Пунто и за около 200 лева. Дали да рускувам с 2 нови отпред и с 2-ра ръка отзад? Знам, че е по-добре 4, но....


Чет Сеп 13, 2007 4:45 pm
Профил
UNREAD_POST 
Скоро ще сменям летните Пирели с нещо зимно..кажете подходящите 175/65/14?


Сря Окт 10, 2007 2:01 am
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 1:32 pm
Мнения: 50
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Пич вземиси си Lassa аз съм от миналата година с Lassa много доволен

_________________
Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron


Сря Окт 10, 2007 1:46 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2007 2:40 pm
Мнения: 121
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Много ласкави изказвания слушам за Гиславед. Миналата година оборудвах служебната баничарка с такива зимни гуми и резултатите са меко казано разочароващи. Не знам как се държи на сняг, защото така и не заваля, но на сух или мокър асвалт се пързалят безумно. Това за каране в града е просто недопустимо поведение. Може и да са много добри за планината, но за градски условия не стават. За съжаление не е пред мен модела, но що проверя, за да го допълня.

_________________
Чук, тел, клещи и маматааа!
________________
Tipo S 1.4 i.e. '94


Сря Окт 24, 2007 3:14 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 10:47 am
Мнения: 12
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз си купих FULDA KRISTALL MONTERO2 по около 115 лева бройката. Казват, че са много добри и надеждни за млад шофьор като мен:)

_________________
FIAT BRAVO 100 16V (1,6) двувалка


Сря Окт 24, 2007 5:09 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 10:47 am
Мнения: 12
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Разгледайте www.gumi.bg

_________________
FIAT BRAVO 100 16V (1,6) двувалка


Сря Окт 24, 2007 5:15 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 6:26 pm
Мнения: 671
Местоположение: ВР
UNREAD_POST 
Paparac написа:
Скоро ще сменям летните Пирели с нещо зимно..кажете подходящите 175/65/14?

Maloya имат много хубава зимна шарка- като на Гудиър и са перфекция. :D


Пон Окт 29, 2007 1:39 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 6:57 pm
Мнения: 5
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Ето един линк в който пак има доста неща казани. http://www.segabg.com/online/article.as ... 9&id=00004
Братовчеда кара Брава 1,6 и е ходил доста често до Габрово, а там знаете какви баири какво чудо е, кара с Nokian, и не мисли да ги сменя с други. Но както се каза вече в форума, много марки - много мнения, Едно си баба знае , едно си баба бае, тя тази тема ще стане 1000 поста и пак нищо ново няма да се реши или измисли. Всеки трябва да си направи избор в зависимост от условията където ще кара. Аз миналата зима слозих зимни гуми - и в Ямбол те не можаха да усетят какво е това нещо сняг .... 1 см снях не падна да се задържи.... и тази зима засега ще изчакам, понеже не ми се налага да ходя много из баирите, ако падне голям сняг - тогава ще се купуват нови зимни, иначе пак със старите ще е, 200 лв за някой може да са нищо, но все пак си е една минимална заплата! Пожелавам на всички да си нарпавят правилния избор спрямо марка и джоб :) и да нямат инциденти на пътя.


Вто Окт 30, 2007 11:48 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 10:28 pm
Мнения: 257
Местоположение: Плевен
UNREAD_POST 
днеска си взех maloya за отпред и dunlop 3m за отзад ше ги видя кво прават

_________________
coupe- the best


Последна промяна vodafon на Съб Ное 03, 2007 11:10 pm, променена общо 1 път



Пет Ное 02, 2007 11:42 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg