Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:00 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Да направим правилния и навременен избор на зимни гуми 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ок! :D За височината не се бях сетил!Правилно!Колкото е по-висока гумата, толкова по висока става колата, а от там и по-трудно се "качва" върху снега!Колега имаш право!Просто аз знам, че се намалява едни размер , а за височината не се бях сетил!!


Последна промяна pifakiz на Чет Окт 19, 2006 2:43 pm, променена общо 1 път



Чет Окт 19, 2006 8:58 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
А ето го и най-доброто, кардинално и тотално решение! :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Чет Окт 19, 2006 12:48 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Иеееее! :D С такова возило няма да има проблеми през зимата!!! :D :D :D


Чет Окт 19, 2006 1:03 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
...пък и ако има и едно еленче да го тегли-пей сърце :D


Чет Окт 19, 2006 1:04 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 4:36 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Връщайки се от Свищов за Ямбол през Прохода на републиката ми се случи ужасен инцидент при изкачването му- задницата ми поднесе на един плавен завой, колата с 60-70 км/ч се завъртя на 360 градуса /направи един пълен кръг и спря на платното без да го напуска. Чист късмет, че се разминахме 5 човека само с уплаха. Реших, че е време за смяна на гумите особено задните, които въпреки че са зимни и с голям грайфер, са много стари.
В този раздел прочетох много мнения по въпроса какви зимни гуми човек може да си купи. Тъй като моите възможности се простират максимум до 100 лв/бр. имах възможност да избирам само в ниския /евтин/ клас гуми. След двудневно колебание по въпроса каква точно марка да избера от предлаганите на пазара, отидох на една пиаца за таксита, на която стои мой приятел - таксиметров шофьор и попитах колегите му. Отговорът им беше единодушен и категоричен - за тези пари само LASSA SNOWAYS II +. Купих ги по 90 лв/бр. с монтаж и баланс. Отзиви - на пролет.


Чет Окт 19, 2006 3:03 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 25, 2006 4:37 pm
Мнения: 31
Местоположение: София Област
UNREAD_POST 
И аз проучвам и чета тук и там за зимни гуми. Може би Ласа 185/65 14 ще си взема, тъй като цената не е лоша.
Иначе съм фен на Гиславеда, но си мисля че цените му у нас станаха спекулативно високи. 120 лв за 14" Гиславед се доближават до по-скъпичките гуми.

_________________
Fiat Marea 1.8i


Чет Окт 19, 2006 4:58 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
dansun написа:
Иначе съм фен на Гиславеда, но си мисля че цените му у нас станаха спекулативно високи. 120 лв за 14" Гиславед се доближават до по-скъпичките гуми.


за качествата им 120 лв. са оправдани

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Чет Окт 19, 2006 5:19 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
в днешния брой на "ауто билд" има сравнителен тест на ВСЕСЕЗОННИ гуми. за всички противници на всесезонните гуми - купете и четете. разбира се лятото -летни, а зимата - зимни гуми е най добре, но за нашите условия и всесезонките вършат работа. показанията им се сравняват и със чисто зимни и лятни гуми. кумхото, тойото и пирелито са си най зле. незнайно защо гудиъра е класиран на първо място при положение, че вредещайна е по добър по най - важните за целогодишна експлоатация показатели. за vredestein quatrac 2 на скоро писа колегата EVERTON.

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Чет Окт 19, 2006 5:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
Гледам доста хвалби на тези Ласа - не мога да кажа обективно мнение за зимните им гуми, но карах 2 лета с 4 летни Ласа Миратта... по лоши гуми НИКОГА досега не съм имал.
Колкото и да ги хваляте, никога не бих повторил с такива. Да не говорим че 2 от тях ги хвърлих заради спукване от балон в рамките на 3 дни...
Ама всеки си знае. Преди съм карал с Мишлен, Вредещайн, дори Тигар, но Ласата е под всякаква критика. Ако съдя по летните им гуми, не мога да се доверя и на зимните.


Чет Окт 19, 2006 6:57 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Колеги и аз мисля ,че Lassa не си заслужават!Един приятел сложи миналата зима такива и ходи да му ги сменят няколко пъти, защото се прецаквали нещо - балони ли незнам!Според мен евтиното винати излиза скъпо!Ако искате хубава зимна гума, която да ползвате няколко зими поред си вземете нещо марково - горещо препоръчвам Goodyear Ultragrip 7!!!Страшни гуми, но и цената им е страшна :shock: !!!Затова според мен ако нямате средства за маркови гуми си вземете запазени втора ръка - но да са карани малко и да са реномирана марка!Това разбира се е мое мнение!


Чет Окт 19, 2006 7:32 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 4:40 pm
Мнения: 140
Местоположение: София
UNREAD_POST 
... а и Lassa са много по-твърди като зимна гума и това води до по-лошо сцепление и кофти возия!

Това са мойте наблюдения!Някой може да оспори ,но ако съдя по гумите на моят приятел - кофти гуми са си!вярно по-евтини са ,но хората са казали едно много вярно нещо - "ЕВТИНАТА РИБА МИРИШЕ"!


Чет Окт 19, 2006 7:36 pm
Профил
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 10:32 am
Мнения: 320
UNREAD_POST 
:shock:


Последна промяна morg на Пон Мар 26, 2007 7:20 pm, променена общо 1 път



Чет Окт 19, 2006 11:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Аз тази зима бях с Барум Поларис 2. Много съм доволен, още повече, че имам един комшия дето всяка сутрин го дърпах да запали. Улицата ни е сенчеста и леда по нея се стопява Март месец. Та с тези барумки го тегля като бръмбар сламка и нямам грижи. Тази зима пак с тях!
Поздрави и сухи пътища!

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Пет Окт 20, 2006 10:27 am
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 4:36 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Не си купих гуми Ласа за това, че са евтини, а за това, че ми ги препоръчаха професионалисти. Не знам защо сте останали с впечатление, че таксиметровите шофьори наблягат на евтинията. Поне моят приятел се грижи за колата си като за член от семейството си. А и не съм съгласен, че Ласа са от най-евтините гуми. Обявената им продажна цена навсякъде където проверих беше над 93 лв./бр. За сведение на същата цена се предлагаха Вредещайн, а 10-15 лв. по-евтино Тигър и Корморан. Както вече писах - лични отзиви - на пролет.


Пет Окт 27, 2006 2:59 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 12:59 pm
Мнения: 230
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Вярно, че колкото хора толкова и мнения за зимните гуми. Аз обаче искам да обърна внимание, че тестовете на АутоБилд, ADAC и т.н. са за европейските условия през зимата - почистени и обработени пътища. Зачетох се в руските сайтове , където пътищата са като нашите - непочистени и т.н. и гумите които се препоръчват са най-често Gislaved и Nokian.

_________________
Брава 1.6 16V ELX
Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената


Пет Окт 27, 2006 3:14 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 119 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg