Дата и час: Вто Апр 16, 2024 9:58 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Датчика за нивото на течността за чистачки при темпра/типо 
Автор Съобщение
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST Датчика за нивото на течността за чистачки при темпра/типо
говоря за темпра, не знам за другите модели дали е така. тъй като не ми работеше показанието на борд компа кога свършва течността, след като проверих къде е проблема се оказа въпросния датчик. разбира се той е едно глупаво полавъче и не мога да разбера какво му е станало, тъй като италиано са го капсуловали с някаква смола ли е лепило ли е и не може да се види къде се губи контакта. Купих си същия нивомер за спирачната течност от лада-7 лв струва, понеже не можах да намеря за темпра, а и предполагам ще ми искат поне 30 кинта. та съшия този датчик от лада се модифицира за 2 мин- маха се поплавъка му, защото е голям и не влиза в дупката на казанчето/на 2 зегерки е/, маха се поплавъка от оригиналния датчик/на щипка/ и посредством топъл силикон се захваща за оста на ладовия датчик. само трябва да се види как да се настрой като дължина, просто се сравняват 2-та датчика преди разглобяването. след това си се монтира на казанчето, но нали не е правено за тази дупка и датчика е с малко по-голям диаметър. съответно отново силиконче/самия датчик ляга плътно на казанчето, въпроса е да се задържи по някакъв начин, може и с лепило дори/ и сега си имам работещ датчик. Успех


Пет Юни 16, 2006 12:13 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
новия датчик за темпра не струва 30лв ами около 100лв не помня точно а иначе УРАААААААААААААААААААА :beer: :beer: :beer: :36_2_48: :36_2_46: още довечера отивам в магазина за лада и аз да си го модифицирам моя

ПС а има ли значение от каква лада ще е поплавъка или те са еднакви

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Юни 16, 2006 3:00 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
pakumba пред очите ми твоята кола се превръща в лада :wink:


Пет Юни 16, 2006 3:05 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
stef написа:
новия датчик за темпра не струва 30лв ами около 100лв не помня точно а иначе УРАААААААААААААААААААА :beer: :beer: :beer: :36_2_48: :36_2_46: още довечера отивам в магазина за лада и аз да си го модифицирам моя

ПС а има ли значение от каква лада ще е поплавъка или те са еднакви


няма значение, те са си еднакви даже с нашите фиатски и резба и всичко/не че има значение/, обаче за фиат са няколко пъти по-скъпи. за съжаление в момента нямам апаратче да направя снимки кое как е, но е съвсем елементарно. все пак те съветвам да махнеш 1 стария си датчик и да видиш дали е като моя, дали случайно поплавъка не е пробит или нещо такова, което би могло да те спре. въпроса е единствено да замениш поплавъците, понеже ладовия е много голям. аз лично без проблем го направих с пистолета за топъл силикон и стана идеално. а и като си искараш стария поплавък ще видиш големината на дупката и ако случайно бъркам и се окаже, че има и друг вид поплавък за лада да не се прекараш. сега ми е толкова кеф, че бачка та съм оставил съвсем малко течност да ми свети и да ми е густо :)


Пет Юни 16, 2006 5:28 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
geshabeli написа:
pakumba пред очите ми твоята кола се превръща в лада :wink:


еми аз съм си ладоман, обаче не ми стигнаха паричките за лада и си взех фиат :P . за мен важното е нещата в колата да бачкат, пък как вече не ме интересува :)

п.с. не съм си забравил предложението за кабелите, ако имаш нужда :arrow: л.с.


Пет Юни 16, 2006 5:30 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
pakumba написа:
stef написа:
новия датчик за темпра не струва 30лв ами около 100лв не помня точно а иначе УРАААААААААААААААААААА :beer: :beer: :beer: :36_2_48: :36_2_46: още довечера отивам в магазина за лада и аз да си го модифицирам моя

ПС а има ли значение от каква лада ще е поплавъка или те са еднакви


няма значение, те са си еднакви даже с нашите фиатски и резба и всичко/не че има значение/, обаче за фиат са няколко пъти по-скъпи. за съжаление в момента нямам апаратче да направя снимки кое как е, но е съвсем елементарно. все пак те съветвам да махнеш 1 стария си датчик и да видиш дали е като моя, дали случайно поплавъка не е пробит или нещо такова, което би могло да те спре. въпроса е единствено да замениш поплавъците, понеже ладовия е много голям. аз лично без проблем го направих с пистолета за топъл силикон и стана идеално. а и като си искараш стария поплавък ще видиш големината на дупката и ако случайно бъркам и се окаже, че има и друг вид поплавък за лада да не се прекараш. сега ми е толкова кеф, че бачка та съм оставил съвсем малко течност да ми свети и да ми е густо :)



стария датчик съм го свалял много пъти така че ми е ясен /даже съм махал и смолата и му знам принципа много добре / поплавъка със сигурност не е пробит а пък имам и няколко неработещи датчици така че поплавъци има само ме притеснява тъй като датчика е на средата на казанчето като го напълня до горе с вода да не избие вода от поплавъка какво ще кажеш по въпроса

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Юни 16, 2006 9:15 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 3:33 pm
Мнения: 1330
Местоположение: София/Добрич
UNREAD_POST 
ами предполагам са ни еднакви казанчетата- форма на ботуш, датчика се пада под казанчето за антифриза. аз моето първоначално го залепих с червен силикон че такъв имах, обаче днес го отварях за реглаж че много рано се обаждаше. със силикона не беше протекло, пък и да е то доста трудно се забелява там и не съм разбрал. в крайна сметка можеш да го залепиш с много неща- епоксидна смола, топъл силикон/голяма маниика/, универсален силикон, аз днес с обущарско лепило го залепих. там единсвеното налягане е от малко по-високия воден стълб, но те хората са го направили и дефакто се пада по-малко от 400 грама вода над този датчик, едва ли е толкова голямо налягането


Пет Юни 16, 2006 10:25 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
pakumba написа:
ами предполагам са ни еднакви казанчетата- форма на ботуш, датчика се пада под казанчето за антифриза. аз моето първоначално го залепих с червен силикон че такъв имах, обаче днес го отварях за реглаж че много рано се обаждаше. със силикона не беше протекло, пък и да е то доста трудно се забелява там и не съм разбрал. в крайна сметка можеш да го залепиш с много неща- епоксидна смола, топъл силикон/голяма маниика/, универсален силикон, аз днес с обущарско лепило го залепих. там единсвеното налягане е от малко по-високия воден стълб, но те хората са го направили и дефакто се пада по-малко от 400 грама вода над този датчик, едва ли е толкова голямо налягането


вече нямам притеснения благодаря за идеята и за разясненията :D

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пет Юни 16, 2006 10:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg