Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:18 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 4:57 pm
Мнения: 16
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
stef написа:
и моя е с няква вата, на темпрата ми казаха че да 93год е с вата а след това такъв хартиен

Не вярвам да е до годината, или поне не до 93. Колата ми е от 96, а на филтъра имаше дата - не помня 2000 или 2002. А аз обръщам внимание на датите по частите, защото се опитвам да изградя "психологически" профил на бившия италиански собственик с цел да разбера дали се е грижил за колата и дали е сменял частите когато трябва, а не да ги чака да се скапят глобално от само себе си :wink:

_________________
Lancia Dedra '96 / 1.8 LS (16V 113 hp 182А2000)


Сря Фев 01, 2006 12:06 am
Профил
UNREAD_POST 
Явно си е модификация на филтъра. При мен и на двете коли беше от някаква гофрирана хартия, а на едната си беше оригиналния - 03/98 пишеше на него. Взех ги от Стамболийски - по 10 (или 12) лв/парчето.


Сря Фев 01, 2006 11:53 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
И все пак- САМО КОЛИТЕ С КЛИМАТИК ЛИ ИМАТ ТАКЪВ ФИЛТЪР ? :?: :roll: :roll: :roll: :( :( :(


Сря Фев 01, 2006 2:27 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
The_Wicker_Man написа:
И все пак- САМО КОЛИТЕ С КЛИМАТИК ЛИ ИМАТ ТАКЪВ ФИЛТЪР ? :?: :roll: :roll: :roll: :( :( :(
Аз питам същото ? търсих , гледах под капака и нищо не открих. Fiat Ulysse 1998-99


Пон Фев 06, 2006 6:07 pm
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 18, 2005 3:49 pm
Мнения: 13
Местоположение: София 07 Слатина
UNREAD_POST 
И аз не разбрах - кола без климатик, като моето Браво има ли такъв филтър? Защото прозорците ми се потят, особено страничните и задните, а парното ми е силно и въздуха е много горещ.Моля ви помогнете!

_________________
Bravo 1.8 16V GT


Пон Фев 06, 2006 7:34 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
ToHu написа:
И аз не разбрах - кола без климатик, като моето Браво има ли такъв филтър? Защото прозорците ми се потят, особено страничните и задните, а парното ми е силно и въздуха е много горещ.Моля ви помогнете!


лесно се проверява
отвори и ще видиш
и виж дали клапата е отворена, защото ако върти само вътрешния въздух няма как да не се потят

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Пон Фев 06, 2006 7:38 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Кое да отвори. Защото аз отварях и има дупка .. ма дали е от филтър или от нещо друго .. един бог знае ...


Пон Фев 06, 2006 8:26 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
маха се капака на кората на чистачките (нали има снимка...)
филтъра е правоъгълен - по спомен около 30cm на 20cm (може и по-голям да е), има и две щипки... - по това ще разбереш дали е от филтър дупката...

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Пон Фев 06, 2006 8:36 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 12:53 pm
Мнения: 188
Местоположение: София Надежда
UNREAD_POST 
Има и една друга причина - поне при мен беше така. Когато купих колата Bravo 1.4 Мястото на филтъра беше празно. При започване на студовете предното и страничните стукла се потяха и се образуваха от доста дебела кора лед онези ледени картинки, които така много обичахме като деца по прозорците в къщи. Отидох на майстор да подмени задължителните части след покупка на кола втора ръка и когато той отворикапака ми направи впечатление, че съвсем бавно капка по капка се стича вода от неизвестно за мен място в ляво от сервото на спирачките. Попитах от къде е водата и майстора заби пръст в една плоска черна тръба на същото това място. Изтече около половин литър дори и повече. Каза че това е улей, който се пълни с боклуци (листя, прах и др.) и служи за отводняване при дъжд... Та от тогава все още не съм сложил въпросният филтър, просто защото нямам пластмасовата рамка която го държи но и стъклата спряха да се изпотяват. Предполагам, че водата изпарявайки се е влизала директно в купето чрез вентилатора и е овлажнявала въздуха. Да не забравя: Клапата за външен и вътрешен въздух и при мен се вее и е непрекъснато отворена.


Вто Фев 07, 2006 10:36 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 8:48 pm
Мнения: 13
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST за филтъра
Колеги кажете сега пунто с модел 75 без клима има ли такъв филтър ако има къде е защото махах чистачки и пластмасата под нея но не видях нищо друго освен ламарини никъде не виждам дупка за такъв филтър .Възможно ли е на пунтото да е вътре зад жабката (зад бушоните)има нещо подобно при мен което обаче ми изглежда доста изстрадало :( при мен и при двете положения на клапата(отвън или отвътре да взима въздух)ако пръсна със чистачките директно от парното ми замирисва на течност за чистачки :x а да не говорим колко листа има по въздухопроводите

_________________
Skoda Octavia 1,9TDI :)


Вто Фев 07, 2006 5:33 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
sev написа:
ToHu написа:
И аз не разбрах - кола без климатик, като моето Браво има ли такъв филтър? Защото прозорците ми се потят, особено страничните и задните, а парното ми е силно и въздуха е много горещ.Моля ви помогнете!


лесно се проверява
отвори и ще видиш
и виж дали клапата е отворена, защото ако върти само вътрешния въздух няма как да не се потят

Колега, сигурен ли си за това? Щото гледам темата зарад Типото, мисля че като е с клима ще да има някъде филтър. Обаче си дадох току що сметка че ми върти винаги само вътре въздуха щот стопля по-бързо сега през зимата.
Някой да знае нещо за типо с клима и филтър?


Вто Фев 07, 2006 6:07 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
geshabeli написа:
sev написа:
ToHu написа:
И аз не разбрах - кола без климатик, като моето Браво има ли такъв филтър? Защото прозорците ми се потят, особено страничните и задните, а парното ми е силно и въздуха е много горещ.Моля ви помогнете!


лесно се проверява
отвори и ще видиш
и виж дали клапата е отворена, защото ако върти само вътрешния въздух няма как да не се потят

Колега, сигурен ли си за това? Щото гледам темата зарад Типото, мисля че като е с клима ще да има някъде филтър. Обаче си дадох току що сметка че ми върти винаги само вътре въздуха щот стопля по-бързо сега през зимата.
Някой да знае нещо за типо с клима и филтър?


то ако ти върти въздуха отвътре, значи трябва да се запотяват бая стъклата...
това че затопля по-бързо не е фактор...

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Вто Фев 07, 2006 6:33 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 4:41 pm
Мнения: 2041
Местоположение: София
UNREAD_POST 
geshabeli написа:
Някой да знае нещо за типо с клима и филтър?


ако имаш рециркулационна клапа трябва да видиш в какво положение е
ако имаш клима, ще имаш и филтър

_________________
Изображение
Brava 1.6 ELX


Вто Фев 07, 2006 6:49 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 12:59 pm
Мнения: 230
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Ако филтъра с два цвята , то това е Бош с активен въглен против миризми. Ако е бял гофриран - така изглежда оригиналния от FIIAM и е без активен въглен (освен това е по скъп с няколко лева). Ако намерите Бош вземайте с въглен (така като седиш на кръстовище след някой няма да се налага да спираш вентилатора или климатика). Този филтър се сменя когато вземе да се усеща мириса на въздуха извън купето.

_________________
Брава 1.6 16V ELX
Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената


Сря Фев 15, 2006 4:46 pm
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 15, 2005 4:11 pm
Мнения: 674
Местоположение: София, Илинден
UNREAD_POST 
mme написа:
...съвсем бавно капка по капка се стича вода от неизвестно за мен място в ляво от сервото на спирачките. Попитах от къде е водата и майстора заби пръст в една плоска черна тръба на същото това място. Изтече около половин литър дори и повече. Каза че това е улей, който се пълни с боклуци (листя, прах и др.) и служи за отводняване при дъжд... Предполагам, че водата изпарявайки се е влизала директно в купето чрез вентилатора и е овлажнявала въздуха. Да не забравя: Клапата за външен и вътрешен въздух и при мен се вее и е непрекъснато отворена.

Аналагочна ситуация и при мен. Вчера използвах хубавото време да видя състоянието на поленовия филтър (сменен преди година). Когато махнах капака и погледнах вътре... море ви казвам! Цялото пространство под чистачките беше пълно почти до ръба с вода! Самият филтър не беше мокър, но нищо чудно при силен дъжд нивото да е стигало до него и вода да е преливала и към вентилатора на парното и съответно в купето.
Направо невероятно как може да се запуши отводнителният отвор (сигурно е поне 3-4 см в диаметър - не видях добре, защото ме домързя да махам чистачките, а само повдигнах пластмасата), но е факт. След като и аз забих пръст, последва такова шурване на вода...направо водопад!
Та, ако ви се запотяват стъклата, проверете първо това. Капачето за поленовия филтър е на две рапидки - сваля се за секунди и можете да видите дали се е събрала вода в пространството под чистачките.
Въпросният отводнителен отвор се намира точно зад резервоарчето за спирачна течност (е, за да стигнете до него ще трябва да развиете още някоя и друга рапидка).

_________________
FIAT Brava 1.8 16V ELX


Съб Мар 04, 2006 3:17 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg