Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:17 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето 
Автор Съобщение
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:21 pm
Мнения: 59
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
me_to_u написа:
abyser написа:
Здравейте,
Преди около половин година свалих поленовия филтър на моята кола, за да го изпера - бях чел някъде по форумите, че ставал като нов. Сега като гледам този филтър на снимките, се зачудих - моя ли е "менте" или този, и изобщо какъв трябва да е поленовия филтър? Доколкото виждам на снимките - този е от гофриран картон, като въздушните филтри. Моя беше от 2 слоя от коренно различна материя от картон - прилича на филтъра, който слагат като "бонус" като си купувате торбички за прахосмукачки, тъмно сив, чак черен на цвят. Това е единия слой, а другия слой е от бяла вата. По краищата на филтъра има пластмасова синя рамка, на която пишеше Italy, ала-бала и изглеждаше истински.
А иначе моята Lancia е абсолютно същата като двигател (182А2.000) с Brava-та от снимката и при мен всичко е разположено по идентичен начин като това, което виждам на снимката, предполагам дори че и компресора на климатика и още мнооого други неща са еднакви при двете коли...:roll: То е ясно де, Lancia-та си е чист Фиат :wink:
Някой може ли да обясни тези разлики на поленовите филтри? :shock:

Споко, моя е същия, освен ако и при двамани не е менте. :mrgreen: Моята дойде с такъв филтър, на него пише "Бош"

Моят също е такъвр само дето не помня какво пишеше на него :wink: Аз като го свалих го поизтупах малко, защото беше насъбрал доста прашоляк и листа и пак си го сложих.

_________________
Bravo 1.6/16V


Пет Май 19, 2006 12:20 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 20, 2004 12:24 pm
Мнения: 287
Местоположение: София, жк Дървеница
UNREAD_POST 
Аз съм махал кората и имах една голяма дупка в ламарината, на мястото на филтъра и никаква рамка за филтър. На мен ми се стори подозрително за кво има такава дупка, която отива директно в/у вентилатора, но явно там е имало филтър!?!?!? То на този въпрос никой не отговори де, та пак да го повторя:)На типото(без климатик) трябва ли да има филтър на посоченото място!?

_________________
Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046


Чет Май 25, 2006 1:25 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 3:06 pm
Мнения: 670
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
Nikcho написа:
Аз съм махал кората и имах една голяма дупка в ламарината, на мястото на филтъра и никаква рамка за филтър. На мен ми се стори подозрително за кво има такава дупка, която отива директно в/у вентилатора, но явно там е имало филтър!?!?!? То на този въпрос никой не отговори де, та пак да го повторя:)На типото(без климатик) трябва ли да има филтър на посоченото място!?

Същия въпрос имам и аз: Отворих капачето и се оказа че изобщо няма филтър, нито стойка за него! Една дупка си зее там и това е...

Какво правим в случая?
Доколкото разбрах, тоя филтър си има стойка, но аз както и колегата Nikcho, нямаме стойка дори... :roll:

_________________
Изображение


Пет Май 26, 2006 6:10 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 3:06 pm
Мнения: 670
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
Хайде колеги, дайте отговор/съвет!!! :roll:

_________________
Изображение


Пон Май 29, 2006 2:58 am
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Яну 16, 2006 12:35 am
Мнения: 32
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST Филтри за вентилация
Колеги,автомобилите без климатик нямят филтри,а тези с климатик имат.Филтрите биват два вида:обикновенни хартиени и поленови с графитна прослоика.Първите задаржат прахта,а вторите и миризмите.Които иска да си постави филтър ако няма такъв независимо дали е с клима или без може спокоино да използва филтър от домашен абсорбатор един или два слоя подходящо закрепени без да се притеснява,че ще се натовари вентилатора.За пояснение:колкото е по платен филтъра толкова е по разтоварен вентилатра.Ако е абсолютно плътен тогава вентилатора работи на празен ход без товар.Предполагам темата приключва.Поздрави от мен.


Пон Май 29, 2006 7:26 am
Профил
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2005 3:06 pm
Мнения: 670
Местоположение: Добрич
UNREAD_POST 
Благодаря за изчерпателния отговор!

_________________
Изображение


Вто Май 30, 2006 2:05 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Май 04, 2005 5:07 pm
Мнения: 135
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
Ето как изглежда вложката за Фиат Типо. Състои се от две части, които се прилепят една за друга, а между тях се намира парче вата, според мен, защото на друго не ми заприлича!
Благодарности на Матей, че ми позволи да му разпарчатосаме корите, за да снимаме малката гад!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Tipo 1,6 SX; '93; engine 159А3048; clima.


Нед Юни 04, 2006 6:10 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Сря Юни 07, 2006 6:36 pm
Мнения: 19
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST ...
Искам да ви питам откъде мога да си купя такава поставка за филтъра в София(колата е Фиат Браво 1.6 16V), защото като отворих кората освен че нямаше филтър липсваше и такава.


Сря Юни 07, 2006 6:38 pm
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:32 am
Мнения: 589
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Мдаа и аз махнах мойте кори и видях не 1 ами 3 малки дупки една до друга. Вероятно там е имало някога филтър защото имаше някакви щифт-чета които .. не служеха за нищо. (поне така като ги гледам).А под кората извадих един плик листа. Мисля да си пригодя някакъв филтър от дамски чорапогащи да речем.


Съб Юни 17, 2006 12:40 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg