Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:11 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 12:53 pm
Мнения: 188
Местоположение: София Надежда
UNREAD_POST 
За всички онези, които нямат пластмасовата рамка, която държи поленов или обикновен филтър предлагам следното решение: От AlCuMg3 (дурал) или друг подходящ материал изработвате рамката публикувана по-долу. Използвате филтър от абсорбатор с въглен или без такъв. Поставяте го на отвора и захлупвате с рамката. Използвате Перчата гайка М6 - леко сплесната. Чертежа на рамката BRAVO_C.zip, а резултата - в снимката. Успех на всички.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat Bravo 1.4 12V


Нед Мар 05, 2006 3:30 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Колега, а сигурен ли че плътността на този филтър е, като на оргиналния и няма да товари мотора, ако е по-плътен?


Нед Мар 05, 2006 5:25 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 12:53 pm
Мнения: 188
Местоположение: София Надежда
UNREAD_POST 
Ще отговоря като депутат: Благодаря за тоя въпрос! А сега сериозно! Ако вентилатора е поставен във много добре изолиран въздуховод, със сигурност ще трябва да изчисляваме потока. Ще трябва да следим за налягането на изхода и да предприемем коригиращи действия при едно такова своеволие. Точно в тоя случай не трябва да подхождаме толкова научно по проблема. Принципно, но само принципно си прав. Натоварването на един вентилатор от тоя тип е пренебрежимо малко при липса на поток от флуид с ниска визкозност. Единственият проблем в случая при по-голяма плътност на филтъра ще доведе до по-малък дебит, което също не е такъв проблем. Мнението е лично. Филтъра е доста рехав.

_________________
Fiat Bravo 1.4 12V


Нед Мар 05, 2006 5:57 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Аз не бих рискувал да товаря мотора допълнително, но това е мое мнение :) Поздрави за добрата изработка на рамката!


Нед Мар 05, 2006 6:00 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 12:53 pm
Мнения: 188
Местоположение: София Надежда
UNREAD_POST 
Благодаря! Все пак това работя! Забравих да допълня, че абсолютно същият тип противопрашни филтри се поставят пред вентилаторите при охлаждане на промишлена електоника.

_________________
Fiat Bravo 1.4 12V


Нед Мар 05, 2006 6:17 pm
Профил ICQ
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
Vladim написа:
Аз не бих рискувал да товаря мотора допълнително, но това е мое мнение :) Поздрави за добрата изработка на рамката!


нищо не се товари , моя филтър на темпрата оригинално е такъв /като вълнен плат/ даже и рамката е подобна само че пластмасова

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Пон Мар 06, 2006 12:05 pm
Профил
UNREAD_POST 
Има разлика между оргинално и home made. Ясно е, че плътноста на първото е точно такава, каквато трябва да бъде!


Пон Мар 06, 2006 12:16 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 16, 2005 12:53 pm
Мнения: 188
Местоположение: София Надежда
UNREAD_POST 
То е същото като говорим за филтър, който не е сменяван когато трябва... Застава като тапа на входа и ефекта е същият, като да сложиш парче одеяло там - дори по-лошо. За този тип турбина не е никакъв проблем като първо и второ местата от където може да влиза въздух при запушен вход не са едно и две. Всичкото останало е наука но за случая както казах и преди - не "пее"...! Разбира се колегите от БАН сигурно ще имат различно от моето мнение!

_________________
Fiat Bravo 1.4 12V


Пон Мар 06, 2006 1:43 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Бах и тъпотията. И аз като махнах кората и се оказа че нямам никакъв филтър, а директно перката си смуче от външния въздух. Перката е яко прашна и дори имаше изсъхнали листа !!! А аз се чудя защо постоянно ми смърди на изгорели газове и защо веднъж ми излезна половин листо от решетката на духалката :36_2_49:


Вто Мар 07, 2006 10:10 am
UNREAD_POST 
killertoon написа:
Бах и тъпотията. И аз като махнах кората и се оказа че нямам никакъв филтър, а директно перката си смуче от външния въздух. Перката е яко прашна и дори имаше изсъхнали листа !!! А аз се чудя защо постоянно ми смърди на изгорели газове и защо веднъж ми излезна половин листо от решетката на духалката :36_2_49:


Ако нямаш филтър с активен въглен (много малко от нас имат) пак ще ти смърди на изгорели газове. Спасението е, ако ти работи клапата с, която да минеш само на въздуха в купето, или пък... тъси филтър с активен въглен :)


Вто Мар 07, 2006 11:10 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 11:25 pm
Мнения: 1315
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Vladim написа:
killertoon написа:
Бах и тъпотията. И аз като махнах кората и се оказа че нямам никакъв филтър, а директно перката си смуче от външния въздух. Перката е яко прашна и дори имаше изсъхнали листа !!! А аз се чудя защо постоянно ми смърди на изгорели газове и защо веднъж ми излезна половин листо от решетката на духалката :36_2_49:


Ако нямаш филтър с активен въглен (много малко от нас имат) пак ще ти смърди на изгорели газове. Спасението е, ако ти работи клапата с, която да минеш само на въздуха в купето, или пък... тъси филтър с активен въглен :)


този филтър колко струва? и колко време ще изтрае?
и замества ли напълно предназначението на клапата?

_________________
FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]
Изображение


Вто Мар 07, 2006 3:24 pm
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 5:23 pm
Мнения: 16
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST 
Колеги на Браво, Брава и Марея разбрах къде се намира поленовия филтър, ами на Темпрата къде е, пак на същото място ли се намира под кората на чистачките или....?

_________________
Fiat Tempra 1.8 SW 836A5.000 8-клапановата двувалка


Сря Мар 22, 2006 5:47 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Пон Май 23, 2005 4:18 pm
Мнения: 1403
Местоположение: пловдив
UNREAD_POST 
Marenero написа:
Колеги на Браво, Брава и Марея разбрах къде се намира поленовия филтър, ами на Темпрата къде е, пак на същото място ли се намира под кората на чистачките или....?


да там е под кората :D

_________________
TEMPRA 1.8 SW.SLX
UNO 1.0 FIRE
Изображение


Сря Мар 22, 2006 11:10 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 15, 2005 10:57 pm
Мнения: 1060
Местоположение: София Бели Брези
UNREAD_POST 
Потвърждавам. На типото махнах кората ( д...ба тия рапидки !) и изпрах филтъра. Беше от две части - едната бяла ( след като я изпрах, беше черна иначе ) и черна, която си остана такава. Едната е плътна-бялата, другата не. За сега не виждам разлики. Ама то и времето се стопли. Моята кола е с климатик.


Пет Мар 24, 2006 6:51 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 8:19 pm
Мнения: 97
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Re: Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето
dti написа:
И аз както повечето непросветени мислех че е нормално да ми запотяват станичните стъкла, а на сутринта и предното. За задните на обсъждам, защото те са си постоянно запотени, пък и не ми пречи. Скоро разбрах, че не инжинерите на фиат са виновни, а някакъв поленов филтър. Тоя филтър за въздуха, който влиза в купето, прецаква цялата работа. Нов такъв струва 20лв. в Александър Ауто, а аз го взех за 12лв от магазина на Стамболийски и канала. Реших да пусна тая тема защото доста се чудих къде под чистачките се слага това чудо.

А то изобщо не било трудно. Трябва само една кръстата отверка, за да се отвият две винтчета.

Освен смяната, реших да напръскам стъклата отвътре със срей против запотяване. Сега се чуствам като човек :)
Поздрави

Колега, малко преправям картинките и използвам случая, за да ти благодаря за усилието - спестяваш доста въпроси с еднотипни отговори.
Zaphod

ТИПОТО има ли такъв филтър......???????


Съб Май 06, 2006 9:15 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg