Дата и час: Пет Юни 07, 2024 3:08 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Чип тунинг 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Нед Яну 16, 2005 7:17 pm
Мнения: 13
Местоположение: София
UNREAD_POST Чип тунинг
Здравеите!!!
Интересува ме дали е възможно да се сложи чип тунинг на Фиат Пунто 55!!!


Сря Апр 06, 2005 1:01 am
Профил
UNREAD_POST Re: Чип тунинг
wanks написа:
Здравеите!!!
Интересува ме дали е възможно да се сложи чип тунинг на Фиат Пунто 55!!!


На всичко е възможно стига да намериш кой да го направи и ти да си готов да платиш цената. Нали знаеш колко пари е един хубав чип. Ако не знаеш питай но първо седни или легни за да не ти стане лошо Yellow_Flash_Colorz_PDT_06


Сря Апр 06, 2005 1:08 am
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Информативно питах за моято колко би струвало, пича ми каза за покачване на конете 10-15% цена около 400лв.

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Сря Апр 06, 2005 2:12 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Ок, личният ми опит по въпроса. Имах чип SKN, който лично си купих с всички принадлежащи документи. Употребата му се ограничи до 4 месеца, като просто поради липса на време не го смених по-рано. Сменения Еепром се ползва задължително с отворен филтър(или мин. панелен с повишена пропускателна способност), високооктанов бензин за добри резултати. Знаех какво да очаквам, но в никакъв случай не мисля, че за условията на ползване на моята кола лично е рационално. По фирмени данни чипа даваше повишение на въртящия момент с 22 Nm и мощност 11 KW. Осезаема разлика имаше, в диапазона на високите обороти. Като цяло много хора очакват чудеса от тази манипулация, която според мен има смисъл за двигатели с принудително пълнене и/или голям работен обем. Това от мен, чсеки си решава, аз бих инвестирал парите в текущо ремонтче на колата.


Сря Апр 06, 2005 6:34 pm
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST Re: Чип тунинг
wanks написа:
Здравеите!!!
Интересува ме дали е възможно да се сложи чип тунинг на Фиат Пунто 55!!!

Абе цените беха някъде от 60евро некъде,иначе реално дават около 4-5коня,тва ти е секунда-секунда и половина по добро до 100км..
Ти тоя двигател можеш да го напраиш от 1108см на 1242см с нов вал и биели от 60/75 пунто....
Или да сложиш разпределителен вал от 75 или Ланция 1242 те са с поголеми градуси....
А чипа ти маха ограничитела който ти е на 6500об,/мин но трябва да подобриш пълненото иначе няма ефект от високите обороти...
Иначе за чипа ги продават тука в софия и са от 60 евро некъде....
Ако нещо те интересува повече прати Лс ще ти дам повече инфо...

_________________
_______________________________________
0885261834


Сря Апр 06, 2005 7:31 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Аз за цена от 60 EUR няма да дам да ми пипне ЕКУ-то. Добър чип е скъп. Иначе всеки може да бъзне МАР таблиците ама дали с верните стойности.


Чет Апр 07, 2005 12:38 am
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Mitko написа:
Аз за цена от 60 EUR няма да дам да ми пипне ЕКУ-то. Добър чип е скъп. Иначе всеки може да бъзне МАР таблиците ама дали с верните стойности.

Абе тея си ги бива-прават тука чиповете и могат да ги прават по поръчка,а както знаеш самият чип е евтин,софтуера е скъп :roll:
Иначе ги прават със софуер/чипове на извесни западни фирми :roll:

_________________
_______________________________________
0885261834


Чет Апр 07, 2005 1:15 am
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Selqatin написа:
Mitko написа:
Аз за цена от 60 EUR няма да дам да ми пипне ЕКУ-то. Добър чип е скъп. Иначе всеки може да бъзне МАР таблиците ама дали с верните стойности.

Абе тея си ги бива-прават тука чиповете и могат да ги прават по поръчка,а както знаеш самият чип е евтин,софтуера е скъп :roll:
Иначе ги прават със софуер/чипове на извесни западни фирми :roll:


Реално всичко е евтино. Поне за моето ЕКУ паметта струва стотинки. В самия код нишо не се пипа, а се пипат стойностите на едни таблици от постоянната памет (казал съм доста за МАР таблиците). Въпроса е че намирането на верните параметри е времеотнемащо и обикновено се прави на подходяща апаратура с която да замерваш как двигателя реагира на промените. Именно този времеотнемащ процес определя и цената на новия чип.


Чет Апр 07, 2005 1:20 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 2:42 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST ...
:idea: Само внимавай да не попаднеш на такъв "чип" :!: http://www.fiat-bg.com/forum/viewtopic.php?t=693

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

КУПУВАМ: Теглич за Темпра
КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
КУПУВАМ: Спортен волан

http://www.tempra-clube.hit.bg
http://www.tempras.myfreebb.com


Пон Апр 11, 2005 7:25 pm
Профил ICQ WWW
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Сериозно по темата! Чип-тунинг по принцип е напьлно приложим на всеки мотор. Но какво в крайна сметка се иска от това Пунто? Мощност,вьртящ момент,динамика,скорост или икономичност? Всяка промяна е тунинг, но подходите са различни ! Ако се тьрси мощност, само в промяна стоиностите на таблиците в чипа, то повече от 5 кс. не очакваите! Но в много случаи Пунто55 вьрви по-добре от 60!!! Вьпрос на сьстояние на моторите - в случая , на 55 и 3 чипа да му сложиш, ако няма "материал" - все тази. В конкретния случай само с донастроика на времето на впрьскване и намаляване сьпр. на всм. вьздух , 3кс. са факт,ликвидиране на кат.- още 2кс. В повечето случаи тунинг фирмите тунинговат мозьците на клиентите си, особенно на атмосферните бензинови мотори. Сериозни показатели се получават наи-вече при ТD,JTD TDI и.т.н. но това е друга тема. Така, че умно и резултатно!!!

_________________
FIAT-SPORT


Вто Апр 12, 2005 12:39 am
Профил WWW
UNREAD_POST 
Цитат:
Чип-тунинг по принцип е напьлно приложим на всеки мотор

A ако няма електронно управление?

Цитат:
Мощност,вьртящ момент,динамика,скорост или икономичност

Ами първите четири показателя (пък и петия) се променят заедно неминуемо с една такава манипулация мисля.

Цитат:
В повечето случаи тунинг фирмите тунинговат мозьците на клиентите си, особенно на атмосферните бензинови мотори. Сериозни показатели се получават наи-вече при ТD,JTD TDI и.т.н. но това е друга тема

Не съм много съгласен, абсолютно вярно е, че при двигателите със свръхпълнене възможностите са много по-големи, но при автомобилите с относително голям работен обем се постигат доста добри резултати дори само от добре създаден софтуер+подобрено "дишане" на двигателя. Всичко ако става въпрос за качествена фирма. А дали си заслужава парите, мисля, че е силно лична преценка.


Вто Апр 12, 2005 7:44 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Днес забелязах,че me_to_u e направил някои забележки по чиптунинга,за което благодаря/значи темата предизвиква интерес/ ,но сьм дльжен да поясня.Естествено, че не е вьзможно да се прави чиптунинг , когато липсва чип и на мотор без ECU тунинга е в сьвсем различна посока. Но понякога с малко думи е трудно да се кажат много неща, а в случая на колегата трябва да му се обясни, че от Пунто 55 не могат да се очакват чудеса и да се предпази от чиптунинг като от темата : Чиптунинга може да изглежда и по този начин"А иначе темата за тунинг на мотора /в тесен профил, чиптунинга/ е безкрайна и противоречива,но параметрите МОЩНОСТ и ВЬРТЯЩ МОМЕНТ винаги са имали различни графики и тяхната зависимост никога не е право пропорционална в цялата им сьизмеримост.Обикновено тунинговането е компромис в който се избира един основен параметьр ,за сметка на останалите и то в определен оборотен режим! Необятна тема!!! Хайде сьс здраве,че се увляках!

_________________
FIAT-SPORT


Пон Апр 18, 2005 1:51 am
Профил WWW
UNREAD_POST Re: Чип тунинг
wanks написа:
Здравеите!!!
Интересува ме дали е възможно да се сложи чип тунинг на Фиат Пунто 55!!!


Възможно е , защо не при положение , че имаш електронно управление .

А колко ще има смисъл е вече друг въпрос. Аз съм правил и на Поло 0,9 кубика и собственика се изкефи много - Полото направи 100 на 2ра )))

http://tuning4power.hit.bg/


Пон Апр 18, 2005 4:18 am
UNREAD_POST 
Цитат:
Полото направи 100 на 2ра )))


При условие, че говорим за абсолютно серийно Поло, на което е била променена само електрониката, трябва да се шегуваш :?: :?:


Пон Апр 18, 2005 9:00 am
UNREAD_POST 
Цитат:

При условие, че говорим за абсолютно серийно Поло, на което е била променена само електрониката, трябва да се шегуваш :?: :?:




Абсолютно сериозно говоря .. :mhihi: , но имай предвид , че колата е на 12+ години и според мен километража лъжеше , а и човека поиска да няма ограничител на оборотите .... :shock: :D [/quote]


Пон Апр 18, 2005 10:37 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg