Дата и час: Нед Апр 28, 2024 5:56 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
турбо за типо 1,4 ??? 
Автор Съобщение
UNREAD_POST турбо за типо 1,4 ???
може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи


Пон Фев 21, 2005 11:34 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 11:40 am
Мнения: 227
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: турбо за типо 1,4 ???
pugsy написа:
може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи


Ти добра идея ми даваш ... :twisted: :twisted: :twisted:
а като е с турбо може ли да се кара на газ? :naughty:

_________________
Изображение


Пон Фев 21, 2005 12:13 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST Re: турбо за типо 1,4 ???
pugsy написа:
може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи


И на мен ми се иска да си видя колата с пълен инжекцион и турбо. Казвали са ми че е възможно


Пон Фев 21, 2005 12:30 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 11:40 am
Мнения: 227
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: турбо за типо 1,4 ???
Mitko написа:
pugsy написа:
може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи


И на мен ми се иска да си видя колата с пълен инжекцион и турбо. Казвали са ми че е възможно


аре.. ако става турбината от УНО за 1.4 карб., да се захващаме да търсим по моргите?

_________________
Изображение


Пон Фев 21, 2005 1:20 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST Re: турбо за типо 1,4 ???
emdless4 написа:
Mitko написа:
pugsy написа:
може ли да се сложи турбо на типо 1,4 карбуратор,питам защото имам едно от уно и дали нещо може да се прецака ако евентуално може да се сложи


И на мен ми се иска да си видя колата с пълен инжекцион и турбо. Казвали са ми че е възможно


аре.. ако става турбината от УНО за 1.4 карб., да се захващаме да търсим по моргите?


Моята турбина трябва да е от Lancia 1600 HF Turbo. Намира се трудно и май под 500лв няма да слезе.


Пон Фев 21, 2005 1:31 pm
UNREAD_POST 
Теоретично(и на практика де) може да си ''сложите'' по едно турбо, но самият процес е свързан с пъти повече пари, отколкото да продадете своите коли и да си купите по-мощни. Аз лично бих предпочел едно ''Sedicivalvole'' пред 1.4 турбо Типо. Причини, какво ще бъде състоянието на това купено от моргата турбо :?: дори и да го рециклирате(ако е възможно)! После, да предположим че разполагате с турбо примерно от 1.4 Уно, следва смяна на бутала, бутални пръстени, колектори, скоростна кутия(под въпрос), съединител, ами какви ли ще бъдат натоварванията в този двигател, КВ и лагерите. Ами електронното управление на двигателя, датчици. Промяна на окачването също би следвало да има. Стана доста според мен, а това са основни работи. :roll: Всичко е постижимо разбира се, но въпрос на кинти. Друг е въпроса да се вземе всичко от едно 1.4Т и.е. и да се сложи направо в коша на Типо-то. Средствата за процедурата обаче пак няма да са съизмерими с продажбата и закупуването на по-мощно Типо, а такива има! :wink:


Пон Фев 21, 2005 1:46 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 11:40 am
Мнения: 126
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
ша сложите много коне , те пък ще искат да ядат :D

_________________
типо 1.4 карбуратор на газ


Пон Фев 21, 2005 3:32 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 1:26 am
Мнения: 33
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Ше ядат и то как,не е истина :wink:

_________________
Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!


Пон Фев 21, 2005 10:47 pm
Профил
UNREAD_POST 
имам от уно турбо и като се стопли ще хвана някой да го слжо пък да видим какво ще излезе,ако се избуши нещо ще си сложа другия двигател.Не ми севярва че трябва да се сменят толкова неща.

Имам един приятел който се занимава с турбота и ми каза че от мазда 323 дизел стават точно за типо 1.4 ама мотора се здухвал на около 25 хл. при ръчкане :cry:


Пон Фев 21, 2005 11:51 pm
UNREAD_POST 
pugsy написа:
имам от уно турбо и като се стопли ще хвана някой да го слжо пък да видим какво ще излезе,ако се избуши нещо ще си сложа другия двигател.Не ми севярва че трябва да се сменят толкова неща.

Имам един приятел който се занимава с турбота и ми каза че от мазда 323 дизел стават точно за типо 1.4 ама мотора се здухвал на около 25 хл. при ръчкане :cry:


Колегата me_to_u е прав за 1.4, но за моята съм проверил доста неща. Буталата и блока са идентични (ако не и абсолютно същите) с тези на турбинираната Lancia. Тук hf hpe може да ме поправи ако бъркам.


Вто Фев 22, 2005 12:04 am
UNREAD_POST 
кат се стопли ще пробвам пък ко стане стане

Митко
ако искаш турбо за ланчия имам един приятел който евентуално ще ти намери бая евтина


Вто Фев 22, 2005 12:12 am
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:34 pm
Мнения: 743
Местоположение: София 11 Красна Поляна
UNREAD_POST 
Mitko написа:
pugsy написа:
имам от уно турбо и като се стопли ще хвана някой да го слжо пък да видим какво ще излезе,ако се избуши нещо ще си сложа другия двигател.Не ми севярва че трябва да се сменят толкова неща.

Имам един приятел който се занимава с турбота и ми каза че от мазда 323 дизел стават точно за типо 1.4 ама мотора се здухвал на около 25 хл. при ръчкане :cry:


Колегата me_to_u е прав за 1.4, но за моята съм проверил доста неща. Буталата и блока са идентични (ако не и абсолютно същите) с тези на турбинираната Lancia. Тук hf hpe може да ме поправи ако бъркам.
като спомена hf hpe от доста време не се е мяркал тук. Съветите на този човек започват да липсват осезаемо :roll:

_________________
Alfa 156 SW 2.4 JTD
Fiat Brava 1.6 16V
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
www.locksmith-bg.com


Вто Фев 22, 2005 12:38 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:14 am
Мнения: 667
Местоположение: Божурище
UNREAD_POST 
Купи си по добре цело уно за 800-1000 лева и свали двигателя,а купето на части :wink:
Аз мислех да направа същото с некоя крома 2.0 турбо за 1200-1500 лв,но и да изема спирачките,ама финансите не стигат за сега :roll:

_________________
_______________________________________
0885261834


Вто Фев 22, 2005 1:42 am
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
и това е вариант но не се знае в какво състояние ще е мотора


Вто Фев 22, 2005 9:02 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 12:39 pm
Мнения: 79
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Много съм мислил по тоя въпрос. За да се постигне желания ефект трябва да се променят степента на компресия и формата на гърбиците и тайминките на валовете и най-важно предварението на запалването за турбото е строго специфично. При повишаване на налягането в колентора предварението трябва да се намали драстично.

В пъти по-лесно ще е да се набави целия двигател.


Вто Фев 22, 2005 1:40 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 42 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg