Дата и час: Нед Апр 28, 2024 1:05 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Предложения и идеи за тунинг на фиат пунто..?! Помагайте 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 9:54 am
Мнения: 16
Местоположение: София/Княжево
UNREAD_POST Предложения и идеи за тунинг на фиат пунто..?! Помагайте
Здравейте :)
прикачвам няколко снимки на фиат пунто. Моля, дайте идеи за някакъв тунинг по него ;)
Събрал съм малко парички и искам да започна малко по малко да го влагам.
Като за начало ми се иска да сложа вежди, задно крило (над прозореца) което да не е голямо, а само да допълва аеродинамиката (май така се казва) и в него един заден стоп с диоди. Да затъмня стоповете, да си сложа бели странични мигачи (понеже са червени сега), да сложа халогенни фарове в бронията. Иска ми се да си купя от онея крушки дето правят халогенна светлина. Мисля, че са по 10-20 лв. Но не знам къв размер ми трябва. Искам и подложки на педалите и скоростния лост. Харесал съм си ги даже
http://eftini.com/images/IMG_3191.jpg

Та въпросите са ми... къде и колко ще ми излезнат веждите и крилото? Мисля да сложа енджъл айс (да си ги направя сам). Видях доста уроци. Само някой да каже как да сваля стъклото на фара? Скоро ми изгоря една от стоп крушките на единия стоп... как аджеба да стигна до нея за да я сменя? Кой размер крушки ми трябват за фаровете? там нещо си Хаш нещо..? Гледах педалите и скоростния.. и не разбрах как да махна старите за да сложа тея подложки? Това са малка част от нещата дето искам да направя. Също така искам да кажа, че си търся гуми 165/65/14. Моля, за предложения :)
Ще се радвам да получа съвети от хора дето са кадърни в тея работи. Аз лично не съм. Не разбира от коли (толкоз). Да отбележа, че и едната крушка на таблото (от към оборотомера) ми е изгоряла. Мислех си направо да си сложа бял или там къвто се води :) И да подменя крушките да свети по силно и хубаво. ЩЕ се радвам и на съвет относно това. Общо взето приемам всякакви съвети относно Пунто тунинга ми :) (по скоро проект за момента).
Благодаря!
Поздрави.

Снимки на Пунтото...

http://img352.imageshack.us/my.php?image=dsc01150aaarh3.jpg

http://img404.imageshack.us/my.php?image=p7024773aaatg8.jpg


Вто Окт 14, 2008 12:34 am
Профил
UNREAD_POST 
Браво, колега. Много добре си решил.

Имам такива педали, но не съм ги слагал. Хващат се за старите с едни скоби от задната страна.
Стъклото на фара (ако е залепено) се маха с пистолет за горещ въздух. Нагряваш внимателно за да не спукаш стъклото и да не надигнеш рефлекторното покритие.

Започни ги едно по едно и ще помагаме с каквото можем :cool:


Вто Окт 14, 2008 9:15 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 1:14 pm
Мнения: 10
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
Изгорялата крушка се сменя отзад като отвориш багажника или като влезеш на задната седалка точно на колоната от вътрешната страна на колата където е стопа има по 1 болт отвърташ го
и сваляш стъклото барабар с фасонките и т.н. елементарно е общо взето.За тунинга аз лично имам почти същото пунто , разбирай същото само че със черни брони предна и задна.Решил съм моя тунинг да се състои в закупуването на едни хубави джанти по възможност 15ки ... и слагане на едни спортни пружини , които ще видя дали ще има нужда от тях като сложа 15ките.. от джантите ше зависи.Другото ше е разни електронни кирийки например аларма + централно.Бих те посъветвал да не праиш разни цигании като рязане на бронята и слагане на тоя вид мрежи алуминиеви и т.н. ... ако искаш наистина тунинг да си направиш купи си някакви брони поръчай си някъде или нещо от сорта но недей да правиш цигании със старите.Предполагам и ти си като мен млад шофьор и това ти е първата кола.Често срещан избор от родителите е като че ли :D


Вто Окт 14, 2008 6:56 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 9:54 am
Мнения: 16
Местоположение: София/Княжево
UNREAD_POST 12
Млад.. грубо казано. И да и не:)
Карам от 16 годишен, но преди няколко месеца си взех лична кола. До преди това карах на баща ми и на брат ми техните. Понеже почнах работа за която ми е нужна кола понеже ми е път от вкъщи :) и спестявам време (не и пари:) хах) и така.. удобно си е. Колата си я купих и избрах аз. Първо се спрях на Бмв 3-та серия... баща ми вика "мани тфа бмв... дай да вземем мерцедес" :) а аз някак си не си се представях в първата ми кола - мерцедес и да ходя на работа с нея. Трябваше ми нещо малко, здраво, икономично и маневрено :)
ОТ отдавна се радвах на Пунто като количка.. и приятелката ми също се кефи :Р тъй, че е двоен кеф.
Четох повечето теми тук във форума и видях, че почти всеки е правил добавки към сегашните си броний. И не изглежда никак зле. Има много интересни идеи. Тези броний ще почакат при мен. Иска ми се да си сменя съединителя.. ремъци и прочие :)
пък после ще го мисля за броний. Края на "проекта" ми ще бъде едно цялостно боядисване :)
Доста време, нерви и пари ще ми трябват, но желанието е голямо :)
Малко по-малко.. нещата ще пасват:)


Сря Окт 15, 2008 12:35 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 1:14 pm
Мнения: 10
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
То тва за млад шофьор в България ... малко общо понятие... едва ли има много настоящи шофьори от новата генерация има някой който да не шофира от 15-16 годишен дори от по-млад.Кажи нататък като смениш съединителя и пребоядисването колко пари ти е излязло за тези двете неща щото и аз имам да сменям съединител а едно боядисване няма да е кофти...


Пет Окт 17, 2008 5:51 pm
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 28, 2008 9:53 am
Мнения: 2
Местоположение: Пловдив 05 Южен
UNREAD_POST 
и аз от скоро съм с пунто 4ове4е и аз като теб лека полека 6те запо4вам да послагвам някой не6та:)


Съб Окт 18, 2008 9:24 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 7:35 pm
Мнения: 29
Местоположение: София,Дружба1
UNREAD_POST 
хахаха явно бая сме хората който предпочитат пунтото за първа кола,на мойта какво съм й намислил ама като го направя тогава ще се хваля!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 ианче успех с твойта бегачка! ахаххах :D

_________________
GoRd SoPsTvEnIk Na PuNtO 1.2i HSD


Сря Яну 07, 2009 3:47 am
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 5:11 pm
Мнения: 43
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
И аз преди 5-6 месеца си взех Пунто точно поради тази причина, че е малко, маневрено, икономично и мойта приятелка също му се кефи, та както казва колегата по горе "двоен кеф" . И аз сега лека полека ще си го оборудвам с разни газарийки, но преди това ще му сменя тампоните на задния мост и шарнирите. Иначе съм го затъмнил и ще му вграждам сега ламшички в таблото, ще подсилвам други, спортни педали ще слагам, скоростни лостчета и разни други такива газарийки но всичко с времето си.

_________________
Мъжът откри ЖЕНАТА и създаде СЕКСА.
Жената откри СЕКСА и създаде ГЛАВОБОЛИЕТО.
Мъжът откри ПАЗАРА и създаде ПАРИТЕ.
Жената откри ПАРИТЕ И ЕБА МАЙКАТА НА ВСИЧКО!!!


Вто Апр 28, 2009 12:56 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 12:06 am
Мнения: 14
UNREAD_POST 
Здр.колега аз също съм с Фиат Пунто.И аз съм решил да си направя моита количка да е красива :)
Ето някой мои идеии които могат да ти помогнат !
-Спортни седалки
-Спортен волан
-Топката на скоростния лост да си смениш както и кожата в някъф друг цвят
-Ракохватката на ръчната и там кожата дето е към нея
-Спортни педали(то по точно подложки де ама караи :) )
-Алуминиеви стелки къфто цвят си избереш(сини,червени или сиви.Поне аз само такива съм виждал)
-Да си боядисаш части от таблото както и да си смениш километража в бяло или др. цвят
-Може също така да си промениш броните праговете и др. работи(примерно аз ще си порачвам цял боди кит за пунто и отделно ще си слагам споилер отгоре над багажника)Предния капак на колата може да бутнеш леко виждал сам такива коли но нз как се прави това !
-Вкараи и някаква музичка
-Сложи и ДВД плеър (поне на моита ще и слагам)
-Може осветление под колата и ватре в нея
-Габарите смени ако желаеш,отзад осветлението на номера смени в синио примерно.Аз вчера си сложи на капара праскалки в синио(играчка беше но добре седи)
-Метни някви яки джанти
-Спортерн филтър гърнета и др. такива простотии
-Халогени
-От онез аларми дето като си заклиучиш колата ти дигна стаклата автоматично маи ел. аларма беше това !
От мене толкова :) Ако нещо друго те интересува питаи !


Сря Апр 29, 2009 2:21 pm
Профил
Кара Симсонка
Кара Симсонка
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 26, 2007 2:17 pm
Мнения: 53
Местоположение: София Обеля 2
UNREAD_POST 
Принципно е много добра идея! Зависи обаче какво искаш да направиш по самото Пунто и най-ече колко парички си готов да отделиш :) ! Аз по моето съм правил доста неща и продължавам да правя по малко, но дотук ми излиза малко под 2500лв Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 ! И това са само нещата които съм сложил откакто съм го купил, без цената на самата кола! Май ще стане златна Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 !


Чет Апр 30, 2009 2:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg