Дата и час: Нед Апр 28, 2024 8:52 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Какво ще стане ако пробия рефлекторите ? 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:19 am
Мнения: 288
Местоположение: Габрово
UNREAD_POST 
CHILIEV написа:
Dido1983 написа:
В селикона има някаква химия и не понася на метала корозира бързо, за това ми беше идеята за лака. :)

Тъй ли ... не знаех. Мерси, ще го имам впредвид :cool:

Сложи им термо шлаухк и след това силикона.

_________________
FIAT Brava 1,4/12V, FIAT Punto 1,1 SX/ 94


Чет Окт 02, 2008 2:16 pm
Профил
UNREAD_POST 
мхммм...
и все пак седя си така и ме мъчат два въпроса:
1. тая пластина е отделна от маската нали ?
2. ако вземе че сдаде багажа някой диод как ще го сменям... трябва да режа силикона дъра-бъра... :-(


Чет Окт 02, 2008 2:43 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Ами диодите,ако не им объркаш нещо по свързването са големи кучета - не съм чувал да горят лесно или бързо,но ако все пак се случи,то е ясно,че ще трябва да режеш.
Въпросът е,че ако не ги свържеш последователно,а успоредно(май така се казваше) то и да изгори един,другите поне ще ти светят и процедурата по смяната няма да е задължителна или по-скоро веднага наложителна ;)
Самата идея много ми допадна,за нещо подобно много пъти съм мислил,точно с цел дневни светлини,като при аудитата и точно тези пластмаски си бях харесал,но нищо конкретно не съм замислял да правя и сега ме запали.
Не съм наясно,ако диодите са 12V ще ми трябват ли някакви резистори и защо??Падам си жичкаджия от малък,но съм самоук и освен нещата,които в училище съм учил,друго много-много не знам....Осев за тонлолони Yellow_Flash_Colorz_PDT_01


Съб Окт 04, 2008 6:10 pm
Профил
UNREAD_POST 
Ако объркаш свързването диода просто не светва... като го обърнеш и всичко е ОК...
мисля да ги свържа паралелно за да не гаснат всички, като изгори един...
Резистор - около 10кОм на парче ще свърши работа :cool:
ще ги измислим скоро :D


Нед Окт 05, 2008 11:46 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Колега,няма да се получи на пластмасата под фара,защото между нея и основата на фара има много малко разстояние и според мен никакъв диод няма да влезе,освен от най-мъничките,а те за нищо не стават освен за тотална цигания и шарения Yellow_Flash_Colorz_PDT_01


Вто Окт 07, 2008 4:12 pm
Профил
UNREAD_POST 
Na4ko написа:
Колега,няма да се получи на пластмасата под фара,защото между нея и основата на фара има много малко разстояние...


Разстоянието не е малко... Нужни са не повече от 3мм., само за ръбчето на цокъла и малко силикон отгоре... :cool:


Вто Окт 07, 2008 4:30 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Хм...може и да стане нещо....чудя се дали да си купя отнякоя морга две такива пластмаски,че върху тях да експерементирам...
Ако си намеря други пластмаси,през седмицата може да експерементирам.
Може ли малко да ми разясниш резисторите защо се слагат?Ако ги бържеш на 12V без тях какво се случва?
Идеята ми е...нали има диоди за габарити,които се слагат на цокъла на крушката и си светят...те имат ли вградени резистори в цокъла или???


Пет Окт 10, 2008 6:15 pm
Профил
UNREAD_POST 
Въпросните светодиоди (примерно тея от запалките) са 4.5V и около 25 милиампера, праговото напрежение зависи от цвета.
А и практиката е показала че си трябват резисторчета щото иначе или угасват след секунда, или прогарят бавно - намалява ефективната светлина и започва да мъждука едно оранжево... гадна работа...
Не съм сигурен за стойността на резисторите, но на едно приятелче осветлението под колата беше така и кара с години... :cool:
А тези дето са си за габарити, предполагам че работят на по-висок ток... не съм много в час


Пет Окт 10, 2008 7:14 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Ахаааа...ами аз съм замислил нещо друго сега да направя,те в магазина дето ще си купувам диоди,ще ми кажат какви резистори ми трябват.
Като го измаисторя,ако си намеря едни части ще пусна снимка.Иначе ще е нещо подобно на Angel Eyes.


Пон Окт 13, 2008 5:56 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега [quote="CHILIEV"][/quote], какво става с диодите? Аз още не съм имал време да се докопам ад видя какво мога да направя по въпроса!


Пон Окт 13, 2008 6:20 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Колегата с Бравото - виж това тук viewtopic.php?t=21510&start=75
може да питаш колегата как го е направил ;)


Съб Окт 18, 2008 7:44 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg