Дата и час: Пон Апр 29, 2024 1:48 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Модване на тасове или край на свинските опашки 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Модване на тасове или край на свинските опашки
Онзи ден си взех нови тасове за 30лв -хубави от дебела пластмаса.Но като ги сложих явно поради различните видове джанти по колите щипките неможаха да държат таса достатъчно здраво.Днес малко ги пообработих така,че да не ги изгубя по пътищата ( а хич не обичам връзването със свински опашки за джантата ).За целта е нужно само закупуването на пистолет за топъл силикон (снимка 1) ,струва около 9.50лв и служи за доста неща вкъщи,т.е няма да Ви е яд че сте дали парите за него само за едните тасове.Снимка 2 е дадено как се вади телта от канала на щипката, Снимка 3 е показано как се пълни това каналче с топлия силикон.Самия силикон се втвърдява за около 30 сек. и е нещо подобно на материала,от който се правят свещите за осветление,но по-еластично.След като се напълни каналчето се поставя телта в него,но без да се натиска докрай - Снимка 4 .На последната Снимка 5 е дадено как се оставя разстояние от 1-1.5мм до плътното прилягане на телта в канала.Това разстояние е различно за различните джанти,защото при едни стои по-хлабаво,при други по-плътно.Резултата от цялата работа е доста трудни за вкарване тасове,но поне вероятността да Ви изпреварят по време на движение е нищожна.А и се избягват грозните свински опашки.Ако имате въпроси питайте :cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Чет Сеп 11, 2008 7:43 pm
UNREAD_POST 
Колега много добра тема.Аз съм още с оригинални от Италия тазове и имам проблем само с единият дето сам съм си виновен.Счупих 2 щипки при поставянето им и то доста зор видя таза преди да се счупят щипките.Само него съм го хванал със свинска опашка иначе другите не съм ги хващал с нищо.


Чет Сеп 11, 2008 11:42 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 1:50 am
Мнения: 124
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
На мен пък единият оригинален ми замина през една дупка и като се върнах да го търся някой го беше прибрал :-(


Вто Сеп 23, 2008 7:55 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 11:46 am
Мнения: 6
Местоположение: София 24 Банкя
UNREAD_POST 
Na4ko написа:
На мен пък единият оригинален ми замина през една дупка и като се върнах да го търся някой го беше прибрал :-(

Да и аз така, в цяла София една дупка има и аз нея ударих. Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_04

_________________
Move the battle to your strengths.


Чет Сеп 25, 2008 4:17 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
За съжаление тасовете са консуматив. Рано или късно се налага подмяна.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Сеп 25, 2008 4:53 pm
Профил ICQ YIM
Кара Симсонка
Кара Симсонка

Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 12:59 am
Мнения: 51
Местоположение: Стара Загора
UNREAD_POST 
Здравейте колеги ! И аз доста се поизмъчих с пласмасовите тасове.Смених 4 комлекта и ми писна,а мишите(свински) опашки не могат
да се прикрият много добре ! Във сайта евробоом открих че се продават тасове от алуминий http://evrobom.com/eshop/index.php?cPath=24_21_42
и реших защото тъкмо почвах работа да ги купя докато събера някой лев за джанти ! има една особенност те са от две части 1- ще я нарека стойка 2- е самият тас . Стойката е кръгла и се слага на болтовете на джантата на колата а тасът се навива с пластмасовите втулки в комлекта,това не беше вариант за мене и след парвият ден забелязах че единият беше напъван с цел присвояване !
Изработих 8 метални втулки които се заварят за 1 част (стоика) а тя от своя страна се закрепя чрез болтовете за джантата и така !
Много трудно се забелязва че сам с тасове и е невъзможно да се свалят от недобросъвестни хора !
Ще се опитам да потърся схемата и да обясня ако някой се интересува !


Съб Фев 28, 2009 8:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg