Дата и час: Пон Апр 29, 2024 2:19 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Custom предна броня - проблеми с аеродинамиката ? 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 1:19 pm
Мнения: 157
Местоположение: DownTown
UNREAD_POST Custom предна броня - проблеми с аеродинамиката ?
Колеги , до колко сте запознати с аеродинамиката. Принцинпо всяка кола е подложена на такъв тест и най-добрите спойлери и брони за оригиналните , защото те са изчислени за тази кола. Знам че , спойлер поставен неподходящо може освен да забави колата , да увеличи и разхода. Мисля да си преправям предната броня и се чудя , дали това ще ми коства конска сила в минус и по-голям разход ?!

_________________
Изображение


Вто Май 06, 2008 2:47 am
Профил
UNREAD_POST 
Всичко е според зависи. На теория от по-голямото съпротивлени на въздушния поток мощността пада, има по-голям тормоз от усилието да "разреже" въздушната струя, от там се качва и разхода на гориво. По принцип трябва да решиш за какво ще правиш тунинг тъй като при драговете конфигурацията се различчава от оптималната за по динамично шофиране. Виж колите от F1 за всяка писта се настройват поотделно. Като цяло общия строеж трябва да представлява обърнато крило за да се получи ефекта благодарение на който самолетите летят или така да са насочени въздушните течения, че да се движат в тази посока. Аеродинамиката не е никак просто нещо, сравнително нова е като наука, почти до средата на миналия век автомобилите с красива форма се смятали и за бързи, представи си заоблена от двете страни кола с 500 к.с. двигател, затова и е имало много смъртни случаи. Аз не знам в България да има някой тунинг сервиз който да прави нещо различно от кич. АЗ съм се опитвал да правя скици за моето Punto, но по скоро като някаква занимавка, а не като сериозен проект, въпреки че ми е приблизително ясно за какво става въпрос има хиляди неща които незнам, затова и не се хващам :)


Сря Май 07, 2008 11:40 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Май 15, 2008 7:19 pm
Мнения: 63
Местоположение: София 16 Студентски
UNREAD_POST 
Винаги е имало спор между инженери и дизайнери. И тук това си важи с пълна сила. Инженерите гледат да работи без да им пука за външния вид, дизайнерите гледат външния вид и не се интересуват едно нещо как работи. Ти си преценяваш от коя страна да си.

_________________
http://kolatami.com - покажи своята кола
http://lubimi.com - открий, запази и сподели
http://kontakt7.com - обяви от ново поколение

FIAT Bravo '97 1.8GT (113 к.с.)


Пет Юни 06, 2008 12:58 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Батка ти се осети след месец за темата Yellow_Flash_Colorz_PDT_03 . Аз не знам закакво е този мерак да се бута на Pininfarina дизайна.


Съб Юни 07, 2008 2:09 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg