Дата и час: Нед Апр 28, 2024 8:13 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
fiat punto тунинг проект + съвети 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST fiat punto тунинг проект + съвети
От доста време искам да си купя Пунто гт от първите,но немога да харесам нито едно и сега ми се върти из главата да си взема обикновенно и да вложа някой лев но да стане както аз искам.Имам едно основно питане и то е какав мотор може да влезе на такова пунто.Имам предвид нещо ланча или от фиат купе или алфа.Някой правел ли е подобни гимнастики и с какъв мотор :roll: мерси


Пет Яну 11, 2008 9:25 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 3:40 pm
Мнения: 27
Местоположение: Варна 04 Варненчик
UNREAD_POST 
До колкото знам 2,0 не влиза в коша а какво не му харесваш на 1.4 турбото мисля че тези коне са достатъчни за малкото купе.А относно да купиш кола и да вложиш пари в двигател както го нарече ти "малко" няма да са хич малко ще излезе по скъпо от сток кола и то немалко


Пет Яну 11, 2008 11:25 pm
Профил
UNREAD_POST 
Местя темата в раздел Тунинг, където й е мястото. Успех с начинанието!


Пет Яну 11, 2008 11:44 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ами не че не ми харесва 1,4 но просто немога да намеря кадърно пунто ГТ.


Съб Яну 12, 2008 4:57 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Авг 14, 2005 1:05 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
ами не че не ми харесва 1,4 но просто немога да намеря кадърно пунто ГТ.




Има колега, ама сигурно не ти се дават толкова пари. Пък има и вариант е да си вземеш най-евтиното, гледам че има за по 3000лв и да си го направиш.

_________________
Uno Turbo RulZz


Чет Яну 17, 2008 4:27 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 1:59 pm
Мнения: 31
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
В коша на пунто влиза мотор от купе 16VT, мисля даже в София има едно така направено, но насаждането на такъв мотор ако е в читаво състояние ще надхвърли доста като разходи, а и е по-трудно от направата на фабричния 1,4Т ако е повреден (зависи и от повредата де).
Еее предполагам, разликата в това което получаваш от 2-та мотора като вървене и емоции е компенсация за трудностите по имплантирането на 16VT-то и ти самия трябва да си прецениш какво искаш да получиш. :cool:


Чет Яну 17, 2008 7:10 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 1:02 am
Мнения: 97
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
амии незнам ще мисля още ако не взимам обикновенно ГТ и от там нататак ще се мисли


Чет Яну 17, 2008 8:04 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 1:59 pm
Мнения: 31
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
mirkooo написа:
амии незнам ще мисля още ако не взимам обикновенно ГТ и от там нататак ще се мисли


Ами освен да ти пожелая късмет при избора :cool:


Чет Яну 17, 2008 8:33 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 9:35 am
Мнения: 145
Местоположение: Русе
UNREAD_POST 
biser_as написа:
В коша на пунто влиза мотор от купе 16VT, мисля даже в София има едно така направено, но насаждането на такъв мотор ако е в читаво състояние ще надхвърли доста като разходи, а и е по-трудно от направата на фабричния 1,4Т ако е повреден (зависи и от повредата де).
Еее предполагам, разликата в това което получаваш от 2-та мотора като вървене и емоции е компенсация за трудностите по имплантирането на 16VT-то и ти самия трябва да си прецениш какво искаш да получиш. :cool:


Колега само да допълня,че мотор 2.0 16 Турбо не се намира толкова лесно колкото си мислите и то оборудван.Аз моя го взех по някаква случайност.
Иначе мнението ми за Пунто ГТ е малко различно от на другите.Просто аз не го харесвам този мотор,толкова е остарял като концепция и е отвратителен за обслужване.Да не говорим и за това че двата вида колектори са един върху друг като на жигули.
Избора все пак е твой.

_________________
Lancia Dedra 2.0 16V Turbo - 220hp-for now
Mobil 1 & ESSO - Русе регион


Чет Яну 17, 2008 10:32 pm
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 1:59 pm
Мнения: 31
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
ivanko_rs написа:
biser_as написа:
В коша на пунто влиза мотор от купе 16VT, мисля даже в София има едно така направено, но насаждането на такъв мотор ако е в читаво състояние ще надхвърли доста като разходи, а и е по-трудно от направата на фабричния 1,4Т ако е повреден (зависи и от повредата де).
Еее предполагам, разликата в това което получаваш от 2-та мотора като вървене и емоции е компенсация за трудностите по имплантирането на 16VT-то и ти самия трябва да си прецениш какво искаш да получиш. :cool:


Колега само да допълня,че мотор 2.0 16 Турбо не се намира толкова лесно колкото си мислите и то оборудван.Аз моя го взех по някаква случайност.
Иначе мнението ми за Пунто ГТ е малко различно от на другите.Просто аз не го харесвам този мотор,толкова е остарял като концепция и е отвратителен за обслужване.Да не говорим и за това че двата вида колектори са един върху друг като на жигули.
Избора все пак е твой.

Благодаря за допълнението, наистина е така както казваш, но основния въпрос на колегата беше какво може да влезе в коша на пунтото и може би като най-добър вариант е този от купе-то.
Трудно ще намери 16VT напълно оборудван и в добро състояние, а мисля че още по-голям зор ще е с насаждането на мотора, скорости и трансмисия, ел. инсталация и всичко останало.
За фабричния 1,4Т на пунто вярно е доста дърта разработка и концепция :( , но мисля че като разход на финанси и трудност за обслужване ще е по-добре от 16VT, особено насаден в купето на пунто. :wink:


Пет Яну 18, 2008 8:28 am
Профил
UNREAD_POST 
Преди време колега от форума предлагаше мотор 2.0 16ВТурбо за Купе с монтаж за 1500 или 2000лв, нямам точен спомен. Но все пак ставаше дума за монтаж на Купе, тоест за смени моя мотор. Човека постоянно пътува и докарва от Италия по поръчка, мога да изровя телефона му от старите съобщения ако съм го запазил. Мисля че Стефчо от сервиза в Захарна фабрика, също би могъл да вкара и монтира такъв двигател ако му се занимава.


Пет Яну 18, 2008 12:32 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg