Дата и час: Нед Апр 28, 2024 5:13 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Чип Тунинг 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 12:41 pm
Мнения: 204
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Кво се загуби бе човек хората интерес имат ти нищо не казваш мен тия чипове дето ги предлагаш ме интересуват.... Айде ако можеш поразсей мъглата наоколо и дай инфо.... :arrow: :arrow: :arrow:


Съб Ное 18, 2006 12:54 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 8:44 pm
Мнения: 690
Местоположение: Бургас, Меден Рудник
UNREAD_POST 
spoty написа:
Кво се загуби бе човек хората интерес имат ти нищо не казваш мен тия чипове дето ги предлагаш ме интересуват.... Аиде ако можеш поразсеяи мъглата наоколо и даи инфо.... :arrow: :arrow: :arrow:

Може би разчита на телефона който е дал :idea: :)
Иначе за моето зверче имаш ли нещо ?

_________________
Fiat Cinquecento 0,9i
Fiat Punto Mk.II `01 Go!
Lancia Zeta 2.1TD


Съб Ное 18, 2006 6:08 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 12:41 pm
Мнения: 204
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Хаха ми звънни и го питай тои май само си пуска обявата и чака телефонни обаждания :idea:


Съб Ное 18, 2006 6:17 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 1:59 am
Мнения: 42
Местоположение: Козлодуй
UNREAD_POST 
Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8 HLX 10.98


Нед Ное 19, 2006 12:33 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 11:09 pm
Мнения: 279
Местоположение: Варна 02 Приморски
UNREAD_POST 
колега турбото е система която извежда по бързо изгорелите газове и колкото като дебит извежда толкова и вкарва през филтъра от пред с което спомага за по доброто изгаряне и по високо кпд, а когато колата няма турбо, електрониката командва дроселовата клапа която вкарва въздух по точно определена таблица която е разграфена на 14-сии квадрадчета на дължина и 7-8 на редове можеш да си представиш за колко показателя става на дума Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 .Чипът е точно тази таблица с информация има стандартни таблици на много известни фирми ,а и можеш да си вземеш един четец лаптопа и да се метнеш в колата и да се занимаваш една седмица докато направиш твоята таблица :angdevil: ...а че турбото си е турбо за това спор няма аз за това и карам такова :wub: но това не пречи да се правят и атмосверни двигатели който могат да покажат и доста добри времена,а да не забравяме че и те са с чип .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: това за колегата който иска доказателства...а за другия батко,само с чип няма да литнеш но това е едно от мънистата на перления гердан на бързите коли... :drunk: :drunk:

_________________
uno turbo 1.3 i.e
renault 19 1.8 16v
uaz 469 4.0 turbo
Йохан фон Гьоте - Нищо не разкрива по-добре характера на човека, колкото това, на което се смее
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Нед Ное 19, 2006 12:48 am
Профил ICQ
Фиат маниак
Фиат маниак
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 21, 2005 11:04 am
Мнения: 567
Местоположение: Карлово
UNREAD_POST 
Tod_AD написа:
Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.

Нищо подобно! За проценти на мощност не коментирам но ефекта е един и същ според чипа.

_________________
COUPE pinin farina 2.0 16V


Нед Ное 19, 2006 1:13 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 12:12 am
Мнения: 111
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Tod_AD написа:
Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.
ако си обясниш начина на действие и предназначението на чипчето ще раэбереш че има ефект при атмосферките.

_________________
punto 1.2 16v sporting bmw 328i


Нед Ное 19, 2006 10:02 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 1:59 am
Мнения: 42
Местоположение: Козлодуй
UNREAD_POST 
Не, не е еднакъв ефекта при атмосферните и турбо моторите. http://digitaltuning.bg

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8 HLX 10.98


Пон Ное 20, 2006 11:21 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 11:43 am
Мнения: 246
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Tod_AD написа:
Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.




:36_2_33:

_________________
селото се оказа точно в града


Пон Ное 20, 2006 5:52 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 1:59 am
Мнения: 42
Местоположение: Козлодуй
UNREAD_POST 
$ abarth $ написа:
Tod_AD написа:
Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.




:36_2_33:


Нещо не те разбрах. Би ли се изразил по точно - с думи.
Аз имам наблюдения върху четири автомобила на мои познати, върху които е извършвана подобна процедура, на някои даже повторно.

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8 HLX 10.98


Сря Ное 22, 2006 1:16 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 2:38 pm
Мнения: 143
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Младежи,не се излагайте като пишете глупости защото дори от форума на "ГОЛФ" ще ни се смеят.
Кой кой познавал пък на оня му вдигнал толкова на другия повече и т.н.
Без да се карам на никой и без да искам някой да бъде обиден,но видях някакви безмислици които са написани и които
не искам да опровергавам защото никой който поне малко си има представа от това за какво става на въпрос не би им обърнал
внимание, та значи:
При коли с ТУРБО ефекта на чипа е МИНИМУМ три пъти по-голям от този при Атмосферните двигатели.
При турбото ефекта е +20%,а при атмосферния двигател вие си го пресмятайте ако искате....
Няма да споря с никой който има различен поглед върху това :!:
Така че ако някой иска да ме опровергае може да го направи , но аз няма да му дам отговор,защото това
което написах е така.

П.С. Приятни спорове :)

_________________
Fiat Bravo 1.6 16V


Сря Ное 22, 2006 11:19 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 11:43 am
Мнения: 246
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST e
за PowerBox чувал ли си?

_________________
селото се оказа точно в града


Сря Ное 22, 2006 4:23 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 01, 2006 11:43 am
Мнения: 246
Местоположение: София 09 Лозенец
UNREAD_POST 
Tod_AD написа:
$ abarth $ написа:
Tod_AD написа:
Колеги, чип тунинга дава добри резултати само на коли с турбо. Ако някой ми каже че на кола без турбо ще и качи мощноста с повече от 5% с чип няма да му повярвам докато не ми го докаже. С Дино тест например.




:36_2_33:


Нещо не те разбрах. Би ли се изразил по точно - с думи.
Аз имам наблюдения върху четири автомобила на мои познати, върху които е извършвана подобна процедура, на някои даже повторно.


Похвално за наблюдения ти и как разбра че са не повече от 5% като не сте ги качвали на "дино" :?:

_________________
селото се оказа точно в града


Сря Ное 22, 2006 4:28 pm
Профил
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 1:59 am
Мнения: 42
Местоположение: Козлодуй
UNREAD_POST 
На първият въпрос - да чувал съм, макар да не е точно чип тунинг, резултатите са сходни.
На втория въпрос - да не са качвани на дино колите, просто съм написал че не вярвам че с чип тунинг на атмосферен двигател реално мощноста ще се качи с повече от 5%. Като под чип тунинг разбирам качване на мощноста без повишаване на разхода на гориво - каквото всъщност всички обещават при подобна процедура. А това което никои не го казва е че ако един двигател е бил настроен да работи с бензин 92 или 95 октана, след тунинга, за постигане на желаните резултати трябва да се зарежда бензин мин. 98 октана. Друго с което се играе е съотношението въздух/гориво, и количество гориво( инжекторите са отворени по дълго време). И ако се пренебрегне разхода, чрез последните две неща, може да се постигне чувствително повишаване на мощноста.
Ако имах JTD, или какъвто и да е там двигател с турбо, обезателно щях да му направя чип-тунинг, но за атмосферен мотор според мен си е почти безсмислено. Едно сваляне на катализатора и един спортен филтър ще дадат по-добри резултати. Това си е мойто виждане по въпроса и не ангажирам никого с него. Със здраве :) .

_________________
Fiat Marea Weekend 1.8 HLX 10.98


Чет Ное 23, 2006 2:03 am
Профил
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 8:50 pm
Мнения: 412
Местоположение: София
UNREAD_POST 
хех, тука като в детската градина се разтягат едни локуми.. като мненията за конусовидния филтър :D
колега Tod_AD е много прав! за 20кл. браво диджитал му дават +10к.с. и малко повече Н.м.! с къстъм еку могат и повече да се изкарат, но не много!
$ abarth $ - пауър бокса е друго!
bebito^^^ - душицо не се затормозявай, прочети още малко малко! на турбото идеята е да вкарва повече компресиран въздух! а не да го изкарва по бързо, дори може би и да пречи до известна степен на изпускателната система на колата :wink:

_________________
"То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.


Чет Ное 23, 2006 1:19 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg