Дата и час: Чет Май 16, 2024 11:25 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
тъмни стъкла 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:16 am
Мнения: 153
Местоположение: София
UNREAD_POST тъмни стъкла
Колеги замислям се да си затъмня стъклата на Уно-то, но понеже с финансите съм малко на червено и се чудех дали с фолио би станало добре.Нямам никаква представа как ще е с фолио и затова ви моля за съвет,дали си струва? А и каде бих могъл да намеря такова фолио.
Благодаря ви предварително.

_________________
Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.


Съб Апр 23, 2005 9:57 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST Re: тъмни стъкла
FiFo написа:
Колеги замислям се да си затъмня стъклата на Уно-то, но понеже с финансите съм малко на червено и се чудех дали с фолио би станало добре.Нямам никаква представа как ще е с фолио и затова ви моля за съвет,дали си струва? А и каде бих могъл да намеря такова фолио.
Благодаря ви предварително.

един познат си сложи на БМВто фолио и стана перфектно, обаче му го направи майстор. за това къде продават не мога да ти помогна

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Последна промяна valataat на Пон Май 02, 2005 7:52 pm, променена общо 1 път



Нед Апр 24, 2005 1:58 pm
Профил
UNREAD_POST 
Еми аз съм си сложил фолио на задните странични стъкла (на аватара горе-долу се вижда) и съм доста доволен от ефекта. Спира любопитни погледи, а и някакси придава уют, особено като седиш на задната седалка. Все едно си в лимузина :wink: Самото поставяне не е голяма философия, при добро желание с малко търпение може сам да го направиш. Купуваш си фолио с желаната от теб прозрачност (имай предвид че като се сложи стои малко по-тъмно отколкото както го гледаш незалепено) Моето го взех от един магазин за тапети, фолия и пр. За София не знам, нека някой колега от София да каже къде има. На кутията има подробни инструкции как се залепва, но все пак ще опиша реда по-долу. Също в комплекта трябва да има пластмасова шпакличка и ножче за обрязване.
В общи линии редът за лепене е следния:
1. Разкроява се фолиото грубо на парчета с по около 5-6 см по-големи от стъклото което ще се облепва. Ако ти е трудно направо, по-добре си направи шаблон от вестник или картон.
2. Не знам дали уното ти е с 3 или с 5 врати и на кои стъкла искаш да лепиш, но аз лично моите страничните ги свалях за да стане по-добре. Ако ги свалиш може да се залепи много по-лесно. Преди да почнеш стъклото трябва да е ИДЕАЛНО почистено.
3. Взима се пръскалка от препарат за чистене на прозорци (не знам как да го кажа по-точно, надявам се сещаш се за какво иде реч) и се пълни с вода. Стъклото се пръска докато се намокри равномерно.
4. Ако си лепил някога тапети, следващата процедура е много подобна :lol: Отлепва се леко в единия край на фолиото защитния слой на лепилото и се пръска с вода. Отлепваш и пръскаш докато махнеш цялото покритие. Внимавай само да не се прегъне и да се срещнат лепило с лепило, че после няма оправяне.
5. Слага се фолиото на стъклото и се намества (когато е мокро става много лесно). После с шпаклата от средата към краищата се изкарва водата, докато фолиото се прилепи плътно и се премахнат всички мехури.
6. След изчакване около 20 мин. се изрязва фолиото по контура на стъклото.
Остава да се радваш на произведението си :wink:
Аве уж просто, ама е връткава работа...
Надявам се да съм бил изчерпателен. Ако не, нека колегите да допълват.
УСПЕХ!


Нед Апр 24, 2005 4:30 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:16 am
Мнения: 153
Местоположение: София
UNREAD_POST 
tonov мерси много за обеснението :).Като гледам бая играчка си е, но поне ще стане екстра.Само трябва да намеря каде се продава такова фолио ( а и да мога да избирам колко да е тъмно ) и ще се захвана :) А иначе Уно-то е с 5 врати.

_________________
Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.


Нед Апр 24, 2005 7:59 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Има много места, на които продават фолио, но аз не ти препоръчвам да си вземаш от тея по 8 лева, освен ако не си решил само да затъмниш страничните стъкла...Освен това добре е да избереш по-прозиращо фолио. Има и качествени такива, но цените май са си доста височки...Иначе, както tonov ти е обяснил си е играчка, особено ако не си го правил преди :roll: Въоръжи се с нерви и успех!


Нед Апр 24, 2005 8:06 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 8:39 pm
Мнения: 179
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Ако колата ти е с 3 врати може да сложиш и по-евтино фолио, защото проблема на тях е че са много нежни и се протъкват при отваряемите стъкла, ако обаче си с 5 врати не те съветвам да слагаш евтини работи после само ще съжаляваш..
А момчета някой да знае дали има фолио което да филтрира само инфрачервените лъчи защото искам само да намаля жегата отзад а не искам да затъмнявам нищо, то и сега фабрично е малко затъмнено


Нед Апр 24, 2005 8:15 pm
Профил
UNREAD_POST 
Да Capoeira , има такова поне в каталога на Фолиа тек(прозрачно, нали). Така пише, а дали действа вече :roll: Би трябвало да има и в по-добрите тунинг магазини, които работят с тях


Нед Апр 24, 2005 8:53 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
а някой пробвал ли е да си затъмнява стоповете с тъмно фолио, че ме гонят мераци да и ги затъмня ама с фолио, че ако не ми хареса да го махна. та някои пробвал ли е?

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Сря Май 04, 2005 6:21 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:52 am
Мнения: 243
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Само не разбрах колко струва самото фолио. То на кв. метър ли е? А как по точно се прави на задното стъкло, то нали е обло :? , няма ли да се набръчка в долната и горната част ?

_________________
FIAT MAREA - 1998г 1.6 16V elx


Сря Май 04, 2005 7:31 pm
Профил
UNREAD_POST 
Офтопик, какво ти пречи да ги пръснеш, малко лак с много малко боя. Като ти омръзне, кореселинчето и малко пастиране и всичко е ок...


Сря Май 04, 2005 7:34 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
me_to_u написа:
Офтопик, какво ти пречи да ги пръснеш, малко лак с много малко боя. Като ти омръзне, кореселинчето и малко пастиране и всичко е ок...

а ми чувал съм че със спрей става гадно пък и мисля че спреят ще ги затъмни прекалено много и няма да се вижда добре като светна габарити или мигач,а пък със фолио мога да си избирам и степента на затъмняване, защото аз не искам да ги правя черни! :) :dontknow:


flx: чети по-нагоре е написано колко струва фолиото

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Сря Май 04, 2005 8:02 pm
Профил
UNREAD_POST 
Да ве човеко, точно така. Значи, какво се прави и става чудно-В безцветен лак(4-5 лв.) се слага малко от желаната от теб боя(5лв.), но не много. Пръска се върху стопа, като така ще имаш и гланц и стоповете ти ще светят като хората. С боя само става гадно. Има и спрей за стопове, но варианта, който ти препоръчах е наистина добър. Фолиото, което се продава ще намали видимостта и ще изглежда гадно и правено(е, има и хубаво напр. на ФолиаТек). С лак стават като оригинално опушени(назависимо от цвета)


Сря Май 04, 2005 8:09 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 10:52 am
Мнения: 243
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
valataat написа:
flx: чети по-нагоре е написано колко струва фолиото


Странна работа, четох, четох, но никъде не видях колко струва :roll:

_________________
FIAT MAREA - 1998г 1.6 16V elx


Сря Май 04, 2005 10:49 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
flx, колегата me_to_u е написал, че кофтито фолио е на 8лв а за качествено не знам точно, но на познат в София му взе майстора 30 лв за фолио + поставка и то само за прозореца на шофьора
:shock:

http://www.emk-33.com/viewtopic.php?t=892

ето един линк за фолио, но не знам колко ще е качествено.

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Чет Май 05, 2005 12:32 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg