Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:04 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Авто CDplayer проблем 
Автор Съобщение
UNREAD_POST Авто CDplayer проблем
Здравейте колеги,

Имам едно CD ПАНАСОНИЧЕ в колата, старо моделче но запазено и съм много доволен. Проблема ми обаче е че не иска да чете записваеми дискове различни от 74мин(650мб) а вече не мога да си намирам такива по магазините. Останали са ми няколко бройки и ги пазя и не смея нищо да си запиша. Та въпроса ми е:
1. дали някой от вас се е преборвал с подобен проблем - да накара такъв плеър да чете и 80мин дискове по някякъв начин(знам че проблема е в софтуера на плеъра така че - едва ли)
2.Успял ли е някои и по някакъв на чин да емулира 74мин дискове на 80мин подложка - търсих из нета за някаква програмка ама не... Просто записвачката по такъв начин да ги записва че да отговарят на 74мин стандарта.
Предварително благодаря.


Вто Апр 19, 2005 10:57 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 7:42 pm
Мнения: 298
Местоположение: София
UNREAD_POST 
До сега не съм успял да видя някой да успее да ги накара старите плеъри да зачетат новите по-големи дискове.
Баш от софтуера е, но има и друго. Мисля че записвашката разпознава що за диск си и пъхнал и от там нататък записва според вида му. За това до не се е налагало да емулират.

Преди време някой ми разказваше разни неща за форматиране на рерайтъбъл диск (не рекордабъл а рерайтъбъл) по различни начини посредством записвачката. След като го форматираш в такъв какъвто ти трябва, май можеш да го разпознава.
За съжаление не съм внимавал в картинката прекалено та за това така отгоре ти обяснявам, но можеш да се поинтересуваш в тази насока.
Форматиране на рерайтъбъл във вид на 650мб.
Успех!

_________________
Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp


Сря Апр 20, 2005 2:27 pm
Профил
UNREAD_POST 
Благодаря, все пак е някаква насока - ще се поровя!


Чет Апр 21, 2005 9:07 am
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 2:42 pm
Мнения: 282
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
А ако запишеш само 74 мин на диск с 80 става ли ? Айде,ако не си провал - пробвай. Успех ! (ама ако въобще не иска да ги приема - лошо :oops: :oops: :oops: )

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

КУПУВАМ: Теглич за Темпра
КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
КУПУВАМ: Спортен волан

http://www.tempra-clube.hit.bg
http://www.tempras.myfreebb.com


Чет Апр 21, 2005 3:48 pm
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg