Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:30 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Прекъсване на дюза при монтаж на АГУ 
Автор Съобщение
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST Прекъсване на дюза при монтаж на АГУ
Колеги така ли се прави схемата?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Нед Юли 27, 2008 12:13 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST дюзи
за това има готово направено с кабели
има в него и време реле
иначе е подобна

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Нед Юли 27, 2008 11:56 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Прекъсване на дюза при монтаж на АГУ
Аз съм си свързал моята като съпротивлението е последователно на дюзата. Вече 6г. работи перфектно и помпата не съм я спирал.Оставям е с мин.10л. бензин .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Нед Авг 03, 2008 1:56 pm
Профил ICQ WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
така през съпротивление,да разбирам целта ти е когато е на газ помпата да върти с по-малък дебит и да не се износва ли?

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Пон Авг 04, 2008 9:09 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Прекъсване на дюза при монтаж на АГУ
Това съпротивление няма нищо общо с помпата. То се слага да не се прекъсва веригата на дюзите с компа.Беше отдавна когато си монтирах моята газова уредба и един уж майстор ми каза ,че като се спре помпата щяла да трупа грешки и едва ли не да съм си монтирал реле на компа да ми се изключва +12V при гасене на двигателя, но моята е с Bosch Jetronic и вече 6г. нямам никакви проблеми от рода на натрупани грешки и даже си направих унискана да я тествам но се оказа ,че моят комп го няма и дори не намерих букса за тест. Имам само букса за АВС но като я тествах ми показа нещо в лявото колело но аз си го знам проблема
,че като си сменях лагера на главината се опитах да сваля датчика и направих голяма грешка -така беше клеясал ,че се напука и си го оставих на мястото като намерих снадката и оттам го разкачих.Но не съм сигурен дали това е проблема да ми свети лампата на АБС защото по едно време с честите разкачания на километража се оказа , че май някой не е искал да се вижда тази червена светлина на таблото и лампата не беше на мястото си , а оставена висяща. А я взех от Германия ама престояла 1г в сервиз.Но поне не ми бяха счупили крушката , като на повечето които си вземат кола и си мислят , че всичко е окей- без червени светлини по таблото. На брат ми е 88г. но с комп IAW на магнет марели и като я тествах не показа никаква грешка а е с газова повече от 9г.А на неговата помпа и махнахме предпазителя ,че я карахме само на газ а пък и помпата не беше нещо пореда си , а тогава направо ме разбиха със цена 180лв.и то само тя без тялото. Така , че явно някои модели въобще не се влияят от повечето правила с , които някои искат да ни стреснат.
А ако е моно инжекция се прекъсва дюзата през реле но на пълна слагай съпротивление и даже твоята схема става но електрическите клапани не са последователно на бобината на релето ,а в паралел. Аз не съм си слагал никакви емулатори .Много писания , а не се знае колата на която ще я слагаш. Я по добре кажи каква е колата и може някой да помогне.Сам не мога да повярвам колко реда съм изписал и накрая все за Крома .Ама тези Bosch Jetronic само на Кромата ги има май.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Пон Авг 04, 2008 10:50 pm
Профил ICQ WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 9:38 pm
Мнения: 378
Местоположение: Варна Приморски
UNREAD_POST 
plambi написа:
така през съпротивление,да разбирам целта ти е когато е на газ помпата да върти с по-малък дебит и да не се износва ли?

Извинявай нещо съм се разсеял и съм написал глупост,как дюзата ми се е привидяла като помпа незнам,всичко в ясно по схемата ;-)

_________________
Fiat tipo 1.6mi


Сря Авг 06, 2008 11:35 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg