Дата и час: Вто Май 14, 2024 8:53 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
най накрая фар за Мареа 
Автор Съобщение
UNREAD_POST 
Слаби биле фаровете на Мареа не е вярно след почистването и регулировката се наложи още малко да се регулират в обратна посока защото започнаха да падат прилепи по пътя за Клисура.


Съб Дек 30, 2006 7:44 pm
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 7:40 pm
Мнения: 42
Местоположение: София Младост-3
UNREAD_POST 
Tornado написа:
Слаби биле фаровете на Мареа не е вярно след почистването и регулировката се наложи още малко да се регулират в обратна посока защото започнаха да падат прилепи по пътя за Клисура.
:36_2_25:

_________________
Marea Weekend TD100 HLX
Големия Кораб


Съб Дек 30, 2006 7:51 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
oт скоро и аз си закупих мареа ТД100. супер е и остава да се изчистят малко неща - къде важни, къде не...
но по темата: знатете ли как мога да си регулирам фаровете при положение че електромоторчето за вертикално регулиране е в крайна вертикална позиция /разбира се като се чуе как върти до определена позиция и почва да превърта/, но за съжаление не е достатъчно и най-горната тояка на осветяване на 5м. пред колата ниско долу? :(


Вто Май 29, 2007 2:03 pm
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
изчетох бая по темата и така и така ще гътвам фаровете за профилактика, но имам един конкретен въпрос: моторчето за височината на фаровете може ли да се регулира допълнително нагоре без да се маха стъклото на самия фар. имаше няколко немния че има допълнително регулиране и става с клещи, но нужно ли е да се отлепя фара или може и без?

_________________
FIAT MAREA 1,9 TD100 ELX


Вто Дек 11, 2007 11:58 am
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 11:09 am
Мнения: 300
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Като отвориш капака, на гредата отгоре има отвори, през които посредством отвертка с шестостенен накрайник можеш да си регулираш височината на фаровете независимо от положението на моторчето. Аз направих тази регулировка и в момента съм много много доволен от фаровете. Преди светеха на 4-5 м пред колата и беше доста неприятно вечерно време да се шофира.

_________________
http://www.airforce-bg.com
---------------------------------
'99 Fiat Marea Weekend HLX 1.9 JTD105
---------------------------------
Изображение


Вто Дек 11, 2007 12:52 pm
Профил ICQ WWW
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:49 am
Мнения: 39
Местоположение: София 15 Младост
UNREAD_POST 
Airfan написа:
Като отвориш капака, на гредата отгоре има отвори, през които посредством отвертка с шестостенен накрайник можеш да си регулираш височината на фаровете независимо от положението на моторчето. Аз направих тази регулировка и в момента съм много много доволен от фаровете. Преди светеха на 4-5 м пред колата и беше доста неприятно вечерно време да се шофира.


може би колега аз не съм бил изчерпателен и ясен. проблема е следния при мен: положението на моторчето е в крайна горна позиция т.е. потенциометърчето за височина на фаровете в купето, в ляво на волана е на "0". онази регулировка с отвертката за която говориш и тя не помага за съжаление - чува се как прескача в крайно горно положение, като въртя и тръгва да се повдига фара, но после прескача и се връща в начално положение - обяснявам си го, че резбата е на последната навивка и дотам.
та мисълта ми е дали освен моторчето и онази пластмасова врътка има ли някакъв друг начин или да свалям фара и да видя какво е положението и дали няма нещо нередно, понеже като чета при другите колеги как е и се съмнявам да няма някаква механична повреда :roll:

_________________
FIAT MAREA 1,9 TD100 ELX


Вто Дек 11, 2007 4:16 pm
Профил
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 11:09 am
Мнения: 300
Местоположение: Пловдив 06 Тракия
UNREAD_POST 
Да, наистина не съм те разбрал правилно. За съжаление още не съм напълно запознат и аз и в твоя случай не бих могъл да съм ти от полза.

_________________
http://www.airforce-bg.com
---------------------------------
'99 Fiat Marea Weekend HLX 1.9 JTD105
---------------------------------
Изображение


Вто Дек 11, 2007 4:18 pm
Профил ICQ WWW
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки

Регистриран на: Пет Сеп 01, 2006 4:36 am
Мнения: 35
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
здравейте
ако поръчам фарове на ДЕПО за Мареа ще станат ли за Браво че виждам на колегата са много красиви. ако взема втора ръка оригинални на мареа имат ли проблем с потъмняване както оригиналните на бравото или понеже е с лупа няма такива проблеми?
кой внася тук в БГ?
благодаря


Пет Дек 12, 2008 5:41 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 3:39 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
grnka написа:
здравейте
ако поръчам фарове на ДЕПО за Мареа ще станат ли за Браво че виждам на колегата са много красиви. ако взема втора ръка оригинални на мареа имат ли проблем с потъмняване както оригиналните на бравото или понеже е с лупа няма такива проблеми?
кой внася тук в БГ?
благодаря


Мани ги ДЕПО. Вземай стари Валео, отваряш, почистваш. Даваш да ти рециклират рефлектора и си готов. Много хора ще ти кажат, че ДЕПО не могат да стъпят на рециклиран Валео.

_________________
Фиат Браво 1.6 2000, Кукла
www.prosport.bg


Чет Яну 08, 2009 7:54 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg