Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:53 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 248 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Visa UniScan 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 10:44 am
Мнения: 7
Местоположение: Силистра
UNREAD_POST 
На руски и на анлииски пробвам с двата вида дъмпове за чиповете и пак нищо


Чет Окт 25, 2007 12:31 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Ето дъмповете, които работят при мен


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Чет Окт 25, 2007 1:13 pm
Профил ICQ YIM
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 10:44 am
Мнения: 7
Местоположение: Силистра
UNREAD_POST 
Първо много благодаря на Ferrari за дмповете.
Значи сега изписва 61845 юнита и не намаляват не забива но не може да се свърже с компа на колата отначало тества нещо мърда мотор4ето ниските обороти и това е (тестовата кола е форд фиеста 1.1 94година)проверявал съм к и л линиите така са демек то4но са свързани платката също е проверена и няма проблем в нея незнам може би е компаратора на входа нарпеженията на 2 и 6 крак са 1.7 волта четох че фордовете по принцип се свързват трудно може и да е това.Работя с руския софтуер.


Чет Окт 25, 2007 6:13 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 10:44 am
Мнения: 7
Местоположение: Силистра
UNREAD_POST 
Значи проблема в цялата работа че не се свързваше беше че компаратора фабрично беше изгорял бях взел 2 и двата не работеха сложих после LM339 и тръгна от раз.Вече и аз мога да се похваля с работеща VISA.


Пет Окт 26, 2007 7:53 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 12:39 pm
Мнения: 77
Местоположение: Пловдив 04 Северен
UNREAD_POST 
Здравейте колеги. Най-накрая пуснах и моята VISA. Оказа се, че моят куплунг за диагностика не е с K, L и маса, а само една линия и маса. Колата е браво 1.6 16в 98 година. В VISA-та избрах ECU-то за браво 1.6 16в 99г. Визата тръгна като закачих масата и едната линия, не знам K или L. Обаче колата ми я намира BMW 525. :shock: Иначе вади грешки и показва данните взети от датчиците. Не разбрах как се трият грешките. Извади ми една за температурата на охладителната течност. Ако може някой да ми обесни как се трият. Също така не можах да намеря английската версия на програмата, някой ако даде един линк ще съм много благодарен. :)

_________________
BRAVO 1.6 16V
Изображение


Чет Дек 06, 2007 10:38 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
Колеги здравейте ! Интересува ме някои от вас подкараха ли visa-та на лаптоп. И да попитам няма ли да стане на лаптоп с един COM LPT и съответно преходник от LPT->COM , тъй като много се изписа , но никой не казва дали е подкарал диагностиката с лаптоп. Благодаря предварително!


Вто Юли 01, 2008 11:55 am
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST 
Става с USB -> RS232 но тъй като този порт е виртуален не може директно да заредиш ДОС. Ползва се Microsoft Virtual PC.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Юли 01, 2008 11:59 am
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 8:51 pm
Мнения: 1
Местоположение: Варна 03 Младост
UNREAD_POST 
До сега не знам някой да е пуснал Uniscan-Visa през USB. Поддръжка на USB под Microsoft Virtual PC не е осигурена, а и да има няма как да стане. Единствения начин да се пусне Uniscan-Visa на лаптоп е с PCMCIA->COM карта с драйвери за DOS. Например: Agrosy SP320-2P - http://www.argosy.com.tw/product-detial.php?prod_id=56


Вто Юли 01, 2008 9:13 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 8:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
Здравейте на всички фенове и разбиратели! Прочетох всичките 14 страници и явно тук са хората развили тая мания в България. Аз съм един скромен любител и естествено имам известни проблеми с програмката. Та значи ситуацията е следната:
1. Адаптера е работещ! - Поне за такъв ми е даден.
2. 2 порта са реални и са конфигурирани както трябва.
3. Доса е от 98 и стартира програмата. Файловете на са само за четене.
Обаче всичко е наред докато не избера марка и модел, след което ме пита за потвърждение и излиза оня червен надпис да проверя подвързването на адаптера. Пробвах с втори компютър при същите условия - и в двата случая след като потвърдя за момент екрана угасва и докато е тъмен К - линията започва да подава импулси към контролера на колата. След което екрана просветва с оня червен надпис и нищо но импулсите към К - линията продължават.
Пробвах и да завъртя двата COM порта, но тогава липсват импулсите. Много моля, ако някой има съвети да ги даде. Аз смятам, че може да е и самата програма теглих я от някакъв руски сайт. Ако може някой да ми прати работеща - изпробвана виза ще съм много благодарен.Ако някой има схемата на свързване на двата COM порта към единия моля да я прати може и тя да е проблема. При стартиране на програмата в горния десен ъгъл пише "DBCODICI ver 1.48", а при излизане на червения надпис пише "ECUreader PACK v 1.83". Надявам се на вашите идеи.


Чет Авг 07, 2008 8:58 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 8:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
Последното което успях да направя е да проверя работата на самия адаптер. В смисъл захраних го и имитирах на К линията нула съответно на страната към компютъра наблюдавах инвертиране на сигнала -9 волта +9 волта това на 2 и 6 пин. После го пробвах и на Л линия същата реакция. Мисълта ми е дали тези нива са нормални за MAX 232? Има ли начин да разбера дали има адекватна програма в паметта и процесора? :-( И ако не как могат да се програмират. То бая монолог стана от моя страна ама може на някой да бъде полезно всичкото това. Дано някой разбиращ от тея работи помогне!


Пет Авг 08, 2008 4:41 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 12:18 am
Мнения: 23
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
Пробвай с версия 1.83C на Visa Uniscan! Тя е кракната и изобщо не ползва програмата в процесора. Ако я нямяш, мога да ти я пратя.

_________________
Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97


Съб Авг 09, 2008 8:01 am
Профил ICQ
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 8:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
Писах ти на лични колега - Detron!


Съб Авг 09, 2008 8:59 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 8:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
Прати ми я тая програмка ако можеш сега та утре да пробвам да я подкарам.


Съб Авг 09, 2008 11:03 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 8:40 pm
Мнения: 7
Местоположение: Шумен
UNREAD_POST 
Колегата нещо си прави майтап с мен и аз се вързах. Не е хубаво да се ебаваш с колега - в крайна сметка тези форуми са с друга идея. И все пак моля, ако има някой работеща Visa да ми я прати, па дано подкарам и моя адаптер!


Нед Авг 10, 2008 5:33 pm
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 12:18 am
Мнения: 23
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
seikon написа:
Колегата нещо си прави майтап с мен и аз се вързах. Не е хубаво да се ебаваш с колега - в крайна сметка тези форуми са с друга идея. ..


Нямам намерение да се ебавам с никого. Ползвам форума за информация и консултации и се опитвам да помогна на когото и да било с каквото мога.

Пратих ти програмата на e-mail-а. Забавих се, защото вчера и днес бях извън града.

Успех!

_________________
Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97


Нед Авг 10, 2008 9:58 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 248 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg