Дата и час: Пет Мар 29, 2024 11:34 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
ПАРКТРОНИК??? 
Автор Съобщение
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST ПАРКТРОНИК???
ПАРКТРОНИК? ......има ли интерес кьм подобна тема???

_________________
FIAT-SPORT


Сря Мар 23, 2005 11:08 pm
Профил WWW
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 8:41 pm
Мнения: 447
Местоположение: Ловеч
UNREAD_POST 
За по непросветените го преведи какво значи това ? Аз за първи път чувам тая дума. :( :( :(

_________________
Пунто 1.2 пълен инжекцион --ГОЛЯМАТА РАБОТА !!!


Чет Мар 24, 2005 12:44 am
Профил ICQ
UNREAD_POST 
коцев написа:
За по непросветените го преведи какво значи това ? Аз за първи път чувам тая дума. :( :( :(


Парктроник е система (обикновено звукова), която издава звук при опасно приближаване на предна или задна броня до някой обект. При новите коли е зумер който пищи с определен импулс и импулса става по чест при приближаване до обекта. Като разстоянието стане критично пищи непрекъснато. При Нисан съм виждал и система с камера за обратно виждане.


Чет Мар 24, 2005 9:43 am
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 12:39 pm
Мнения: 79
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
"Като не можеш да паркираш, недей да паркираш". Такова е моето мото :D

По Дойче Веле гледах веднъж за такива афтър макрет системи ама всичко беше с "леле мале" цени.

Но пък си мисля че ако някой реши няма да му чак такъв проблем да си вгради 2 свч датчика в бронята и да ги накара да пиштят в зависимост от промяната на интензитета на полето. При това стерео :D

Но винаги ми се е струвала много по-елегантна идеята от паркиращата кола да слязат 2ма 3ма и така да подвикват на шофьора, че живущите в околните кооперации да излязат на балкона та да видят къде е кютека. :-)


Чет Мар 24, 2005 1:23 pm
Профил ICQ
UNREAD_POST 
bebop написа:
"Като не можеш да паркираш, недей да паркираш". Такова е моето мото :D

По Дойче Веле гледах веднъж за такива афтър макрет системи ама всичко беше с "леле мале" цени.

Но пък си мисля че ако някой реши няма да му чак такъв проблем да си вгради 2 свч датчика в бронята и да ги накара да пиштят в зависимост от промяната на интензитета на полето. При това стерео :D

Но винаги ми се е струвала много по-елегантна идеята от паркиращата кола да слязат 2ма 3ма и така да подвикват на шофьора, че живущите в околните кооперации да излязат на балкона та да видят къде е кютека. :-)


Пак по темата мога да кажа, че народа "парктроника" го е измислил отдавна. На нашенски му казваме "давай назад то ще се чуе" Yellow_Flash_Colorz_PDT_04


Чет Мар 24, 2005 3:31 pm
UNREAD_POST 
Mitko написа:
На нашенски му казваме "давай назад то ще се чуе"
:D :lol: :lol: :lol:
Да да, така е, ко ми слагат някакви парктроници че и пари искат!!! В БГ отново сме крачка пред другите. Иначе лично аз нямам нужда от него. Ами то в нашите условия и широки улици с паркиране на косъм от друга кола само ще пищи 8) Да си остане само екстра.


Чет Мар 24, 2005 4:16 pm
UNREAD_POST Re: ПАРКТРОНИК???
hit-ko написа:
ПАРКТРОНИК? ......има ли интерес кьм подобна тема???

:D :D :D
Сега сериозно по темата:
Не знам доколко си на ти с електрониката :wink:
Има едно много просто за изпълнение (сори ама не знам как да го дам като линк :cry: ) На този сайт http://www.mladkonstruktor.bg/ в раздел "нашите схеми" -IR паркинг локатор. Има схемата, а ако не можеш сам да го направиш хората предлагат и да ти го изработят.


Чет Мар 24, 2005 9:22 pm
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Изключително полезен сайт! Вече сьм пробвал схемата.Не е перфектна, но за начало е добра.За тази цена - какво повече? Инфрачервения локатор се влияе от цвета на препятствието,от температурата му ! Ултразвуковия е по-надежден, но и по-скьп.Уверявам ви- шоуто е страхотно. А я си представете,че си го носите в джоба???

_________________
FIAT-SPORT


Чет Мар 24, 2005 11:36 pm
Профил WWW
Кара балканче
Кара балканче
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 19, 2005 12:50 pm
Мнения: 48
Местоположение: София 04 Оборище
UNREAD_POST 
Нов парктроник струва 150лв. и се слага за 2ч. Става за всички коли със задни брони :lol:

_________________
Италианските коли са номер 1


Съб Мар 26, 2005 2:12 am
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 4:02 am
Мнения: 126
Местоположение: Пловдив
UNREAD_POST 
Който може - го поже и без парктроник :haha: :punk:

_________________
Croma 2.0 ie


Последна промяна AFBWorld на Съб Май 28, 2005 7:49 pm, променена общо 1 път



Нед Мар 27, 2005 2:57 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 8:21 pm
Мнения: 102
Местоположение: Свищов
UNREAD_POST 
AFBWorld написа:
Който може - го поже и без парктроник


OK, прав си :) Но има ситуации, в които парктроника е незаменим.
В резюме един действителен случай: излизам от болницата (вече притъмняваше) паля фиатката, поглеждам назад - чисто. Включвам и тръгвам да маневрирам и след миг ТРЯС !!! Слизам да видя в какво по дяволите се ударих и к'во да видя: шахта за зареждане на цистерната с нафта, висока около 40 см, естествено несигнализирана ...
В този случай - ако имах парктроник - би ме спасил ;)

Поздрави и със здраве :)

_________________
Fiat Tipo 1.6 AGT


Съб Май 28, 2005 2:04 pm
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 5:02 pm
Мнения: 263
Местоположение: Пловдив 01 Централен
UNREAD_POST 
а бе парктроника си е супер удобна работа, карал съм коли с парктроник даже не ми се е налагало да поглеждам на зад, сензорите улавят дори малките храстчета !! Аз ако имам пари за хвърляне веднага ще ида и ще си сложа и без това поевтиняха вече доста, щом като и в глупавото МЕТРО ги продават вече :P :wink:

_________________
Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г. Yellow_Flash_Colorz_PDT_45
www.marea.hit.bg


Съб Май 28, 2005 2:56 pm
Профил
UNREAD_POST 
В метро продават някъкъв парктроник, но датчика не е като обикновенните, незнам дали ще върши повече раота и дали въобще ще върши. Ако някой има опит ....
Изображение

Верно е че кoйто може, го може, но според мен понякога ПаркТроника може да ти спести много главоболия, както каза BBorisoff


Съб Май 28, 2005 3:07 pm
Напреднал шофьор на Фиатка
Напреднал шофьор на Фиатка
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 7:52 pm
Мнения: 431
Местоположение: София 19 Люлин
UNREAD_POST 
Mitko написа:
На нашенски му казваме "давай назад то ще се чуе" Yellow_Flash_Colorz_PDT_04


и другия вариант "дай, дай, дай, а са слези да видиш кво направи" :wink:

_________________
Fiat Bravo GT
Изображение


Съб Май 28, 2005 5:28 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 3:12 pm
Мнения: 2046
Местоположение: Ямбол
UNREAD_POST 
Парктроника на МЕТРО, не сьм го пробвал! Има добьр вид, но като знам какво се продава там.........Трябва някой смелчага да го пробва!

_________________
FIAT-SPORT


Съб Май 28, 2005 7:07 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg