Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:08 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Проблем с електроусилвател на волана - Пунто 2 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 6:35 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST Проблем с електроусилвател на волана - Пунто 2
Здравейте колеги , прочетох няколко пъти предишните проблеми на колеги и отговорите който сте дали за този актуален за модела проблем , но мисля че с моят казус можем да доуточним още няколко неща и да бъдете полезни както на мен , така и на други с подобен случай !
Така , моето Фиатче е 1.9 JTD , 2000г. , имал съм и Спортива бензиново и като цяло съм доста доволен от тези коли !
От известно време и на мен ми свети прословутото червено кормило на таблото , случвало се е няколко пъти и преди , на тази един път , а на предишната няколко пъти по време на движение , но при рестарт на двигателя проблема изчезваше за дълго време !
Проблема сега е , че вече като светне не угасва след рестарт или ако угасне това е за 100-200м. до километър-два и волана пак затяга !
НО...доколкото разбрах при колегите изчезва цялото олекотяване на волана , докато при мен се загубва само City режима , а усилвателя продължава да си работи на магистралния , което пак си е по-малкото зло ! Лампичката на City си свети и угасва от копчето , но червеното кормилце не и волана си остава по-твърд !
Прочетох за част от решенията и вече изпробвах лесните с друг акумулатор и с препипване на буксите (даже ги ръсих с контактен спрей) , но уви нямах късмет ,угасна за момент , но няма и километър и светна и City отново изчезна ! След това на место пак се появи и не съм я изкарвал от тогава !
Та въпросите ми са :
1.Какъв е начина да се проверят тези 2 релета и проблемен датчик и сваля ли се целият усилвател за това ?
2.Има ли вариант ако са релетата , което разбрах че е по-малкото зло да се разбере със сигурност или се стига до датчика като вариант чак след смяната им ?
3.Диагностиката лови ли тези проблеми или трябва реле по реле и датчик да се замери ?
4. И последно , ако реша да "свикна" на този режим без City и я карам така , след като е изчезнал означава ли че ще се скапе съвсем - смисъл означава ли че нещо е счупено по тази електроника или това че единият режим работи , а другият на моменти значи , че проблема не е в самия електроусилвател а нещо друго го шашка ?!
Благодаря ви предварително и се извинявам за повечето въпроси !!


Чет Май 15, 2014 2:31 pm
Профил

Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 6:35 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST Re: Проблем с електроусилвател на волана - Пунто 2
Значи току що я връзвах на диагностика и ми даде грешка на спийдметъра и след изчистването не свети и работи както трябва , но докога ще видим !
Според мен има логика да не може да отчита скоростта , от там да изключва City-то и да минава в магистрален режим , а от там пък да натрупва тази грешка за да светне червеното воланче и да работи твърдо - как мислите ?!
А ако се окаже това , какво точно трябва да се смени - датчик ли е този спийдметър или какво представлява ?
Ще съм благодарен ако някой ми поясни какво може да се направи в този случай !
Поздрави


Чет Май 15, 2014 4:28 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg