Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:01 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Схема на свързване на втори акумулатор. 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Схема на свързване на втори акумулатор.
Днес си монтирах втори акумулатор 7А/h в колата по схемата по долу.Към него засега съм вързал само компютъра, но смятам и касетофона и усилвателя да са там.Компа го тествах и засега работи 35минути и после започва да черпи от основния ми 62А/h, но ми светва червения светодиод и ако запаля двигателя през +В на генератора се задейства релето и през шотки диод започва пак да се зарежда допълнителния акумулатор.Загубата на напрежение на изхода е само 0,2-0,3Волта.Резервния ми акумулатор-7А/h е втора употреба за 5лв. и незнам колко е читав, но засега съм с него. Вече знам , че на място при изгасен двигател и включен компютър до половин час,няма да имам проблеми да си запаля колата, че и това ми се случи преди месеци в големите студове , останах си на място!!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Съб Мар 20, 2010 8:33 pm
Профил ICQ WWW
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST Re: Схема на свързване на втори акумулатор.
незнам само каква е идеята на това начинание
ако ти е слап акуморлатора или некачествен -това може да се провери
естествено че ще прави проблеми ако си с кола след 95 имаш CODE и ти падне акумолатора имаш голяма вероятност да се бъгне кода като палиш и просто
а едвали това че имаш 2 акумолатора ще те спаси
виж за другите работи ако се слагат става касетофон или РС
има където слагжат 2 акумолатора но то е за музиката

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Пон Мар 22, 2010 1:17 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Re: Схема на свързване на втори акумулатор.
Идеята е , че когато си слушам музика или се наложи да си включа трансвертера да разпечатвам на принтера, този акумулатор ми захранва усройствата и ако ми пресветне червения светодиод /не съм снимал ключа/ ще знам че ми преминава на основния акумулатор и ще мога да отриагирам навреме.Не ми е останало време да направя тест , колко време ще ме изкара 7А акумулатор още, но 40м. ми са достатъчни на място да не ми бара основния акумулатор особено зимно време. Колата ми е 91г. и нямам кодове които да ми се ресетнат от слаб акумулатор, единсвено паметта на касетофона и алармата но те не ме притесняват.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Чет Мар 25, 2010 6:00 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Re: Схема на свързване на втори акумулатор.
7A/h,го тествах и не става за моята консумация.Компа 4,5A/h , касетофона 2-3A/h, усилвателя мин.7-8A/h т.е 15A/h минимум без транвертера и това са минимални стойностти , не става с 7A/h.Не се зарежда нормално и ми изкарва 2-3 мин.Един приятел се занимава с внос на части от Англия и ми е обещал , акумулатор за проба нещо си от порядъка на 20-40A/h, от някви си Микра , ако не са му изчезнали , както става почти винаги. Чакам да пробвам , какъв ще е резултата. Еее , така е. Пионерска му работа.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Пет Апр 16, 2010 11:24 pm
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Re: Схема на свързване на втори акумулатор.
Сега съм със Spark600-16A/h и нещата са коренно различни.При всичко навързано към него ми изкарва 1ч. и повече със сигурност и се възстановява доста бързо.Проблема ми е бил в неподходящ акумулатор за проба.Сега вече е друго.
Все още съм със същия акумулатор.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Съб Май 01, 2010 11:41 pm
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg