Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:23 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Букси , колони , subwoofer и CD. Помощ!!! 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 8:11 pm
Мнения: 86
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Букси , колони , subwoofer и CD. Помощ!!!
Здравейте колеги! Неразбирам много от ел. на колата , а съм виждал много вещи хора и които наистина разбират от електроника тук във форума. Имам един проблем , колата е Punto 2001г. (със заводски subwoofer , но е свален от предишния собственик) и явно е бил истински "касапин" , защото е отрязал буксата за колоните и е махнал кабела за subwoofer и самия subwoofer . :angry2:

Питането ми е:
1) От каде мога да си купя буксата за колоните (на снимка № 1 и 2 се вижда , че липсва ) ?
2) На снимка № 3 и 4 се вижда , че са отрязани кабелите за subwoofer (аз ще си намеря кабелите и subwoofer , но незнам как да го вържа към CD) Виждал съм с това CD , че е варзано някак: http://www.shopping.bg/JVC-KD-G431-Avto ... P3-resivyr , но аз съм си харесал http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09035734 ? Ако трябва ще кача снимки и инфо и за двете CD-та (от нета)! На снимките № 8 и 9 са subwoofer-а и кабела в багажника.
3) Има и още някви букси които незнам за какво са (на снимка № 5 , 6 и 7) ?

Знам , че има колеги които могат да ми помогнат и ще съм им много благодарен ако го направят. Това е първата ми кола и съм решел да не пестя средства за нея! Благодаря на всички и весело посрещане на празниците. :)

_________________
FIAT Punto 1.8 HGT 131 кс
FIAT Bravo 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс


Последна промяна shark на Сря Дек 23, 2009 1:22 am, променена общо 1 път



Сря Дек 23, 2009 1:11 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 8:11 pm
Мнения: 86
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Букси , колони , subwoofer и CD. Помощ!!!
:)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
FIAT Punto 1.8 HGT 131 кс
FIAT Bravo 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс


Сря Дек 23, 2009 1:19 am
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Букси , колони , subwoofer и CD. Помощ!!!
Изглежда са ти отрязали евро буксата. Нямате ли някъде в града монтажен център на Тояга?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Сря Дек 23, 2009 9:25 am
Профил ICQ YIM
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 8:11 pm
Мнения: 86
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Букси , колони , subwoofer и CD. Помощ!!!
Няма: http://www.toyaga.org/bg/contact_us/
Няма ли някакъв друг вариянт (друг добър сервиз) или аз да си поиграя ?
Благодаря ! ;)

_________________
FIAT Punto 1.8 HGT 131 кс
FIAT Bravo 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс


Сря Дек 23, 2009 10:56 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Re: Букси , колони , subwoofer и CD. Помощ!!!
Здравейте колеги! Неразбирам много от ел. на колата , а съм виждал много вещи хора и които наистина разбират от електроника тук във форума. Имам един проблем , колата е Punto 2001г. (със заводски subwoofer , но е свален от предишния собственик) и явно е бил истински "касапин" , защото е отрязал буксата за колоните и е махнал кабела за subwoofer и самия subwoofer . :angry2:
1) От каде мога да си купя буксата за колоните (на снимка № 1 и 2 се вижда , че липсва ) ?
Е точно това не е никакъв проблем , че ти липсват буксите , а са свързани кабелите без букси и как разбра ,че е имало букси?Първо напиши какво е СД-то Ти , а после е лесно.От снимките на мен нищо не ми е ясно само , че нещо не е наред според теб.Какво да стане с това СД, Да изкара мощност , да захрани суббуфер ли , нищо не разбирам , искаш да си сложиж усилвател ли!!!! Ама какво искаш , мощност от СД-то ли???
Цитат:
[i]Суб уфер е озвучително тяло за ниски честоти (баси от 20-600Hz), в което взаимното унищожаване на излъчваната от високоговорител предна и задна звукова вълна се дължи на срещуположно сгъстяване и разреждане на въздушните частици в предната и задната област на високоговорителя, когато дължините на вълните са по-големи от размерите му. Това създава усещане за силен и плътен бас. Приложението му е в системи за домашно кино и др. Устройството не е много сложно. Най-простите суб-уфери се състоят от една бас тръба, от която излиза въздуха, предизвикан от уфера. При по-сложните суб-Буфери има вградена и тонколона (високоговорител) отстрани и тя си е като съвсем нормална колона. Приложението на суб-уферите се използва в домашните кина, както и в специализиранитe.
Е сега всичко е ясно , на теб ти липсва или филтър за ниски честоти или усилвател и най- вече бас тонколона.Значи нямаш нищо и започваш отначало.Е сам си преценявай какво те очаква , дори да не разбраш нищо от ел.свързване.
И така , заключението е ясно , свързваш си 4- те изхода на СД-то към 4 тонколони и се наслаждаваш на стерео , отпред и отзад.
И на най- големия специалист като му дадеш 0 информация ще измисли 0 то е ясно.
Успех!!!

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Съб Фев 20, 2010 12:18 am
Профил ICQ WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 8:11 pm
Мнения: 86
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Букси , колони , subwoofer и CD. Помощ!!!
Аз вече се оправих!!! Смених си CD-то свързах си кабелите без букса и сега ми работят и 4-те колони. Отказах се от заводския буфер, защото го чух как звучи и се разочаровах. Сега си търся един активен буфер, защото баса не ми харесва. А относно това, че съм дал "0" информация не съм сагласен. Написал съм какво CD съм си харесал и с какво CD съм веждал, че е сварзан буфера. Никаде не съм писал за усилвател или за изкарване на по-голяма мощност от CD-то за буфера. Все пак благодаря! :)

_________________
FIAT Punto 1.8 HGT 131 кс
FIAT Bravo 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс
FIAT Marea 1.9 TDI 100 кс


Сря Фев 24, 2010 4:47 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg