Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:34 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Неприятен проблем - форсира се само от време на време 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 9:40 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST Неприятен проблем - форсира се само от време на време
Привет на всички.......

Имам следния проблем с колата /1,4 12V/.............BRAVO
Студена пали без проблем и работи без проблеми....
Когато е топла и я оставя за около половин час, след като се кача, запаля и тръгна след около минута започват проблемите - колата започва да си мени оборотите между 500 и 2000 , като този толеранс от 1500 оборота грубо остава дори ако реша да я закарам на 3000 /тогава при равна газ започват да скачат примерно от 2000 до 3400/.

|След около 10 минути мъки по едно време се оправи, че се прибрах, защото е невъзможно да се кара така.
До гаража този филм започна отначало. Отворих да видя какво се случва с инжектора докато прави така - пръсне спре и пак пръсне-спре.
Взех пробната лампа - плюса на инжектора е на мястото си, на кабелчето от компа което подава маса за да пръска инжектора масата идва с пресекулки точно в такт с форсирането и явно затова се получава така.

И най лошото е че след малко по някое време се оправя ей тъй както си е топла ??????????????????????????????
Не е задължително да изстине.

Сега вероятните причини според моя прост акъл - сензор колянов вал или ЕКУ....защото от тях зависи тази управляваща маса на инжектора по принцип, не мисля че има отношение температурния датчик...


Та въпросът ми е имал ли е някой такъв проблем и да сподели решението...........



Благодаря Ви предварително.....


Нед Авг 23, 2009 10:01 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Неприятен проблем - форсира се само от време на време
Това пулсиране на оборотите най-често е от стъпковия мотор на дросела или от потенциометъра на дросела.

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Вто Авг 25, 2009 2:19 pm
Профил ICQ YIM

Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 9:40 pm
Мнения: 2
UNREAD_POST Re: Неприятен проблем - форсира се само от време на време
Не е от стъпковия мотор, понеже по време на тази простития той не мърда, а и откачането му не помага....


Потенциометъра на дросела също го откачах докато правеше така но това нищо не промени...... а ако беше той мисля че все щеше да има някакъв ефект.-....

Поне вече го хванах кога започва да го прави - когато е добре топла /на перки/ и я оставя да постой около 10 минути угасена /знаем, че тогава качва темературата в блока с още около 7-8 градуса, защото антифриза спира да циркулира/, и след това като я запаля и тръгна след около 1 минута започва целия този филм, описан от мен по-горе...


И сега си мисля дали да не взема да сменя този температурен датчик и да видя дали ще има резултат......


Вто Авг 25, 2009 10:19 pm
Профил
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 10:31 pm
Мнения: 5921
Местоположение: София 13 Надежда
UNREAD_POST Re: Неприятен проблем - форсира се само от време на време
Опитва ли да го откачиш?

_________________
Семейният бутик
The Family Boutique


Пет Авг 28, 2009 9:21 am
Профил ICQ YIM
Фиат идол
Фиат идол
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:48 am
Мнения: 2021
Местоположение: София 10
UNREAD_POST форсира се само от време на време
и при мен се получава така понякога Пунто 1.2 ама когато съм на газ само
като превключа на бензин и после на газ се оправя веднага чистил съм моторче и потенциометъра

_________________
За PUNTO http://ftp.fiat-club.org.ua/
и FIAT http://fiat.comnet.bg/
Купе http://www.polak.ch/coupemanual/
http://ftp.fiat-club.org.ua/Manuals/
http://instrukcje.fiat.pl/index.php/listing/fiat


Чет Сеп 03, 2009 11:24 am
Профил WWW

Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 4:15 pm
Мнения: 1
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST Re: Неприятен проблем - форсира се само от време на време
здравей колега. Аз имам аналогичен проблем. Ще споделя какво съм направил до сега и какво съм установил.
Колата ми е мареа 1.8 16в. Купих колата переди 2 месеца и като правих тестови кръгчета не го правеше но като си дойде при мен и като загрее хубаво почна да си мени оборотите от 400 до 1500 все едно си подава сама газ. Това ми го правише и на бензин и на газ. Изключвах моторчето за празния ход и никаква разлика. След много четене по форумите реших да почна от най - простото а то е да опитам да премахна грешките от компютъра ако има такива и то по най - простия начин с откачане на акомулатора за по дълго време. И о чудо за около 1 месец никакъв проблем само леки колебания от време на време. Сега си купих ВИСА диагностично устройство но не ми оставя време да проверя. Почти 100% съм сигурен че на колата ми не е направена както трябва газовата уредба. При мен предполагам че проблема е в това че нямам емулатор и оттам трупа грешки в компа.

дано съм помогнал.


Съб Окт 24, 2009 1:22 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 8:12 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST Re: Неприятен проблем - форсира се само от време на време
Колега при мен беше същото но го правеше рядко менеше оборотите с не повече от 500 / 600 но ми светваше и дюзата (онази червената подобяваща на свещ лампичка ) след като я закарах на диагностика беше записала на компютъра грешка от температурния датчик.След неговата смяна забравих че съм имал такъв проблем.

_________________
Fiat Palio Weekend 75
Fiat Brava 1.6 16


Сря Окт 28, 2009 4:42 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg