Дата и час: Сря Апр 17, 2024 12:26 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
проблем с ел. стъкла Fiat Uno 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:35 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST проблем с ел. стъкла Fiat Uno
здравейте колеги!
на 17 съм и отскоро имам въпросният фиат.
Единият прозорец/десният/ не работеше,чуваше се само как мотора изпуква вътре.Отворих вратата и смазах механизма и прозореца тръгна макар и на места да се мъчи,явно ще се наложи да сваля целият механизъм и да сменя греста понеже явно е много стара чак лепне...
сглобих всичко и бях адски доволен!
НО след 1 час джиткане из село осъзнах че не мога да си вдигна шофиорското стъкло...по принцип свалях дръжката за да видя дали някоя от клемите на копчето не е окислила или да няма лош контакт,след сглобяването всичко беше наред.
Пробвах какво ли не,чистих клемите,"свалих" ги от бялата пластамса огънах ги по такъв начин че абсолютно всички да контактуват добре...надигах прозореца нагоре докато натисках копчето с идеята че може да е запънало стъклото или да не достига ток/запалих и колата/ НИКАККЪВ ЕФЕКТ /апък и ако пускаше ток до мотора щях да чуя че се мъчи.Прозореца си слиза перфектно надолу но нагоре не ходи...
Та въпроса ми е! има ли управляващ модул? ако има възможно ли е той да прави чакмаци? Другата идея е копчето да не работи/по принцип са мега гадни/ Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да помогне или ако имате идеи пишете :)
Да добавя че е с фабричните стъкла,не са слагани допълнително.
Успях да вдигна стъклото като "укъсих" с отвертката клемите(спойките на на копчето) малко хвъраха искри но като се ядоса човек не мисли много :D


Пон Апр 13, 2009 6:04 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:35 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
и да питам има ли варянт за трансплантация на копче от друг автомобил/като модел/ защото незнам дали ще мога да намеря точно същото копче


Пон Апр 13, 2009 6:23 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST 
Щом си го вдигнал с накъсо -отвертката , значи е от копчето. Почисти го и ако не стане , сменяй с ново.Ама моето вдигане ...... на крана довечера , накъсо на дали ще успея , ама ще чакам помощ от половинката.Щом са хвъркали доста искри , значи моторчето нагоре вижда доста зор.По принцип копчето трябва да управлява реле и да се разтоварва по този начин . Моето мнение е да видиш къде е този зор, щом си стигнал до тук , малко остава..Разглобявай кората на вратата и това е..ще го намериш ..и смазвай здраво рейките.Аз имам подобен проблем на моята Croma на дясната врата , нанагоре но не я , барам , че знам какво ме чака и затова ти пиша да не се отказваш , че вече няма накъде , трябва да го оправиш.Успех и пиши за резултата , че и нас ни чака рано или късно.А за трансплантацията на копчето , няма никакви проблеми , да се приспособи от друго , а има вариант да стане сензорно и с гласово управление дори.Еееее ама още нещо ми хрумна . Снимай копчето и пусни снимка и току виж то е точно като на.... и ще помагаме да не би да е от ....и няма начин да не стане.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Пон Апр 13, 2009 8:10 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:35 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
еми и аз мисля че е от копчето,затова и пуснах обява тук и се надявам да намеря същото понеже не ми се занимава с жици...
копчето обаче няма как да го снимам сега,може да стане до 1-2 седмици/когато отида на село пак защото колата ми е купена при условие че докато не взема книжка ще я карам само на село...НЕ е лесна и моята :D /
ще те послушам,ще разглобя всичко да почистя защото едва ли някой някога го е правил.Аз огледах копчето но не видях никъде щипки или нещо което да подсказва,че може да се отвори и си викам да го оставя за да не го счупя...отварят ли се по принцип? ако се отварят да го поистя ако0 има счупено нещо да лепя или да мисля нещо.
като цяло това в момента ми е най-малкият проблем но...

_________________
Fiat Uno 1.3 70hp


Пон Апр 13, 2009 10:07 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:35 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
да кажа и тука че търся въпросното копче,защото от купува няма резултат...

ТОВА Е КОПЧЕТО ОТДЯСНО! ОТЛЯВО Е СЪЩАТА РАБОТА САМОЧЕ СА 2 ЕДНО ДО ДРУГО,ДРУГА СНИМКА НЕ МОЖАХ ДА НАМЕРЯ
Изображение

_________________
Fiat Uno 1.3 70hp


Вто Апр 14, 2009 5:51 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:35 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
мда!
беше от копчето... свалих го,самия ключ не се разглабя може само да се вадят копчетата.Под тях има едни керливи пластинки,които се бяха окислили зачистих ги и огън!

изскочи друг проблем,чистачките работят само когато съм на контакт!? запаля ли спират...което е много тъпо защото валеше 3 дена подред и когато вече не виждах нищо гасях колата за да си пусна чистачките :D:D:D
някакви идеи? огледах релетата,извадих ги и позачистих но пак така

_________________
Fiat Uno 1.3 70hp


Пон Май 04, 2009 11:59 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg