Дата и час: Пет Апр 19, 2024 8:38 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Гасне по време на движение 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 8:26 am
Мнения: 6
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST Гасне по време на движение
Здравейте, всички съфорумци. Имам следният проблем: Карам си колата по магистралата с около 3500-4000 об. Влизам в населено място, оборотите ми падат и колата почва да "гасне" (придърпва). Придърпването се изразя в изгасване на мотора при подаване на газ, светва лампата за инжекциона и рязко пада стрелката на оборотомера. Това се случва само когато колата е достигнала нормален температурен режим и е м/у 1500-3000 об. Колата не гасне на пълно и си работи устойчиво на празен ход. Има газова уредба и на газ историята е същата.
Единственото за което се сещам е датчика на коляновия вал. Чака предложения.
Колата е Фиат Типо 1.6. кода на двигателя е 835С.1000


Съб Апр 04, 2009 9:07 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:45 pm
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Не мисля че е от там, ами до колкото знам трябва да се провери въздушната клапа дали е наред, дачика на хол(мисля че бршр за регулиране на оборотите) може да прави някви чакмаци. Друго немога да се сетя във момента. Нека тези дето разбират да кажат понеже аз съм във момента ги изучавам тези работи :)

_________________
My skype is deiv_9191
KaL1taRi*Pr0 Servers
Изображение


Нед Апр 05, 2009 9:58 am
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 8:26 am
Мнения: 6
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
Значи, да допълня. Запознат съм с устройството на колата и съответно предназначението на отделните елементи, защото съм ги учил, но това няма нищо общо с практиката за съжаление :-( . Трябва опит. Игнорирал съм един по един всички възможни датчици, за да разбера къде е проблема (колата има газова уредба, а на нея не й трябва информация от всички датчици) и проблема си остава. Единственя датчик, който не мога да махна е този на коляновия вал.
Логиката ти е правилна, но опитай пак :)
Чудя се дали няма някъде релета и съпротивления, които да се влиаят от температурата и при нагряване да си променят стойностите!?


Нед Апр 05, 2009 11:29 am
Профил
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:45 pm
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Да така си е теорията много малко ти трябва, повече практика :)... За такива работи не съм чувал нито виждал от температурата да прави проблеми на релетата. Погледна ли компа, дали има някоия грешка. Това с коляновия вал мисля че няма нищо общо с твоя проблем. Стапковия мотор... дозирането... Ако не е тия работи, мисля че ще е нещо в тока проблема 8)

_________________
My skype is deiv_9191
KaL1taRi*Pr0 Servers
Изображение


Вто Апр 07, 2009 3:42 pm
Профил WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 8:26 am
Мнения: 6
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
Сигурен съм, че проблема е по токовете, защото колата гасне за секунда-две, светва ми лампата на инжекциона и рязко ми пада оборотомера. Това е изразено повече на газ и много по-малко на бензин и то само при подовоне на газ.


Чет Апр 09, 2009 11:29 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 9:35 am
Мнения: 14
Местоположение: Пазарджик
UNREAD_POST 
Здравейте колеги.Незнам дали ще мога да помогна,но поне да си кажа.Мойто браво правеше сащия проблем и се оказа,че 1та клема на акумолатора е хлабава,след като я затегнах всичко се оправи.
Успех с ремонта! :cool:

_________________
Bravo 1,4 12V


Чет Апр 09, 2009 2:51 pm
Профил ICQ
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 8:45 pm
Мнения: 38
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ElPolloLoco написа:
Здравейте колеги.Незнам дали ще мога да помогна,но поне да си кажа.Мойто браво правеше сащия проблем и се оказа,че 1та клема на акумолатора е хлабава,след като я затегнах всичко се оправи.
Успех с ремонта! :cool:


хахахаха Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 въйй, ако е от там проблема просто нз каде и със какво да се застрелям :shock:

_________________
My skype is deiv_9191
KaL1taRi*Pr0 Servers
Изображение


Чет Апр 09, 2009 4:02 pm
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
Колега, провери си масите на ЕКУ-то. Имал съм много преживявания като твоето с различни фиати и в повечето случаи се е оказвало че има проблеми с масата. Като изръчкаш колата, вибрациите от двигателя раздвижват масата и лампата на ЕКУ-то примигва и колата забива муцуна или гасне. Даже не се записва и грешка в ЕКУ, което съответно зна4и 4е и компютърната диагностика не решава проблема.


Пет Апр 10, 2009 12:07 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 8:26 am
Мнения: 6
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
Благодаря за отговорите, чакам още предположения. Оказа се, че не гасне от ниско напрежение и търсенето продължава. Ще пробвам клемите на акумулатора, но ECU-то го свалях, така че не би трябвало да е от него.
В интерес на истината, колата почти не се спира. Имам я от 4 год и вече съм изминал 150 хил. км. и то без никакви проблеми, тъй като я карам най-вече по магистрала, дори и окачването не съм й правил. От тази зима обаче, започнаха проблеми и то са направо смешни, но за да ги открия ми трябваше време. Като пример мога да дам: спря ми парното, климатика, перката на радиатора и т.н. Оказа се, че всичко е свързано с окисляване. Явно, тези соли, които се пръскат през зимата по пътищата, разказват играта на колите ни. Извадих всички букси под капака, напръсках с контактен спрей и всичко проработи. Причината за неработоспособноста на парното се оказа окислен 60А-ов предпазител (това е предпазителя до акумулатора).
Предполагам, че и този проблем е от подобно естество, но ........ трябва да се открие :(
.......Проверих акумулатора, не е и от него, но проблема се задълбочава. При подаване на газ, светва лампата на инжекциона и докато не върна газта не изгасва, съответно пък колата, гасне. Вчера ми направи този номер и нарочно не върнах газта, докато не спря на пълно.


Съб Апр 11, 2009 9:26 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Гасне по време на движение
Значи е Tipo 1,6 ама не си дал годината и се замислям ако е възможно направи тест с Visa по време на движение и виж какво ще ти изпише. Може да се определи по- точно проблема , а защо да е само електрически , аз го имах подобен но не казвам същия и след време се оказа биела която затяга. И аз си минах 130х.км. и колата си летеше и по - нищо не забелязах ,че ще правя основен ремонт, само да вметна , че на светофари ми гаснеше отвреме на време и като я спирах на място перката си въртеше доста време и това накрая преди да спра на място.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Пон Апр 13, 2009 9:10 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 8:26 am
Мнения: 6
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
Не съм дал годината, защото не мисля, че е от голямо значение. Кода на двигателя е по-важен, но щом трябва ще я дам - 1994. Колата е моноинжекция, всичко по нея е на фирмата BOSCH и не съм имал никакви проблеми, до преди няколко седмици. Както казах, проблема е по токовете, защото на оборотомера стрелката пада, все едно съм изгасил контакта. Това, по време на движение, неможе да стане. Дори и да ти изгасне колата, оборотомера няма да тръгне толкова рязко надолу. Интересното е, че го прави само при подовоне на газ. Положението се задълбочава и вече, при рязко подаване на газ, колата изгасва за продължително време и ако не върна газта, може да спре.


Пет Апр 17, 2009 8:53 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Гасне по време на движение
Намерих някои неща.
1. Оборотомера взема импулси от бобината така ,че си виж кабелите й.
2. Нещата са свързани и с дебитомера , виж и него.
3. Има и реле в двигателния отсек / поне при мен е там / е все пак говоря за Croma-Bosch.
В общи линии е това.
Виж си и снадките на датчика на коляновия вал и маховика.
Най вероятно имаш лоша връзка някъде си..


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Пет Апр 17, 2009 11:03 pm
Профил ICQ WWW
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Съб Апр 04, 2009 8:26 am
Мнения: 6
Местоположение: София 14 Искър
UNREAD_POST 
Колега, благодаря ти за изчерпателния отговор. Мойто типо, обаче не е същото. Аз, нямам делко и двигателят ми е с един разпределителен вал. Имам две бобини в един общ блок, с по две извода. Имам, един единствен датчик на коляновия вал, който следи оборотите и съответно положението ГМТ и дава информация на компютъра, той пък от своя страна изчислява количеството гориво и коя бобина, кога да подаде искра. Много елементарно звучи, защото всичко е опростено за сметка на компютъра, на който буксата му е с 35 крачета. Бобината взима сигнал от комп., оборотомера също взима сигнала направо от комп. затова, по едно време си мислех, че той е изпушил, но НЕ.
ОКАЗА СЕ, ЧЕ ПРОБЛЕМА Е В БОБИНАТА.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пон Апр 20, 2009 8:52 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:35 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
ElPolloLoco написа:
Здравейте колеги.Незнам дали ще мога да помогна,но поне да си кажа.Мойто браво правеше сащия проблем и се оказа,че 1та клема на акумолатора е хлабава,след като я затегнах всичко се оправи.
Успех с ремонта! :cool:


само да вметна,че и на баща ми алфата "клатеше" обороти на празен ход и в завоите гаснеше...при което остава без хидравлика и спирачките си отиват :D та проблема се реши по същия начин,зачистихме клемите на акомулатора и сега е 6 точки!

_________________
Fiat Uno 1.3 70hp


Вто Апр 21, 2009 6:07 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg