Дата и час: Вто Май 14, 2024 9:40 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Странен проблем с парното на Мареа 1.8 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 9:32 am
Мнения: 1
Местоположение: София 10 Триадица
UNREAD_POST Странен проблем с парното на Мареа 1.8
Здравейте колеги.
Проблема ми е следният:
Вчера тръгвайки за работа паля колата и парното не тръгва.
Копчето за климатика работи, за реотана също.
Вечерта тръгвам от работа и О, чудо парното работи. Днрес сутринта същата работа не работи.
мисля че е важно да споделя, че термодатчика за външната температура не работи, когато парното работеше, при стартиране на двигателя компютъра прави проверка на климатика и изписва "error cli", когато след проверка не изпише нищо за климатика и парното не включва.
Бпредварително благодаря за помоща !!!


Съб Яну 31, 2009 12:05 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 10:41 pm
Мнения: 180
Местоположение: София 02
UNREAD_POST 
Значи, проблема на колегата е следният. Откакто купи въпросната кола (Мареа 1.8/16V ELX) на таблото му свети ErrorCli. Въпреки това, климатика си работеше отлично, парното си работеше и почти всичко беше ОК. От няколко дни обаче се появява меко казано странен проблем в парното. Независимо дали е включено или не, вентилатора на парното се пуска сам когато си реши. (Дори когато врътката на степените е на "0", парното понякога пак си работи. Също така, на таблото вече не свети ErrorCli.). С колегата решихме да направим самодиагностика на климатика, както е предложeно в една от "важните теми", обаче ефекта е никакъв. Нищо не се случва, а за да не объркаме нещо, специално си изпринтихме инструкциите от темата. В един момент решихме да проверим да не е прецакан датчика в страничното огледало, но за съжаление разбрахме че той е капсулован чак като го счупихме. Но както и да е, с две спйки, малко поксипол и фантазия, датчика стана като нов, и освен всичко друго замерих въпросният датчик (t-двойка) и си работи отлично. Върнахме датчика на място и пак нищо. Ту се пуска това парно (вентилатора) ту спира без ние да пипаме никъде в това време, абе ужас. В този момент решихме да проверим бушоните дали са ОК. Проверихме почти весики предпазители (БЕЗ ТЕЗИ НА AIRBAG-a). След което лампата за Airbag-a, започна да свети. (Като подадеш на контакт светва, след което изгасва и секунда след това пак светва и си остава светнала). Тук решихме да проверим и предпазителите на Airbag-a, обаче нищо им нямаше. Много яд и нерви!!!
Качих се до нас, взех лаптопа с Визата (скоро си направих платката и не съм много опитен с визата), закачихме колата и се оказа че няма грешки по системата на двигателя. Всичко си работи като часовник. Стойностите на всички датчици са в норма и т.н. Обаче се оказа, че доагностиката на ЕКУ-то е само по К линия, а на Airbag-a е по К+Л, та затова не можахме да го диагностицираме и него, но утре ще направим и това. Ако имате представа как става и диагностиката на климатика с Визата, много ще съм благодарен за коментари по въпроса.
Та това е проблема всъщност, описан малко по-подробно. Нищо не ми хрумва като причина. Както вече споменах, ще съм благодарен за всякакви идея!


Нед Фев 01, 2009 8:25 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg