Дата и час: Пон Апр 29, 2024 12:58 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Въпрос за покупка на xenon 
Автор Съобщение
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 11:24 am
Мнения: 314
Местоположение: София Бели брези
UNREAD_POST Въпрос за покупка на xenon
Значи имам си обикновен фар с крушка H4, но гледам има 100 вида, какъв трябва да търся и какви са им разликите има някакви H4-1, H4-2, H4 bi-xenon, аз искам да си има и къси и дълги и да са си xenon, все едно е оригинално така. И имали разлика в осветяването между 6000-8000-10000-12000К или е само в цвета. Ако някой знае нещо да разясни, че незнам какво да тарся. Мерси

_________________
Tofas- Sahin 1.6 карб.


Чет Авг 28, 2008 2:52 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Щом си с Н4, значи дългата и късата светлина са в общ балон. Най-добре си купи BiXenon. Там крушката е една, но се наклонява на електромагнитен принцип в зависимост от положението къси/дълги. Температурата на цвета е от 4000К до 12000К. Колкото е по-ниска, толкова светлината е по бяла. Обратното, стига да силно лилавеене. Препоръчвам ти 6000К. По-малко много трудно ще намериш.


Чет Авг 28, 2008 3:07 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 11:24 am
Мнения: 314
Местоположение: София Бели брези
UNREAD_POST 
мерси, а знаеш ли какви са тези h4-1 и h4-2, иначе аз се чудя и мисля да си взема 8000к, или ако не е много по скъпо направо 12000к, но някой ми казват, че над 8000к светят по слабо от другите

_________________
Tofas- Sahin 1.6 карб.


Чет Авг 28, 2008 3:21 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Предполагам, че H4-1 е ксенонова крушка само за къси, а H4-2 е BiXenon, но не съм сигурен. 12000К светят в противно лилаво и не вярвам да ти хареса. Уморително е за очите. Доколкото знам, реномираните прозводители, като Хела и Филипс, не произвеждат ксенон с по-висока температура от 4000К, освен за специални цели.
За да ти бъде пълноценна системата, ти трябва BiXenon. Търси такъв. Вече цвета на светлината е по твой вкус.


Чет Авг 28, 2008 3:30 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 1:41 am
Мнения: 255
Местоположение: София 01 Средец
UNREAD_POST 
Форс, като ти гледам разсъжденията ти явно не усещаш какво се опитва да ти обясни Рокамбол. По-високата температура не означава че осветителните тела са по-мощни или въобще по какъвто и да било начин по-добри. Те просто са с друг цвят. А най-практичният цвят за фарове си е просто бял.

_________________
Tipo Gran Turismo 2.0 i.e. 159A6046
Alfa Romeo 156 1.8 TS


Съб Сеп 13, 2008 12:14 am
Профил ICQ
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 11:24 am
Мнения: 314
Местоположение: София Бели брези
UNREAD_POST 
взех вече и мога да кажа че разликата е от небето до земята, но докато ги слагах видях, че рефлектора вътре е в плачевно състояние от мърсотия, и четох тук за нагряване на стаклото и разлепване за почистване, но при мен фара е бая стар модел и ме интересува дали така ще може да се разглби, защото при мен няма никакви пластини които да го притискат, даржи се изцяло варху нещо като силикон, някой ако може да каже как да го разглобя за почистване ще съм много благодарен.

_________________
Tofas- Sahin 1.6 карб.


Сря Окт 01, 2008 7:15 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
При всички положения се отваря. Използва се пистолет за горещ въздух и пластмасова пластина. Внимателно с нея се премахва разтопения силикон и стъклото се отделя.


Сря Окт 01, 2008 10:38 pm
Кара кола
Кара кола
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 11:24 am
Мнения: 314
Местоположение: София Бели брези
UNREAD_POST 
а можели нещо от топлото да се спука стъклото или да почне да се топи пластмасата

_________________
Tofas- Sahin 1.6 карб.


Чет Окт 02, 2008 4:53 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Ако нагряваш постепенно стъклото навсякъде по малко няма да се спука ; ако не нагряваш много пластмасата няма да се стопи.


Чет Окт 02, 2008 7:13 pm
UNREAD_POST 
ForceWere написа:
а можели нещо от топлото да се спука стъклото или да почне да се топи пластмасата


Трудно, но може. Бъди внимателен.


Чет Окт 02, 2008 10:27 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg