Дата и час: Сря Май 15, 2024 8:00 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Fiat Brava - проблем с токовете 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 5:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
UNREAD_POST Fiat Brava - проблем с токовете
Имам Fiat Brava 95 година. Като изключа имобилайзера не ми подава ток към клапана откъдето минава нафтата и към подгряващите свещи (и може би и на други места). Някакви идеи какъв е проблема?


Вто Сеп 27, 2005 5:59 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Fiat Brava - проблем с токовете
teodor567 написа:
Имам Fiat Brava 95 година. Като изключа имобилайзера не ми подава ток към клапана откъдето минава нафтата и към подгряващите свещи (и може би и на други места). Някакви идеи какъв е проблема?


Под имобилайзер разбираш такъв от алармата нали, а не FIAT Code?


Вто Сеп 27, 2005 6:04 pm

Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 5:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Fiat Brava - проблем с токовете
Точно така, като натисна копчето на алармата за да ми подава нафта, за да ми включи подгряващите свещи и не знам какво още друго прави. Вече нещо не го бива. Иначе червената лампа ми изклучва и релето щраква като натисна копчето.


Вто Сеп 27, 2005 6:11 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Fiat Brava - проблем с токовете
teodor567 написа:
Точно така, като натисна копчето на алармата за да ми подава нафта, за да ми включи подгряващите свещи и не знам какво още друго прави. Вече нещо не го бива. Иначе червената лампа ми изклучва и релето щраква като натисна копчето.


Имаш ли идея къде е вързана алармата или поне вида на алармата?


Вто Сеп 27, 2005 6:32 pm

Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 5:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Fiat Brava - проблем с токовете
Под кормилото. Ако това точно питаш.


Вто Сеп 27, 2005 6:35 pm
Профил
UNREAD_POST Re: Fiat Brava - проблем с токовете
teodor567 написа:
Под кормилото. Ако това точно питаш.


При повечето аларми имобилайзер кабелите са 2 кафяви управлявани от реле. При бензиновите коли те се връзват посладователно на веригата която захранва помпата и бобината. Не знам обаче как е при дизела. Тук е момента някой колега да помогне със схема на дизелова Brava.


Вто Сеп 27, 2005 6:55 pm
UNREAD_POST 
Сега... да споделя... Сам монтирах алармата на моята, кола благодарение на малко знания и опит по електроника :wink: В data.bg намерих описание с монтирането на някаква друга аларма за bravo/brava. Имаше описание на жиците, като цветове и коя на кой куплунг да се търси. Файлът се казва fiat Bravo-brava 96g - 99g.pdf Най-лесният вариант за имобилайзера на алармата е да се закачи към инерционният прекъсвач, който, както при бензиновите така и при дизеловите модели спира притока на гориво при силен удар по колата. Първоначално се изкривих докато открия моя, къде се намира... по всички описания трябваше да е под шофьорската седалка. Но не знам сали, защото колата е дизел, или е от по-новите модификации моят въпросен прекъсвач го открих под таблото долу на кората, която се пада между вратата и педала на съединителя...

Моят съвет е да го погледнеш него. Разглоби самата кора и виж дали към жиците на прекъсвача има допълнения. Кората се сваля лесно. Имобилайзера се закача последователно към веригата на прекъсвача. Дори и на друго място да го откриеш, просто съединяваш двете жици и така възстановяваш веригата :wink: Май не обясних много ясно... ако имате питанки давайте на лични, или тук! :)


Пет Сеп 30, 2005 8:41 pm

Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 5:48 pm
Мнения: 4
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Аз разгледах схемите на Бравата и започнах да проверявам до къде стига ток. Така след няколко часово търсене открих, че един проводник е изгорял (това пък как е станало !!). Сложих едни успореден на него и сега всичко изглежда добре. Колата работи :)

Мерси на всички за помощта и поздрави.


Пон Окт 03, 2005 12:35 pm
Профил
UNREAD_POST 
здравейте!значи сложиха ми аларма,без имобилаизер на дизелака,но нещо се обърка след около 6 месеца-алармата почна да отчита някаква грешка-сега (не всеки път)като завъртя контактния ключ не ми дава подгряващите свещи-трябва отново да натискам копчето за отключване от дистанционното и тогава ми дава подгрявящите свещи-незнам кво стана и защо е така-ако някои у се е случвало да пише!благодаря предварително


Сря Окт 19, 2005 9:52 am
UNREAD_POST 
здравейте!значи сложиха ми аларма,без имобилаизер на дизелака,но нещо се обърка след около 6 месеца-алармата почна да отчита някаква грешка-сега (не всеки път)като завъртя контактния ключ не ми дава подгряващите свещи-трябва отново да натискам копчето за отключване от дистанционното и тогава ми дава подгрявящите свещи-незнам кво стана и защо е така-ако някои у се е случвало да пише!благодаря предварително


Сря Окт 19, 2005 9:53 am
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg