Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:11 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Схема за ниско ниво на маслото- Croma2ie 91г. 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 29, 2006 9:58 am
Мнения: 95
Местоположение: Димитровград
UNREAD_POST Схема за ниско ниво на маслото- Croma2ie 91г.
Слагам схемата за ниско ниво на маслото в картера за Крома -91г. но може би и на другите да е подобна и на някой с италянка да му свърши работа ако е имал проблеми подобни на моите. През 2002г. тъкмо си бях взел колата и няма и 10 дни я дадох на мои познати да си свършат работа с нея , а те успяли да и спукат картера през това време и ми се обадиха по телефона , че ще я карат на майстори да ми оправят картера , че направили беля. След 2 дни се прибирам от работа и си я вземам и какво да видя , свети ми светодиода за ниско ниво на маслото при палене а като я им оставих си беше перфектна. Дърпам щеката и нивото на максимум. Карах я няколко дни така но няма оправяне и един ден ме издразни и я почнах. Не я познавах добре и започнах да свалям схемата от светещият ми светодиод. Свалих я цялата и я проверих и всички елементи изправни но за всеки случай смених LM2901. и няма промяна. Тогава свалих тази сонда в картера и какво да видя - счупена т.е пластмасовия корпус отчупен и контактите раздалечени един от друг.Теглих им една.. на тези уж майстори , даже не си направих и думата да питам къде са ми я уж оправили.Сложих масло в една кофичка , залепих сондата и я потопих вътре и направих проба но пак светеше този светодиод, но контактите бяха раздалечени един от друг. Тогава ги поизкривих един към друг така че да дадат верига и пак проба. Този път всичко нормално- светодиода загасна.Извадих сондата от маслото и пак опит - светодиода продължи да свети или мига не си спомням вече но вече всичко беше наред. Преди да я завия на мястото й върху блока ,слезнах в канала да хвърля един поглед на картера и какво да видя , течове на масла ,липса на на шайби , развалени резби на болтовете-6мм- пълен майсторски резил. Тогава, картера долу и си я направих както си аз знам- и заключението както винаги е :-оправяйте си колата и жената сами за да знаете какво следва .Поздрави на всички.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Croma 2000IE CHT,/154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни систими- Dos6.22 , WIN98,WINXP-SP3,Дъно-6LEBMS-T,Процесор Пентиум 1GHz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B Ram 768М/,Bтори акумулатор и UPS, Принтер HP F2180 и трансвертер 150W.Диагностика на колата по време на движение с VISA 1.83 на ABS само , че няма друга естествено.


Пон Авг 04, 2008 2:51 pm
Профил ICQ WWW
UNREAD_POST 
Мисля, че схемата ще е полезна за всички, снабдени с датчици за ниско ниво на маслото. Поздравления :cool:


Вто Авг 05, 2008 4:28 am
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 5:44 pm
Мнения: 9
Местоположение: София 17 Витоша
UNREAD_POST 
здравейте колеги искам само да вметна едно оточнение ако имате проблем с пръчката и въпросната индикация просто се слага едно съпротивление от 12 ома и системата се луже че всичко е ок :cool:


Пет Сеп 26, 2008 3:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg