Дата и час: Чет Апр 18, 2024 11:37 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Стопът ми мига, след като пусна мигач 
Автор Съобщение
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 3:39 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST Стопът ми мига, след като пусна мигач
Здравейте пичове!!!

От вчера имам следния проблем. Като дам ляв мигач и започва да ми мига и левия стоп, ако съм си пуснал или не съм фаровете. И стрелката на тъблото започва да щрака странно и да мига по-скоростно, все едно че ще излита... Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 До неделя иначе всичко си беше наред. Не е пипано нищо по електрониката. Идея на какво може да се дължи? То се е видяло, че трябва да се мине през електричар... :neutral:

Преди няколко дни четох за този проблем на един колега от форума, ама сега не мога да намеря темата...

_________________
Фиат Браво 1.6 2000, Кукла
www.prosport.bg


Вто Юни 17, 2008 11:34 pm
Профил
UNREAD_POST 
Първо почисти общата маса на стопа (хваната е някъде към купето около стопа). После можеш и да провериш и всички клеми, букси и всякакви там контактни повърхности и да ги почистиш. Можеш да ползваш контактен спрей.


Вто Юни 17, 2008 11:46 pm
Кара кола
Кара кола

Регистриран на: Нед Мар 30, 2008 5:00 pm
Мнения: 267
Местоположение: София, Павлово
UNREAD_POST 
В най лошия случай пусни един добълнителен кабел за маса от стопа към купето......
При мен нина само с преглед на клемата и обилно пръскане с WD - 40...
Успех.....

_________________
Фиат Браво 1.8 16V GT, нормална газова уредба - 12/100 ......
Изображение


Сря Юни 18, 2008 1:00 am
Профил WWW
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 3:39 pm
Мнения: 133
Местоположение: София 18 Овча Купел
UNREAD_POST 
Тенкю пипъл! Ще видя какво ще направя! :)

_________________
Фиат Браво 1.6 2000, Кукла
www.prosport.bg


Сря Юни 18, 2008 11:21 am
Профил
UNREAD_POST 
От вчера и аз съм с абсолютно същия проблем с разликата,че стопа е десния.Лошото е,че контактния спрей не е при мене в момента.ри габарити и пуснат мигач мигат в такт габарита и крушката за спирачките,но не и мигача.И все пак проблема е лоша маса,нали?


Пет Сеп 12, 2008 7:33 pm
UNREAD_POST 
Вижте сега колеги! Това на мен ми излезе като проблем, почти веднага като си купих колата! Проблема беше в клемичките на буксите за стопа, дето се слагат на платката с крушките! Ходих даже на жичкаджия! Нищо! @ дена и край! Стягах клемите, пръсках със спрейове! НИЩО! И накрая побеснях! Взех малко тинол, ама хубав, мек! Загрях поялника и сложих малко тинолец точно между крачетата(пластинките)! И така на всяка една! Те не са много! Работа за 3 мин! Единственото нещо, за което трябва да се внимава е да не се окъсят съседните пластинки! Но не е проблем, има място! То по принцип проблема е само в тея за мигача! След като изстина тинола, сложих буксите в-у платките! Понеже тинола е мек, крачетата на стопа си влезнаха без проблем! Просто си направиха нови гнезда, и не ги бърка проблема, че оригинално крачетата са се разделечили! Стана перфектно!
Може би така като го обяснявам на сухо, звучи идиотски, но ако извадите буксите на стоповете, ще видите, че е елементарно и много ефектвно! Проблема винаги е там, където ви казвам! Успех!


Пет Сеп 12, 2008 10:57 pm
UNREAD_POST 
Следвайки съвета на колегата nennormalnoto погледнах пак клемите-оказа се напълно прав,само че реших проблема по друг начин-стиснах клемата за да се стесни и да прави по-добър контакт.Резултата е нормално работещи светлини.Мерси за акъла :cool:


Съб Сеп 13, 2008 1:47 pm
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Пон Юли 16, 2007 11:02 am
Мнения: 29
Местоположение: София
UNREAD_POST 
Това с тинол върху контактите мисля че не е много сигурно.
Все пак за една крушка 20 вата през контакта тече ток около 2 ампера.
Ако светят габаритите и мигача амперите стават още повече.
И всичките минават през контакта за масата.
При едно замърсяване така обработен контакт може да започне да загрява и пак да нагори.
Най сигурно е допълнителен кабел който дублира контакта за масата и забравяш за проблема.

_________________
Bravo 1.6 16V


Пон Окт 13, 2008 11:07 am
Профил

Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 8:28 pm
Мнения: 1
Местоположение: София 05 Сердика
UNREAD_POST 
Колеги, много благодаря за правилните насоки - и при мен се разви същият проблем при Браво-то - мигачът започна да се смесва със стопа и с габаритите, и сега като прочетох темата, проверих масата - никаква я нямаше - явно загрява доста в куплунга и съвсем се бяха отдалечели пластинките, които по принцип трябва да контактуват... набутах ги навътре и се оправи на мига :)

лека и безаварийна!!


Съб Апр 18, 2009 5:41 pm
Профил ICQ
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 2:32 pm
Мнения: 23
Местоположение: Левски
UNREAD_POST 
Колеги, аз реших този проблем като взех много тесни клещи и завих щифтовете на куплунга съвсем леко. Те са 7 - 8 бр. както са в един ред = = = = = = =. Предполагам разбрахте - всяко "равно" се завърта около оста си на няколко градуса посоката няма значение - важното е да може да се сглоби куплунга. Това с цветомузиката между мигача и стопа го правеше Бравата редовно. След интервенцията вече 6 месеца няма проблем.

_________________
БРАВА 1.8 16V ELX
МАРЕА 1.8 16V HLX


Съб Апр 18, 2009 9:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg