Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:02 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Чистачки степени 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 2:41 pm
Мнения: 4
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Чистачки степени
Здравейте колеги!
Повредиха ми се чистачките на темпрата и реших преди да разглобявам по сериозно да ви попитам за съвет.
Проблема е следния; В един хубав дъждовен ден установих че чистачките не се изключват от лостчето и понеже си имам малко понятие от тоци извадих релето-спряха-останаха да работят само на двете краини положения -непрекъснато и само един мах. Отворих релето и отпоих крачето по което получава команда, след като го поставих отново положението е същото като без реле. Това ме навежда на мисълта че проблема е най вероятно в лостчето.
Та молбата ми е ако някои знае нещо по въпроса да сподели. Не съм слагал друго реле за проба защото нямам а не ми се купува за да ми стой за запас.


Пон Апр 07, 2008 3:49 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 1:23 pm
Мнения: 1120
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
При отворено реле,натисни с пръст котвата да затвори контактите,ако е от електрониката на релето,чистачките ще тръгнат...
Провери и за студени спойки-случва се много често.

_________________
Изображение


Пон Апр 07, 2008 4:10 pm
Профил

Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 2:41 pm
Мнения: 4
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Релето за което говоря няма контакти а един чип с надпис TY93021 с 8 крака е и вероятно това си някакъв техен надпис защото из даташиитовете не го намирам. Ако някой има схема може би ще е по лесно. От лостчето до това "реле" само една команда ли върви ? Вътре в лостчето има ли някакви резистори за различните степени?
Отвън на капачето на това "реле" пише ТТС 100 ако това нещо помогне.


Пон Апр 07, 2008 4:28 pm
Профил
Член на клуба
Член на клуба
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 03, 2004 1:23 pm
Мнения: 1120
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Колега,може да свалиш схемите от тук -http://fiat.comnet.bg/
Погледнах ги,достатъчно подробни са, ще ти свършат работа.

_________________
Изображение


Пон Апр 07, 2008 5:41 pm
Профил
UNREAD_POST 
Релето струва 2.40лв и е налично във всеки магазин за електроника. (Не го търсси в магазин за авточасти-дори и да го имат, ще е на много по-висока цена) На Типо-то го сменях преди време, заради сходен проблем.
Ако не можеш да го намериш, пиши ми, ще ти пратя едно. Преди това пусни снимка, за да съм сигурен, че става дума за същото - все пак, колата е Темпра, а не Типо :cool:


Вто Апр 08, 2008 6:50 am

Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 2:41 pm
Мнения: 4
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
За съжаление снимка не мога да кача но вероятно говорим за различни неща.
Това което го има във всеки магазин за електроника е от ония класическите релета който се заменят по почти всички автомобили, те са с 5 еднакви извода с номера 85,86 за бобинката и 30,87,87а за силовите контакти.
А това за което става въпрос е само на пръв поглед почти същото.То е с 3 тънки и 4 дебели крака а вътре както вече писах има един интеграл TY93021 , 4 резистора и 2 кондензатора и никаква друга механична част.
Благодаря за схемите но без да ги принтирам ориентирането е като че ли малко трудно спецификацията е на една страница и на англииски (не се научиха тия хора да пишат на български) а схемите на друга и ги дават повечето като блокчета


Вто Апр 08, 2008 10:53 am
Профил
UNREAD_POST 
Да, говорим за различни релета. Моето си беше чисто механично. Сори, колега, няма да мога да ти помогна.


Вто Апр 08, 2008 11:33 am
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 12:18 am
Мнения: 23
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
Преди известно време един познат с Типо имаше подобен проблем и се проявяваше най-често при лошо време. Причината беше в релето, което се намира на платката при моторчето на чистачките. С течение на времето магнитопровода на релето се намагнетизирва и котвата, (виж фигурата), залепва за него и изключването му става доста бавно или не ще да изключи. Това позволяван непрекъснат цикъл на чистачките и те не спират.
Решение на проблема е смяна на релето. Цената мисля, че беше под 2 лева и се намира в магазините за електроника, не за авточасти.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97


Вто Апр 08, 2008 8:58 pm
Профил ICQ

Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 2:41 pm
Мнения: 4
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST 
Цитат:
извадих релето-спряха-останаха да работят само на двете краини положения -непрекъснато и само един мах. Отворих релето и отпоих крачето по което получава команда, след като го поставих отново положението е същото като без реле. Това ме навежда на мисълта че проблема е най вероятно в лостчето



Цитат:
То е с 3 тънки и 4 дебели крака а вътре както вече писах има един интеграл TY93021 , 4 резистора и 2 кондензатора и никаква друга механична част.


Сря Апр 09, 2008 10:54 am
Профил
Кара велосипед
Кара велосипед

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 12:18 am
Мнения: 23
Местоположение: Благоевград
UNREAD_POST 
Аз пак ти препоръчвам да прегледаш релето, което е при двигателя на самите чистачки. Махаш пластмасовата кора, която е между предното стъкло и предния капак, свалаш чистачките и целия им механизъм. Разглобяваш го и вътре ще намериш въпросното реле, което е на снимката.

_________________
Alfa 146 Junior 1.4 TS 16V '97


Сря Апр 09, 2008 1:15 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
Колеги при мен не работят интервала на чистачките.Като включа на интервал си работят постоянно.Възможно ли е да е релето и същото реле да ми прави мизерия за реотаните на задното стъкло.

_________________
Кара Фиат брава 1.6 16V 96 година бензинка,а в скоро време на газчица.


Нед Окт 05, 2008 9:53 am
Профил
UNREAD_POST 
Манияка написа:
Колеги при мен не работят интервала на чистачките.Като включа на интервал си работят постоянно.Възможно ли е да е релето ...

Напълно възможно.


Манияка написа:
...и същото реле да ми прави мизерия за реотаните на задното стъкло.

За реотана отзад и за отоплението на страничните огледала е съвсем различно реле.


Нед Окт 05, 2008 11:52 pm
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
Благодаря колега,проблема е решен.Не беше от релето,а някой самозван аматьор беше вързал директно моторчето на чистачките и за това нямах интервал на чистене.А реотана на задното стъкло си работи,но просто клемореда на вратата и купето точно за реотана не дава контакт. :)

_________________
Кара Фиат брава 1.6 16V 96 година бензинка,а в скоро време на газчица.


Пон Окт 06, 2008 8:13 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 2:55 pm
Мнения: 65
Местоположение: Крумовград
UNREAD_POST 
Колеги,някой може ли да приложи снимка на елблока за управление на чистачките,който се намира до моторчето.Искам да видя как е вързано и някой да ми каже каква е цената му.

_________________
Кара Фиат брава 1.6 16V 96 година бензинка,а в скоро време на газчица.


Сря Юни 24, 2009 9:07 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg