Дата и час: Пет Апр 19, 2024 9:01 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 3:20 pm
Мнения: 3
Местоположение: Велико Търново
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
то се сваля този панел първо където са копчетата за стъклата пак тогава махаш кората иначе не може да стане обратното по никакъв начин. аз сменях държача на моята лява врата и го направихме по този начин с майстора. първо конзолата с бутоните за стъклата пак после самата кора, та колкото до самите копчета се вадят внимателно както е показано на картинката. друг начин няма. и на мен не ми светят и аз ще ги оправям някога


Сря Окт 07, 2009 3:16 pm
Профил ICQ
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 2:13 pm
Мнения: 88
Местоположение: София
UNREAD_POST Re:
Към всичките мнения във темата искам да допълня нещо като човек който ги е отремонтирал тези "лампички" и вече светят постоянно докато колата е на контакт.
След като се демонтират бутините по описаноя в картинката начин, трябва много да се внимава да не се счупят ръбчетата на на най-горната част (сивата) която я натикаме с пръст. След като стигнеме до споменатата малка платка на която е запоено светодиодчето, трябва всичко, посредством паста за запояване и тинол (тънката мека телчица с която се запоява) да се презапоят трите спойки които ги има и отделно да се калайдисат самите писти защото явно и те прекъсват. След като го направиме това, може да се провери резултата с обикновен мултицет включен на верига като диодчето светва съвсем лекичко и направиме сянка около него с ръка. Проверява се на крайните във веригата спойки. Ако не светнат разменяме местата на двете сонди на мултицета. Ако пак не светнат проверяваме внимателно направения ремонт и презапояваме наново. Едно бутонче се презапоява качествено за не повече от 10мин. При липса на паста за запояване, може да се използва обикновен аспирин (ацетизал), като се отваря прозореца защото изпаренията му са много вредни за зъбите.

Ндявам се да съм бил достатъчно изчерпателен и ясен. Успех на всички


Последна промяна mihr на Пон Яну 04, 2010 7:33 pm, променена общо 1 път



Пет Окт 16, 2009 7:44 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Колеги моля обяснете малко по-подбробно как по-точно да стигна до лампичката или диода(каквото е там) на копчето на ел.стъклото...мъча го и усещам че ще го счупя...затова ако има някой който може лесно да обясни как се стига до лампичката и как се вади ще сам му безкрайно задължен...

_________________
FIAT power!!!


Нед Яну 03, 2010 2:00 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 2:13 pm
Мнения: 88
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
omonkes написа:
Колеги моля обяснете малко по-подбробно как по-точно да стигна до лампичката или диода(каквото е там) на копчето на ел.стъклото...мъча го и усещам че ще го счупя...затова ако има някой който може лесно да обясни как се стига до лампичката и как се вади ще сам му безкрайно задължен...

Колега прочети внимателно това което съм написал аз и колегите в по-горните постове, всичко е описано ясно, прочети цялата тема внимателно. Ако и тогава имаш въпроси не се притеснявай да питаш. Успех


Пон Яну 04, 2010 7:31 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Значи...схемите ги гледах и според описаното в тях извадих целия модул с копчето за ел.стъклото но от там нататък не знам как да извадя самия бутон,как да го демонтирам,или как да стигна до заветните диоди под бутона(а нали те са за смяна)...това ми е проблема,моля кажете къде да натисна за да изкарам копчето или как по-точно да стигна до тези диоди защото тоя тъп модул почна да ми лази по нервите...благодаря за помощта предварително колеги!!!

_________________
FIAT power!!!


Вто Яну 05, 2010 3:24 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 2:13 pm
Мнения: 88
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Значи, диодите не са за смяна, те се ПРЕЗАПОЯВАТ както съм описал по-горе.Сивото копче (което го натискаш с пръст) се сваля с една малка отвертка като се натисне леко отстрани, а самоя контактен ключ който е под сивия бутон се сваля от сивата основа пак с отвертка по подобен начин. Внимавай после при монтажа на ключа на сивата основа да на го обърнеш ключа (запомни как е бил). На лявата врата, мисля че единия беше бял, а другия черен. Във втория случай се натиска с отвертката на по-късата страна и се издърпва ключа към теб. Трябва да откачиш и кабелите, като се натиска с пръст едно палче на широката им страна (показано е със стрелки на картинката), женската и мъжката букса са с еднакви цветове. По аналогичен начин се ремонтира бутона на дясната врата Нещата е трудно да се обяснят стъпка по стъпка, но за сметка на това са елементарни. Принципа е описан в темата, сам трябва да усетиш как да ги направиш. Ако пак не се справиш ще помагаме. ;) Ако имаш път към София може да се видиме да ти покажа, свалят се за 3-4мин. Успех


Вто Яну 05, 2010 7:08 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Евала...ти си човека...много ти благодаря за помощта и всеотдайността братле...да си жив и здрав!Толкова много нерви ми спестяваш,че не е истина...не знам какво да кажа...

_________________
FIAT power!!!


Сря Яну 06, 2010 12:07 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 2:13 pm
Мнения: 88
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
omonkes написа:
Евала...ти си човека...много ти благодаря за помощта и всеотдайността братле...да си жив и здрав!Толкова много нерви ми спестяваш,че не е истина...не знам какво да кажа...

Пиши после да кажеш какво си направил, да знаеш че зимно време харесвам коняк или ром с чай :bye: Успех


Сря Яну 06, 2010 12:31 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Ми няма начин...ще идвам до софия да се черпим явно ;)

_________________
FIAT power!!!


Сря Яну 06, 2010 12:55 am
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
отново имам въпрос...махнах копчето отгоре,но не мога да разбера как да изкарам платката да я презапоя?в долната част на целия този модул(отдолу) има бяла пластмаса на която има едни пластинки,над бялата пластмаса има черна пластмаса на която май се намира платката,и над тази черна пластмаса вече е сивото тяло на целия модул...как да изкарам платката ми е въпроса защото май напъвам не където трябва?не мога да разбера на кое как му викате тук и затова не мога да се ориентирам...отново предварително благодаря за помощта!

_________________
FIAT power!!!


Сря Яну 06, 2010 2:15 am
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 2:13 pm
Мнения: 88
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Платката не е необходимо да я сваляш, а и тя не се сваля. Трябва да виждаш малкото светодиодче двете цъкащи при натискане бутончета (най-вероятно зелени) за сваляне и вдигане на стъклата които се натискат от копчето което натискаш с пръст. Плтката се презапоява така както си е на самия контактен ключ, той не се разглобява. Ако можеш качи снимки на това което си разглобил за да добия и аз по-ясна представа до къде си стигнал и ще ги нагласиме нещата. Елементарно е, после ще се чудиш как не си могъл да го направиш сам, въпроса е да го разбереш как става.


Чет Яну 07, 2010 7:28 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Евала...е това е...благодаря за изчерпателния и точен отговор колега!Направил сам точно това което си написал,виждам платката ,но мислех че тя се маха за да може по-лесно да се презапои...но след твоето обяснение всичко ми стана ясно,платката не се маха,направо така както си е вътре се презапоява...Още веднъж благодаря много за помощта :)

_________________
FIAT power!!!


Чет Яну 07, 2010 9:40 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Уж диодите горели рядко...ама ето че моя единия е изгорял...и сега от каде да намеря същия зелен диод???ако някой знае ще се радвам да сподели :)

_________________
FIAT power!!!


Вто Яну 12, 2010 7:40 pm
Профил
Кара Фиатче 126
Кара Фиатче 126

Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 2:13 pm
Мнения: 88
Местоположение: София
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Севето-диодите, по правило, горят изключително рядко. Най-често изгарят от завишено напрежение, но макар и рядко изгарят и в нормални експлоатационни условия. Точно такъв няма да намериш никъде, единственият вариант е да си купиш цялата "щракалка". Втора употреба са ~5лв. Успех

P.S. - в крайна сметка другите светнаха ли?


Вто Яну 12, 2010 9:22 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 12:15 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
UNREAD_POST Re: Смяна на крушките на копчетата на ел.стъкла
Светнаха разбира се,благодаря много за помощта!само остава сега да си намеря цялата пластмаса с копчето с работещ диод...ама като не знам от къде да го намеря...

_________________
FIAT power!!!


Сря Яну 13, 2010 2:54 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg