Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:46 pm


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Стопове и фарове 
Автор Съобщение
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 12:12 am
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST Стопове и фарове
Здравейте, колеги!

Имам изгоряла лампа в единия стоп, но не видях как мога да я сменя. Може ли някой да ми каже как да сваля стоповете?
Другият ми въпрос е относно регулирането на фаровете. Забелязах, че колкото и да въртя врътката за хоризонтална корекция, нищо не се случва. Светлината не се премества, а имам нужда. Фаровете ми светят прекалено наляво.

_________________
Изображение
FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V - 147 hp
LPG - BRC Just


Сря Мар 05, 2008 2:37 pm
Профил
UNREAD_POST 
Колега предполагам че става дума за мареата . Като си отвориш багажника и в от ляво и дясно на гредите имаш две елипсовидни пластмасови капачета махаш ги вадиш си ключа за развиване на болтовете на гумите и с обратната страна бъркаш с него завърташ и цялата система се изважда (не се шегувам и аз не знаех че е такава системата ). На татък ще се оправиш . За фаровете щом не ти работят машинките за повдигане на фаровете ,изпробвай следните неща : помоли някой да ги върти а ти слушай дали има някакво стържене . Ако стърже може би е нещо малко я да се смаже я нещо друго , но ако ни стон ни вопъл ги свали огледай ги и ако можеш да отремонтираш че да работят добре , ако ли не скачай в някоя автоморга и купувай едни цената не знам каква е .


Сря Мар 05, 2008 9:35 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 12:12 am
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Мерси за стоповете. Ще опитам при първа възможност.
Но за фаровете явно не си ме разбрал. Машинките ми работят, както и механичните врътки за повдигане и сваляне на фара, но врътката за хоризонтална настройка (ляво - дясно) не работи, или поне аз не забелязах да има ефект след 10 оборота въртене във всяка посока.

_________________
Изображение
FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V - 147 hp
LPG - BRC Just


Чет Мар 06, 2008 10:20 am
Профил
UNREAD_POST 
Да за машинките си прав не съм прочел хубаво грешката е моя . Най-добре можеш да го направиш този опит дали бачкат вечер пред стена като метнеш един парцал да закрива другия поне така ще можеш по-хубаво да видиш дали има ефект . За дрго не се сещам .


Пет Мар 07, 2008 12:25 am
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 12:12 am
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Вчера опитах да сваля стопа, но не успях. Развих описаната от колегата "гайка", но стопа си стои застопорен. Въпроса е - кое точно пада? Целия стоп - цялата пласмасова част зад гредата, или само най-задния панел, на който са цветните стъкла. Опитах да бутна шпилката от към купето, но не помръдна.

_________________
Изображение
FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V - 147 hp
LPG - BRC Just


Пет Мар 07, 2008 10:48 am
Профил
UNREAD_POST 
Колега fwizard грешката е моя, не ти споменах че са две гайки едната е там където споменах , а до другата се стига като се отвие тайника и там пак с ключа и се отвиват . След като ги отвиеш хващаш цялата конзола и я издърпваш леко и си готов. Ето ти и нагледно какво имам предвид така вече няма да се убъркаш .Забравих да спомена ,че и от двете страни се сваля по начина описан на диаграмата . Драсни един ред след като направиш операцията да кажеш как е минала .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Пет Мар 07, 2008 9:25 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 12:12 am
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
Такаааааа...
Свалих въпросния стоп и се оказа, че нямам изгоряла лампа. Но явно едната от фасунгите не ми е наред (леко е разтопено пластмасовото легло) и като наместих крушката вече стопа свети. Но се яви друг проблем. Изгубих габарита. Някъде прави късо съединение, защото ми гори бушончето, което предпазва заден ляв, преден десен габарит и осветление на таблото. Смених го с нов и новия изгоря веднага. След това сложих един 20А, вместо 10А и той задържа без да гори, но го махнах, за да не стопи някой кабел. Сега борбата е с този проблем. Ако някой има предложения, ще се радвам да ги чуя.

_________________
Изображение
FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V - 147 hp
LPG - BRC Just


Вто Мар 11, 2008 6:59 pm
Профил
UNREAD_POST 
Най-вероятно проблемът ти е точно в този стоп, който си свалил. За проба можеш да му откачиш куплунга и да видиш дали ти гори бушона (и повече никога не слагай по-мощни предпазители от предписаните). Ако е в този стоп, още повече казваш, че има стопен цокъл, разглобяваш тотално стопа и ще откриеш проблема. Мисля, че в резултат на стопяването има изместване и допиране на плюсова с минусова пластинка на цокъла на лампата.


Вто Мар 11, 2008 9:37 pm
Кара ролкови кънки
Кара ролкови кънки
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 12:12 am
Мнения: 39
Местоположение: София 06 Подуяне
UNREAD_POST 
sok1 написа:
Най-вероятно проблемът ти е точно в този стоп, който си свалил. За проба можеш да му откачиш куплунга и да видиш дали ти гори бушона (и повече никога не слагай по-мощни предпазители от предписаните). Ако е в този стоп, още повече казваш, че има стопен цокъл, разглобяваш тотално стопа и ще откриеш проблема. Мисля, че в резултат на стопяването има изместване и допиране на плюсова с минусова пластинка на цокъла на лампата.


Аз съм почти сигурен че проблема е в разтопеното място, въпроса е какво мога да направя за него? Едва ли мога да поправя старото. Продават ли се отделни цокли за тези стопове? Аз го разглобих целия и ми се стори лесно свалянето на цоклите от пластината, която служи за 0.
А по-мощния предпазител го сложих за по-малко от минута, за да видя дали всичко, което предпазва той си работи, или имам и друг проблем освен габарита. След като видях, че всичко останало си свети, го махнах.

_________________
Изображение
FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V - 147 hp
LPG - BRC Just


Сря Мар 12, 2008 10:26 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg