Дата и час: Пон Апр 29, 2024 2:54 am


Собствено Търсене


Реклама

 



Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
проблем с аларма и блокировка (бенз. помпа) 
Автор Съобщение
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 10:13 pm
Мнения: 18
Местоположение: Полски Тръмбеш, с. Чепръчане
UNREAD_POST проблем с аларма и блокировка (бенз. помпа)
Хора, голям проблем.
имам Пунто ELX 97, с аларма на Джемини.

Да обаче, алармата се прецака (ред причини), и сега като я включа, и после изключа, блокировката си остава включена.
Открих че проблема се решава с едно бушонче, дето като го извадиш, алармата припуква нещо (явно и спирам захранването), и колата пали.
До следващото и пускане :(
Да обаче от вчера и тоя трик не сработва. Ясно е че ще се ходи до майстор, но сега колата не тръгва, та имам следното питане:

може ли да ме ориентирате кои жици (и кое реле най вече) са за пускането на бензиновата помпа?
Та да мога да намеря къде е вързана блокировката. Шото може и да не е от самата аларма, а от някое реле в колата.

помагайте!


Пон Авг 29, 2005 4:08 pm
Профил
Кара детска количка
Кара детска количка

Регистриран на: Чет Дек 02, 2004 7:35 pm
Мнения: 18
Местоположение: Варна
UNREAD_POST 
Значи релето на помпата е в двигателният отсек под една черна капачка като кутия стои с два болта отгоре.Но трябва да проследиш кабелите които тръгват от релето къде са прекъснати .Обикновенно при италианските аларми на самия куплунг на алармата(която може и да и при двигателя може да е и в купето) двата зелени кабела са блокировката или сив и бял не ти гарантирам дали и при теб е така.Тъй че ровенето му е майката .Търси каде има срязан кабел мисля че на Пунто е дебел кафяв с черен в снопа който е отляво долу в краката ти .Другия вариант е да вдигнеш задната седалка и да видиш кам самата помпа какви са цветовете и после да се варнеш и да търсиш долу в ляво каде ще е прерязан кабела.Ако искаш ми званни да ти обясня по подробно-0898508332 Стефан


Пон Авг 29, 2005 5:39 pm
Профил WWW
UNREAD_POST 
Лично при мен алармата прекъсва кабел който идва от контактния ключ и захранва както релето на помпата, така и бобината.


Пон Авг 29, 2005 5:51 pm
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  


  Display Pagerank
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Превод: web-hosting.bg